Objavljeno: Ned 03.12.2017.

Treća HNL - Jug: Urania slavila za kraj polusezone

Ovog je vikenda na programu bilo posljednje, 15. kolo prvog dijela sezone Treće HNL - Jug.

Jesenski prvak Croatia iz Zmijavaca gostovala je u Sinju te je osvojila bod odigravši 1:1 protiv Junaka. Domaćin je poveo preko Drage Gabrića (peta minuta), dok je u nastavku izjednačio Zvonimir Begić (56.).

Drugo mjesto dijele dva Primorca. Onaj iz Biograda je na domaćem terenu odigrao 1:1 protiv Neretvanca kojem je bod donio Grbešić golom tri minute prije kraja. Primorac iz Stobreča je također odigrao 1:1, u gostima kod Imotskog.

Zadar je doma gubio 0:2 od Vala (dva pogotka Cikojevića), ali je došao do boda (2:2) golovima Župana iz jedanaesterca i Karamarka koji je u 93. minuti postigao autogol.

Jednu od rijetkih pobjeda ostvario je Jadran u Pločama protiv Hrvaca. Bilo je 3:0, a pogotke su dali Jurčević, Barbir i Maleta.

U posljednjem ogledu 15. kola Treće HNL - Jug, čime je okončan i prvi dio sezone, Urania je u Baškoj Vodi svladala Kamen s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Branimir Kujundžić krajem prvog dijela (43. minuta), a time je Urania jesenski dio sezone završila kao šesta na ljestvici.

Treća HNL - Jug, 15. kolo: Urania - Kamen 1:0 (Kujundžić 43.), Primorac Biograd - Neretvanac 1:1 (Vodopija 42./Grbešić 87.), Junak - Croatia 1:1 (Gabrić 5./Begić 56.), Zmaj Blato - Split 1:0 (Sardelić 22.), Imotski - Primorac Stobreč 1:1 (Radalj 19./Domazet 53.), Zadar - Val 2:2 (Župan 71.-11m/Cikojević 54., 70., Karamarko 90.+3-ag), Zagora - GOŠK Dubrovnik 1919 2:2 (Vučemilović-Alegić 25., Brnadić 70./Petković 5., Torbarina 75.), Jadran Ploče - Hrvace 3:0 (Jurčević 43., Barbir 49., Maleta 90.+2)

Redoslijed: 1. Croatia 32, 2. Primorac Biograd 27, 3. Primorac Stobreč 27, 4. Split 26, 5. Jadran Ploče 24, 6. Urania 24, 7. Hrvace 24, 8. Zadar 22...