Objavljeno: Ned 24.02.2019.

Treća HNL: Nevjerojatan preokret Dubrave, Junak poražen u Blatu

Treća HNL - Zapad: Prva pobjeda Zagreba, nevjerojatan preokret Dubrave

Ovog vikenda nastavljeno je natjecanje u Trećoj HNL - Zapad, a na rasporedu su bili susreti 18. kola.

Vodeći Vinogradar nastavio je tamo gdje je stao u prvom dijelu sezonu. Slavio je u gostima protiv Zagorca (4:2) i to gotovo isključivo zaslugama svog prvog strijelca Igora Prijića. Tri od četiri pogotka svoje momčadi postigao je Prijić, dok je još jedan dodao Kelava.

Nevjerojatan su preokret kreirali nogometaši Dubrave Tim Kabel koji su u zapadnom dijelu Zagreba svladali Špansko 2:1. Domaćin je posljednjih pola sata igrao s igračem manje, ali je unatoč tome poveo golom Ćurkovića u 72. minuti. Vodilo je Špansko sve do 95. minute i na kraju izgubilo jer je u 95. izjednačio El Saleh, a u 96. je gostima pobjedu osigurao Hodak!

U 18. kolu do premijerne pobjede došli su, pak, nogometaši Zagreba. Nakon jednog remija i čak 16 poraza, Zagreb je kao domaćin svladao četvrtoplasirani Krk s 1:0. Jedini je strijelac bio Bubnjić u 54. minuti.

Robert Vlizlo postigao je oba pogotka u pobjedi porečkog Jadrana protiv HAŠK-a (2:0), dok je Colarić u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio za 2:1 Vrbovca kod Ponikvi.

Treća HNL - Zapad, 18. kolo: Opatija - Trnje 1:1 (Bogolin 32.-11m/Martinović 65.), Dugo Selo - Jarun 1:1 (Galić 86./Tadić 59.), Špansko - Dubrava Tim Kabel 1:2 (Ćurković 72./El-Saleh 90.+5, Hodak 90.+6), Kurilovec - Novigrad 3:1 (Matoš 43., Čunčić 75., Rajić 89./Dukađin 23.), Jadran Poreč - HAŠK 2:0 (Vlizlo 4., 11.), Zagorec - Vinogradar 2:4 (Majcenić 42., Sedak 86./Prijić 38.-11m, 57., 66., Kelava 71.), Ponikve - Vrbovec 1:2 (Štimac 45./Nakić 42., Colarić 90.+3), Zagreb - Krk 1:0 (Bubnjić 54.), Maksimir - Orijent 0:1 (Gerc 42.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 49, 2. Dubrava Tim Kabel 37, 3. Orijent 37, 4. Krk 32, 5. Trnje 30...

Treća HNL - Jug: Lider Junak zapeo u Blatu, domaće pobjede Primorca iz Biograda i Kamena

Treća HNL - Jug nastavljena je ove subote utakmicama 16. kola. Domaće su pobjede upisali Primorac u Biogradu i Kamen.

Primorac je s 3:1 svladao dubrovački GOŠK 1919. Goste s hrvatskog juga načeo je njihov igrač Žile koji je u sedmoj minuti postigao autogol, a potom su do kraja prvog poluvremena domaću pobjedu potvrdili Zelić i Ješe.

Istim je rezultatom Kamen svladao Neretvu (3:1), a strijelci su za pobjednika bili Krištić, Jonjić i Žužul.

Jadran Ploče i Imotski podijelili su bodove (1:1). Gosti su poveli u 58. minuti golom Cikojevića, ali je deset minuta kasnije izjednačio Maleta.

Sinjski Junak, vodeća momčad Treće HNL - Jug, izgubio je utakmicu 16. kola kod Zmaja u Blatu, prije ovog kola posljednje momčadi na ljestvici. Zmaj je pobijedio 2:0 golovima Marića u 24. (jedanaesterac) i Škarića u 43. minuti. Počasni je pogodak za Sinjane postigao Barać u 69. minuti (također iz jedanaesterca).

Dva je gola postigao Gudelj, a jedan je dodao Šabić u 3:1 pobjedi Croatije na domaćem terenu protiv Splita, dok je podjednako uvjerljivi nastup imala Urania koja je pred svojim navijačima bila bolja od Zagore 3:0. Na tom je dvoboju dva pogotka postigao Pejković, a jedan je zabio Faust.

Treća HNL - Jug, 16. kolo: Croatia - Split 3:1 (Gudelj 40., 79., Šabić 90.+3/Gabrić 81.-11m), Zmaj Blato - Junak 2:1 (Marić 24.-11m, Škarić 43./Barać 69.-11m), Urania - Zagora 3:0 (Pejković 52., 89., Faust 75.), Primorac Biograd - GOŠK Dubrovnik 1919 3:1 (Zelić 22., Ješe 45./Žile 7.-ag, Glavinić 60.), Jadran Ploče - Imotski 1:1 (Maleta 68./Cikojević 58.), Kamen - Neretva 3:1 (Krištić 24., Jonjić 35., Žužul 45./Brečić 85.-11m)

Kasnije: Hrvace - Neretvanac, Uskok - Primorac Stobreč

Redoslijed: 1. Junak 33, 2. Uskok 30 (-1), 3. Primorac Biograd 30, 4. Urania 29, 5. Jadran Ploče 25...