Objavljeno: Ned 16.09.2018.

Treća HNL: Nova slavlja Krka i Junaka, Cibaliji derbi u Belišću

Treća HNL - Zapad: Krk dobio i petu utakmicu u nizu

Zbog trajanja kvalifikacija za Uefin Kup regija gdje nastupaju nogometaši NS Zagreb ovog su vikenda unaprijed odigrane dvije utakmice šestog kola Treće HNL - Zapad.

Peto kolo na rasporedu je idućeg vikenda, a ove nedjelje Krk je nastavio svoj pobjednički niz. U petom susretu Krk je ostvario i petu pobjedu. S 2:1 je slavio kod Španskog golovima Gibičara i Josipovića. Za domaćina je tek Ljubičić iz jedanaesterca smanjio na 1:2.

Pobjednika nije bilo u susretu Kurilovca i Orijenta (2:2) gdje je ujedno stala pobjednička serija Orijenta. No, na ogledu su osim četiri gola dosuđena i dva jedanaesterca i dodijeljen jedan crveni karton (za domaćina). Gosti su se spasili poraza golom Ivora Weitzera s bijele točke.

Treća HNL - Zapad, 6. kolo: Kurilovec - Orijent 2:2 (Čolić 57., Muhar 62.-11m/Monjac 4., Weitzer 73.-11m), Špansko - Krk 1:2 (Ljubičić 56.-11m/Gibičar 30., Josipović 52.)

Kasnije (25. i 26. 9.): Opatija - Ponikve, Zagorec - Zagreb, Jadran Poreč - Maksimir, Dugo Selo - Vrbovec, Trnje - Vinogradar, Jarun - HAŠK, Dubrava Tim Kabel - Novigrad

Redoslijed: 1. Krk 15, 2. Orijent 13, 3. Vinogradar 12 (-1), 4. Trnje 12 (-1), 5. HAŠK 10…

Treća HNL - Jug: Junak pobjednički prošao i Dubrovnik, Neretvanac zaustavljen u Zmijavcima

Sinjski Junak tri je boda osvojio i u četvrtom kolu Treće HNL - Jug te je i dalje stopostotan u tom okruženju. U dramatičnom ogledu ove subote Junak je s 4:3 pobijedio na gostovanju kod GOŠK Dubrovnika 1919. Za domaćina je hat-trick upisao Baldo Cicijelj, dok je isto tako tri pogotka za goste postigao junak utakmice Leo Andrić. Završnica ovog ogleda ispisala je nevjerojatan scenarij. Do 82. minute domaćin je vodio 2:1, no tada je Andrić u 82. i 83. zabio dva gola za preokret i 3:2 Junaka. Potom je u 87. Cicijelj realizirao jedanaesterac za 3:3, ali ponovno je domaćina zavio u crno Andrić koji je u 90. pogodio za konačnih 4:3.

Daleko mirnije je bilo u Splitu gdje je Kelez golom u desetoj minuti odlučio utakmicu Splita i Imotskog (1:0), dok je istim rezultatom Primorac u Biogradu svladao Uskok (strijelac Brzoja u osmoj minuti).

Nakon tri startne pobjede u sezoni, nogometaši Neretvanca u četvrtom su kolu Treće HNL - Jug upisali prvi poraz. U Zmijavcima je Croatia s 2:1 svladala goste iz Opuzena, a prvo ime susreta bio je Luka Knežević koji je postigao dva pogotka za 2:0 domaćina. Vasilj je za goste tek smanjio rezultat, ali ni do preokreta ni do boda Neretvanac nije stigao.

Zmaj je u Blatu s 3:0 bio bolji od Primorca iz Stobreča uz golove Šeparovića, Vrkića i Šešlije.

Treća HNL - Jug, 4. kolo: Zmaj Blato - Primorac Stobreč 3:0 (Šeparović 18., Vrkić 32., Šešlija 66.), Croatia - Neretvanac 2:1 (Knežević 9., 28./Vasilj 30.), Primorac Biograd - Uskok 1:0 (Brzoja 8.), Kamen - Urania 2:1 (Mandarić 26., Jonjić 90./Pejković 68.), Hrvace - Zagora 0:0, Jadran Ploče - Neretva 0:0, GOŠK Dubrovnik 1919 - Junak 3:4 (Cicijelj 45.+1, 47., 87.-11m/Bašić-Šiško 68., Andrić 82., 83., 90.), Split - Imotski 1:0 (Kelez 10.)

Redoslijed: 1. Junak 12, 2. Neretvanac 9, 3. Zagora 7, 4. Primorac Biograd 7, 5. Split 7...

Treća HNL - Istok: Cibalia pobijedila u derbiju u Belišću

Derbi susret četvrtog kola Treće HNL - Istok odigran je u Belišću gdje je istoimenog trećeligaša s 3:1 pobijedila vinkovačka Cibalia. Donedavni prvoligaš tako je sam zasjeo na vrh ljestvice, a junak gostujuće pobjede bio je Andrej Kerić koji je u 70. i 79. minuti postizao pogotke za 2:1 i 3:1. Prije toga strijelac za Vinkovčane bio je Dogan, a za domaćina Lacković.

Zanimljivo je bilo u susretu Bedema i Marsonije (2:2) gdje su svi pogoci postignuti u uvodnih 30 minuta. Gosti su vodili 2:0 golovima Gudelja (jedanaesterac) i Sivrića, ali je domaćin izjednačio uz dva gola Borka.

Čepin je osvojio vrijedna tri gostujuća boda pobjedom u Vukovaru 2:1. Golove su dali Agatić i Krstanović. Istim je rezultatom Zrinski kao domaćin u Jurjevcu svladao Đakovo Croatiju te se novi trećeligaš drži blizu samog vrha ljestvice. Oba je gola za Zrinski postigao Dos Santos.

Treća HNL - Istok, 4. kolo: Oriolik - Slavonija 2:2 (Jurević 15., Majstorić 17./Peharda 47., Žuljević 51.), Vihor - Koprivnica 1:0 (Torčić 84.), Zrinski - Đakovo Croatia 2:1 (Dos Santos 47., 66./Grgačević 79.), Mladost - Bjelovar 2:1 (Sučić 6.-11m, Vrbanić 26./Tominac 49.), Vukovar 1991 - Čepin 1:2 (Grgić 28.-ag, Agatić 33., Krstanović 62.), Belišće - Cibalia 1:3 (Lacković 64./Dogan 41., Kerić 70., 79.), Slavija - Sloga 0:1 (Mihić 80.), Bedem - Marsonia 2:2 (Borko 16.-11m, 30./Gudelj 5.-11m, Sivrić 11.)

Redoslijed: 1. Cibalia 10, 2. Čepin 9, 3. Zrinski 9, 4. Marsonia 8, 5. Belišće 7...