Objavljeno: Ned 03.03.2019.

Treća HNL: Odličan Prijić, Uskok preuzeo vrh Juga, sretna pobjeda Cibalije

Treća HNL - Zapad: Neumorni strijelac Prijić ponovno odlučio, teška pobjeda Orijenta protiv Zagreba

Dubrava Tim Kabel i Orijent ostvarili su pobjede u utakmicama 19. kola. Dubrava Tim Kabel na domaćem je terenu svladala Dugo Selo s 3:0 uz pogotke postignute u drugom poluvremenu (Hodak, Marton i Mudražija). Orijent se, pak, silno mučio u Rijeci protiv posljednjeplasiranog Zagreba te je slavio 3:2 golom Iličića u 80. minuti iz jedanaesterca. Iličić je, inače, bio dvostruki strijelac za domaćina, baš kao i Pavlic za Zagreb.

Dva je gola postigao i Fumić u pobjedi Maksimira od 4:2 protiv Opatije, dok je HAŠK s minimalnih 1:0 svladao Kurilovec (strijelac Krajačić) čime se podigao na peto mjesto ljestvice.

Domaći su teren još iskoristile Ponikve (2:1 kod kuće protiv Krka), Jarun (koji je istim rezultatom svladao Trnje), dok je Vrbovec s 3:1 bio bolji od Zagorca.

Igor Prijić, prvi strijelac Vinogradara i cijele Lige, ponovno je bio ključni igrač na putu prema pobjedi vodeće momčadi Treće HNL - Zapad. U susretu 19. kola Vinogradar je na domaćem terenu svladao porečki Jadran s 2:1, a Prijić je postigao oba pogotka. Onaj drugi, ključni dao je iz jedanaesterca u 87. minuti. Prijić je trenutačno na 31 ligaškom pogotku ove sezone.

Treća HNL - Zapad, 19. kolo: Vinogradar - Jadran Poreč 2:1 (Prijić 32., 87.-11m/Valenta 54.), Maksimir - Opatija 4:2 (Fumić 4., 80., Krznar 50.-11m, Bračević 61./Petanjek 42., 77.-11m), Orijent - Zagreb 3:2 (Monjac 5., Iličić 50., 80.-11m/Pavlic 35., 40.), Ponikve - Krk 2:1 (Štimac 9., Berić 71./Con 57.), Vrbovec - Zagorec 3:1 (Colarić 4., Nakić 38., 41./Postonjski 3.), HAŠK - Kurilovec 1:0 (Krajačić 12.), Novigrad - Špansko 1:0 (Topić 48.-11m), Dubrava Tim Kabel - Dugo Selo 3:0 (Hodak 52., Marton 72., Mudražija 87.), Jarun - Trnje 2:1 (Đurić 54., Vučemilović-Vranjić 88./Kožić 45.-11m)

Redoslijed: 1. Vinogradar 52, 2. Dubrava Tim Kabel 42, 3. Orijent 42, 4. Krk 32, 5. HAŠK 31...

Treća HNL - Jug: Uskok od Junaka preuzeo vrh ljestvice, Urania sve bliže samom vrhu

U 17. kolu Treće HNL - Jug došlo je do promjene na samom vrhu ljestvice. S trona je sišao sinjski Junak, dok je trenutačno vodeća momčad Uskok.

Ovog vikenda Uskok je gostovao kod Zagore u Unešiću gdje je pobijedio 2:1. Vukušić iz jedanaesterca i Farić bili su strijelci za Uskok, dok je tek počasni pogodak za Zagoru zabio Slugan.

Junak na domaćem terenu nije uspio slomiti Jadran iz Ploča te je ta utakmica završila bez pogodaka 0:0.

Na krilima Drage Gabrića Split je svladao dubrovački GOŠK s 3:1. Sedam minuta prije kraja rezultat je bio 1:1, no do kraja je Gabrić postigao dva gola za splitsko slavlje.

Brečić je bio junak Neretve koja je u Metkoviću s 2:1 nadjačala Hrvace. Brečić je gol za pobjedu postigao u 92. minuti.

U derbi utakmici 17. kola Treće HNL - Jug nogometaši Uranije na domaćem su terenu u Baškoj Vodi svladali Primorac iz Biograda 2:1. Tom pobjedom Urania je preskočila nedjeljnog suparnika na ljestvici i na trećem mjestu zaostaje četiri boda za vodećim Uskokom i dva boda za Junakom. Topić iz jedanaesterca u 30. i Faust u 63. minuti bili su, pak, strijelci za Uraniju, dok je za goste smanjio Zelić u 87. minuti.

Zmaj Blato je s tri brzopotezna gola (Marić u trećoj, Marinović u šestoj i Klarić u 16.) svladao Neretvanac u gostima 3:2, dok su Primorac i Kamen u Stobreču podijelili bodove (1:1).

Treća HNL - Jug, 17. kolo: Urania - Primorac Biograd 2:1 (Topić 30.-11m, Faust 63./Zelić 87.), Primorac Stobreč - Kamen 1:1 (Jurjević-Škopinić 17./Jonjić 35.), Neretvanac - Zmaj Blato 2:3 (Zovko 41., Vasilj 80./Marić 3., Marinović 6., Klarić 16.), Zagora - Uskok 1:2 (Slugan 90.+4-11m/Vukušić 45.-11m, Farić 51.), Neretva - Hrvace 2:1 (Bubalo 61., Brečić 90.+2/Ferić 25.), Junak - Jadran Ploče 0:0, Imotski - Croatia 1:2 (Ljubić 90.+3/Šuto 21., M. Šabić 52.-11m), Split - GOŠK Dubrovnik 1919 3:1 (Bakić 35., Gabrić 83., 90./Cicijelj 76.)

Redoslijed: 1. Uskok 36, 2. Junak 34, 3. Urania 32, 4. Primorac Biograd 30, 5. Kamen 28...

Treća HNL - Istok: Sretna pobjeda Cibalije u Jurjevcu, Čepinu bod u Ivankovu

Ovog vikenda nastavljeno je i Prvenstvo Treće HNL - Istok, a vodeća vinkovačka Cibalia sretno je ostvarila pobjedu u Jurjevcu. S minimalnih 1:0 Cibalia je pobijedila Zrinski i to pogotkom Marijana Oršolića u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Belišće je kod Oriolika osvojilo bod (1:1). Domaćin je poveo već u osmoj minuti golom Jurića, no pred kraj prvog poluvremena izjednačio je Radovanović.

Uvjerljiva je bila Mladost Ždralovi koja je s 3:0 svladala Slogu uz dva pogotka Mile Sučića. U gostima su, pak, minimalne 1:0 pobjede ostvarili Marsonia kod Koprivnice (strijelac Gudelj) te Đakovo Croatia kod Slavonije (pogodak Petričevića).

Dva gola Babeca i jedan Dinjara bili su dovoljni za uvjerljivih 3:0 Vihora protiv Bjelovara.

Nogometaši Čepina odigrali su 0:0 kod Bedema u Ivankovu u posljednjem dvoboju 16. kola Treće HNL - Istok. U kombinaciji sa slavljem Cibalije u Jurjevcu dan ranije, nogometaši Čepina, na drugom mjestu ljestvice, zaostaju za vodećim Vinkovčanima za šest bodova (32-38).

Treća HNL - Istok, 16. kolo: Bedem - Čepin 0:0, Oriolik - Belišće 1:1 (Jurić 8./Radovanović 43.), Vukovar 1991 - Slavija 1:0 (Rajić 30.), Mladost - Sloga 3:0 (Sučić 47., 76.-11m/Kulundžić 82.-ag), Zrinski - Cibalia 0:1 (Oršolić 90.+4), Vihor - Bjelovar 3:0 (Babec 3., 31., Dinjar 53.-11m), Slavonija - Đakovo Croatia 0:1 (Petričević 67.), Koprivnica - Marsonia 0:1 (Gudelj 63.)

Redoslijed: 1. Cibalia 38, 2. Čepin 32, 3. Vihor 29, 4. Belišće 27, 5. Oriolik 25...