Objavljeno: Ned 21.04.2019.

Treća HNL: Junak ponovno na vrhu Juga, Cibalia i dalje uvjerljiva

Treća HNL - Jug: Pobjeda Junaka za vrh ljestvice uz igrača manje

Nogometaši sinjskog Junaka ponovno su vodeći na ljestvici Treće HNL - Jug, iako Sinjani imaju jednu utakmicu više u odnosu na Uskok. U ogledu 24. kola Junak je kao domaćin pobijedio Neretvu 2:0 i to igrajući s igračem manje. U 37. minuti igru je morao napustiti domaći igrač Stipe Barać pri rezultatu 0:0, no u nastavku je, unutar samo tri minute, utakmicu s dva gola riješio Petar Bašić-Šiško.

S igračem manje je i GOŠK u Dubrovniku s 2:0 svladao petoplasiranu Uraniju. Već u trećoj minuti GOŠK je poveo golom Cicijelja, a skoro cijelo drugo poluvrijeme favorizirani gosti imali su igrača više. Unatoč tome, primili su još jedan gol (Žile).

Primorac je u Biogradu lako, s 4:0, svladao Neretvanac uz dva gola Ivana Blatančića te po jedan Petkovića i Šarina.

Drugi Primorac, onaj iz Stobreča, poražen je od Imotskog s 2:3. Za pobjedu Imotskog najzaslužniji je Cikojević koji je u 92. minuti zabio za konačnih 3:2.

Treća HNL - Jug, 24. kolo: Primorac Biograd - Neretvanac 4:0 (Blatančić 15., 88., Petković 26., Šarin 90.+1), Junak - Neretva 2:0 (Bašić-Šiško 54., 56.), Imotski - Primorac Stobreč 3:2 (Vuksan 5., Begić 25., Cikojević 90.+2/Boban 50., Bačkov 60.), Split - Zagora 0:1 (Jurišić 24.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Urania 2:0 (Cicijelj 3., Žile 76.), Jadran Ploče - Kamen 3:0 (Musulin 1., Kalfić 55., Romić 86.)

Ponedjeljak (22.4.): Croatia - Uskok (16:30 sati)

Utorak (23.4.): Zmaj Blato - Hrvace (14:45 sati)

Redoslijed: 1. Junak 44, 2. Uskok 43 (-1), 3. Primorac Biograd 43, 4. Croatia 40 (-1), 5. Urania 39...

Treća HNL - Istok: Cibalia lakoćom slavila u derbiju u Čepinu

I u 23. kolu Treće HNL - Istok nogometaši Cibalije potvrdili su dominaciju u odnosu na ostatak Lige. U derbi utakmici Cibalia je lakoćom pobijedila Čepin u gostima s 3:0. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, u nastavku su Vinkovčani zabili tri gola za laku pobjedu. Dva je postigao Mate Bajić, a jedan Dogan.

Drugi je na ljestvici opet Vihor koji je u ovom kolu odigrao 0:0 na domaćem travnjaku. Suparnik je bio Zrinski, peta momčad s ljestvice.

Bedem je s 3:2 svladao Oriolik. Već nakon 15 minuta Bedem je vodio 2:0 golovima Sambola, ali tek je Vuksanović u 70. minuti potvrdio slavlje pogotkom za 3:2. Istim je rezultatom Bjelovar kao domaćin bio bolji od Sloge. U tom je susretu gol odluke postigao Kolar u 85. minuti.

Pogotkom Brajkovića tri minute prije kraja Vukovar 1991 osvojio je puni plijen kod Koprivnice (1:0), dok je istim rezultatom Marsonia u Slavonskom Brodu bila bolja od Belišća. Brodski je junak u toj pobjedi bio strijelac Šimac, nakon točno sat vremena igre.

Treća HNL - Istok, 23. kolo: Bedem - Oriolik 3:2 (Sambol 3., 15., Vuksanović 70./Jurić 72., Majstorić 78.), Vihor - Zrinski 0:0, Slavonija - Mladost 1:2 (T. Žuljević 16./Bošnjak 60., Vrbanić 71.), Koprivnica - Vukovar 1991 0:1 (Brajković 87.), Marsonia - Belišće 1:0 (Šimac 60.), Đakovo Croatia - Slavija 1:1 (Barukčić 64./Nikolić 43.), Bjelovar - Sloga 3:2 (Hajdarović 21.-11m, Nikšić 37., Kolar 85./Severović 48., 61.), Čepin - Cibalia 0:3 (Bajić 58., 82., Dogan 59.)

Redoslijed: 1. Cibalia 55, 2. Vihor 43, 3. Čepin 42, 4. Belišće 37, 5. Zrinski 33...