Objavljeno: Uto 23.04.2019.

Treća HNL - Jug: Velika gužva na samom vrhu ljestvice

U ponedjeljak je odigrana pretposljednja utakmica 24. kola Treće HNL - Jug. U derbi dvoboju u Zmijavcima domaća Croatia s 1:0 svladala je Uskok. Utakmica je odlučena već u šestoj minuti kada je strijelac jedinog pogotka na susretu bio Ante Šuto. Nastala je ovim rezultatom prava gužva u gornjem domu ljestvice. Sinjski Junak je prvi s 44 boda, no čak ga tri momčadi prate samo s bodom manje. U pitanju su Uskok, Primorac iz Biograda i Croatia.

Nogometaši Zmaja iz Blata u 24. kolu Treće HNL - Jug upisali su devetu pobjedu u sezoni. Na domaćem terenu Zmaj je s 2:1 svladao Hrvace, ali je unatoč slavlju ostao na 12. mjestu ljestvice. Hrvace se, pak, nisu pomaknule sa svoje osme pozicije. Zmaj je poveo golom Škarića u 34. minuti, no Ivanović je u 57. realizirao jedanaesterac i izjednačio na 1:1. Pogodak odluke zabio je, pak, Marin Tomas u 76. minuti za konačnih 2:1.

Treća HNL - Jug, 24. kolo: Zmaj Blato - Hrvace 2:1 (Škarić 34., Tomas 76./Ivanović 57.-11m), Croatia - Uskok 1:0 (Šuto 6.), Primorac Biograd - Neretvanac 4:0 (Blatančić 15., 88., Petković 26., Šarin 90.+1), Junak - Neretva 2:0 (Bašić-Šiško 54., 56.), Imotski - Primorac Stobreč 3:2 (Vuksan 5., Begić 25., Cikojević 90.+2/Boban 50., Bačkov 60.), Split - Zagora 0:1 (Jurišić 24.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Urania 2:0 (Cicijelj 3., Žile 76.), Jadran Ploče - Kamen 3:0 (Musulin 1., Kalfić 55., Romić 86.)

Redoslijed: 1. Junak 44, 2. Uskok 43, 3. Primorac Biograd 43, 4. Croatia 43, 5. Urania 39...