Objavljeno: Ned 13.05.2018.

Treća HNL: Opatija sama na vrhu, poraz Croatije u derbiju, siguran Osijek II

Treća HNL - Zapad: Opatija ponovno sama na vrhu, petarda Dubrave, Krk pobijedio Kurilovec

Dubrava Tim Kabel odigrala je još jednu dobru utakmicu u drugom dijelu sezone Treće HNL - Zapad te je sve sigurnija na trećem mjestu ljestvice. Istočno-zagrebački trećeligaš pobijedio je Vrbovec 5:2 na domaćem terenu. Nikica Filipović postigao je dva pogotka, a po jedan su zabili El Saleh, Mudražija i Vitomir Filipović.

Krk je kao domaćin svladao Kurilovec 3:1 (dva pogotka Buršića i jedan Ismailija), dok je Zagreb s 2:1 bio bolji od Vrapča koje se bori za opstanak. Pogotke su za Zagreb postigli Matijašević i Tokić.

S uvjerljivih 3:0 Maksimir je prošao gostovanje kod Španskog (strijelci Žugaj, Zec i Glasnović), dok je Pazinka uz hat-trick Maružina nadjačala Dugo Selo s čak 6:1.

U nedjelju su svoje utakmice 29. kola Treće HNL - Zapad odradile vodeće dvije momčadi (Opatija i Vinogradar) koje su prije nedjelje imale isti broj bodova (po 60). No, nakon 29. kola opet je sama na vrhu Opatija koja je u Labinu pobijedila Rudar 2:1. Svi su golovi postignuti u prvom dijelu (Kovačević i Pejanović dali su pogotke za 2:0 Opatije, a smanjio je Perković u 40. minuti). U nastavku su, pak, uslijedila isključenja: u 62. minuti isključen je igrač Opatije Rudan, a u 84. domaći igrač Perković.

Vinogradar je, pak, odigrao 1:1 kod Trnja. Slatina je u 32. minuti postigao gol za 1:0 Trnja, dok je u 82. minuti izjednačio Mislimi. Recimo da je prvi strijelac Vinogradara Prijić u 73. minuti isključen zbog dva žuta kartona.

Treća HNL - Zapad, 29. kolo: Trnje - Vinogradar 1:1 (Slatina 32./Mislimi 82.), Rudar - Opatija 1:2 (Perković 40./Kovačević 18., Pejanović 35.), Zagreb - Vrapče 2:1 (Matijašević 45., Tokić 47./Brujić 64.), Jadran Poreč - Segesta 1:0 (Kepčija 37.), Pazinka - Dugo Selo 6:1 (Ivetac 16.-ag, Batel 21., Maružin 44., 71., 81., Ivetić 73., Badrov 78.), Zagorec - HAŠK 1:0 (Sedak 90.), Dubrava Tim Kabel - Vrbovec 5:2 (El Saleh 13., V. Filipović 21., N. Filipović 27.-11m, 42., Mudražija 89./Colarić 69., Pluščec 77.), Krk - Kurilovec 3:1 (Buršić 14., 27., Ismaili 18./Džaja 29.), Špansko - Maksimir 0:3 (Žugaj 53., Zec 63., Glasnović 87.)

Redoslijed: 1. Opatija 63, 2. Vinogradar 61, 3. Dubrava Tim Kabel 54, 4. Vrbovec 49, 5. Kurilovec 48, 6. Zagorec 46, 7. Maksimir 43, 8. Zagreb 42, 9. Krk 42, 10. Jadran Poreč 34...

Treća HNL - Jug: Primorac slavio nad Croatijom u derbiju, sedam golova Zadra, pad Splita u Sinju

Derbi utakmica 29. kola Treće HNL - Jug između Primorca i vodeće Croatije u Biogradu je završila pobjedom Primorca 2:0 čime je ta momčad ponovno stigla na drugo mjesto ljestvice. Strijelci su bili Majić u 61. i Bubnjar u 91. minuti.

Vrlo uvjerljivu pobjedu ubilježio je Zadar koji je svladao Kamen 7:0. Prvo ime susreta bio je Vinko Petković koji je postigao čak četiri pogotka. Po jedan su dodali Repić, Jurić i Smokrović.

Split, koji se, kao i Zadar bori za ulazak u Drugu ligu, nije dobro odradio gostovanje u Sinju. Junak je pobijedio Splićane čak 4:0 golovima Vukušića (dva) te Marunice i Vulete.

Toni Ivanišević, igrač Zmaja iz Blata, gotovo je privatizirao utakmicu Zmaja i Primorca iz Stobreča (3:2). Postigao je jedan autogol i dva pogotka.

Treća HNL - Jug, 29. kolo: Jadran Ploče - Neretvanac 1:0 (Romić 18.), Zagora - Hrvace 4:3 (Pleština 28., Pezo 40., Vučemilović-Alegić 75., Sablić 78./Živaljić 12., Božina 55., Ljubas 61.), Urania - GOŠK Dubrovnik 1919 0:1 (Čeko 15.), Zadar - Kamen 7:0 (Repić 8., Petković 14., 33., 45., 70., Jurić 51., Smokrović 61.), Imotski - Val 1:0 (Puljiz 90.+1), Zmaj Blato - Primorac Stobreč 3:2 (Vrkić 41., Ivanišević 10.-ag, 44., 79./Vidović 44.), Junak - Split 4:0 (Vukušić 42., 69., Marunica 50., Vuleta 59.), Primorac Biograd - Croatia 2:0 (Majić 61., Bubnjar 90.+1)

Redoslijed: 1. Croatia 55, 2. Primorac Biograd 52, 3. Zadar 51, 4. Split 50, 5. Jadran Ploče 48, 6. Urania 42, 7. Primorac Stobreč 40, 8. Hrvace 39, 9. Zmaj Blato 37, 10. Zagora 35...

Treća HNL - Istok: Osijek II uspješan i u Oriovcu, "samo" bod za BSK

Druga momčad Osijeka ne posustaje na svom putu prema Drugoj ligi. Osječani su i dalje prvi na ljestvici Treće HNL - Istok, a u 26. kolu Osijek II bio je uspješan na gostovanju kod Oriolika gdje je pobijedio 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Žaper u 69. minuti.

U lovu na drugo mjesto je Međimurje koje nije imalo problema protiv Varteksa. Slavilo je Međimurje u Čakovcu 4:0 golovima Režića, Ptičeka, Škvorca i Munivrane.

Marsonia je s 2:1 pobijedila Slaviju, a pogodak odluke postigao je Bundavica u 70. minuti iz jedanaesterca, dok je Slavonija s dva pogotka Karačića pobijedila Belišće 2:0.

U nedjelju je s dvije utakmice zaokruženo 26. kolo Treće HNL - Istok, a drugoplasirani BSK osvojio je "samo" bod na domaćem travnjaku protiv Vukovara 1991. Utakmica je završila 2:2, a domaćin za taj bod najviše mora zahvaliti Nebojši Popoviću koji je postigao oba pogotka za BSK.

Mladost Ždralovi je u Ivankovu osvojila sva tri boda pobjedom protiv Bedema (2:1). Mlinarić i Bošnjak zabijali su za Mladost, dok je u nadoknadi Bedem tek smanjio na 1:2 golom Stojanovića.

Treća HNL - Istok, 26. kolo: Bedem - Mladost 1:2 (Stojanović 90.+1/Mlinarić 68., Bošnjak 79.), BSK - Vukovar 1991 2:2 (Popović 30., 59./Šest 32., Cho 45.+1), Marsonia - Slavija 2:1 (Mišić 31., Bundavica 70.-11m/Abramović 41.-11m), Međimurje - Varteks 4:0 (Režić 17., Ptiček 45.+1, Škvorc 67., Munivrana 68.), Slavonija - Belišće 2:0 (Karačić 21., 45.), Oriolik - Osijek II 0:1 (Žaper 69.), Bjelovar - Čepin 1:2 (Kuprešak 73./Ždinjak 6., Gelo 41.), Koprivnica - Đakovo Croatia 0:0

Redoslijed: 1. Osijek II 57, 2. BSK 50, 3. Međimurje 47, 4. Koprivnica 45, 5. Marsonia 41, 6. Čepin 40, 7. Slavija 39, 8. Bedem 39, 9. Bjelovar 33, 10. Mladost Ždralovi 32...