Objavljeno: Ned 29.04.2018.

Treća HNL: Opatija sigurna, derbi Juga bez pobjednika, BSK osvojio bod

Treća HNL - Zapad: Opatija neokrznuta na teškom gostovanju kod Kurilovca

Nogometaši Opatije i dalje čuvaju prvo mjesto na ljestvici Treće HNL - Zapad i bod prednosti u odnosu na Vinogradar. U 26. kolu Opatija je ispred sebe imala teško gostovanje kod četvrtog Kurilovca, no uspješno je obavila tih 90 minuta i pobijedila 4:2. Golove su za vodeću momčad postigli Svetić, Šolić, Rudan i Pejanović.

Opet je proradio prvi strijelac Lige Igor Prijić. Postigao je hat-trick u lakom slavlju Vinogradara od 3:0 protiv Španskog.

Na trećem je mjestu sve sigurnija Dubrava Tim Kabel koja je ovom prilikom u gostima pobijedila Dugo Selo 3:0 (dva pogotka Mudražije i jedan Alghoula).

Izdvojimo i dva gola Hrnčevića za pobjedu Segeste protiv Trnja (2:0), dok je Vrbovec bio još ubojitiji protiv Rudara. Pobijedio je 5:0 (dva gola Josipa, a jedan Domagoja Colarića).

Treća HNL - Zapad, 26. kolo: Vrapče - Maksimir 3:1 (Musić 29., 33., Brujić 65./Horvat 43.), Kurilovec - Opatija 2:4 (Horvat 3., Brčić 45.+1/Svetić 13., Šolić 30.-11m, Rudan 41., Pejanović 72.), Vrbovec - Rudar 5:0 (Busija 43., D. Colarić 58., J. Colarić 65., 76., Krizmanić 78.), Vinogradar - Špansko 3:0 (Prijić 31., 75., 90.+3), HAŠK - Krk 3:0 (Krajačić 71., 90.+1, Zelenika 89.), Dugo Selo - Dubrava Tim Kabel 0:3 (Alghoul 42., Mudražija 73., 90.), Segesta - Trnje 2:0 (Hrnčević 27., 75.), Zagreb - Zagorec 1:2 (Tokić 90./Majcenić 30., Smrekar 52.), Jadran Poreč - Pazinka 0:0

Redoslijed: 1. Opatija 57, 2. Vinogradar 56, 3. Dubrava Tim Kabel 50, 4. Kurilovec 45, 5. Vrbovec 43, 6. Zagorec 39, 7. Krk 38, 8. Maksimir 37...

Treća HNL - Jug: Derbi u Zmijavcima bez pobjednika

Napadački su izuzetno raspoloženi u 27. kolu Treće HNL - Jug bili nogometaši Zagore koji su na domaćem terenu u Unešiću pobijedili Neretvanac 7:1. Po dva su gola postigli Vuković i Vučemilović-Alegić, dok su još po jednom suparničku obranu "lomili" Slugan, Ćaleta i Bitunjac.

Zadar je kao domaćin bio bolji od Hrvaca 3:0. Prvo su pogađali Čubrilo i Župan, a potom je autogolom Ajduković postavio konačnih 3:0.

U dvoboju dva Primorca bolji je bio domaćin, onaj iz Biograda na Moru. Završilo je 4:0, a pogotke su postigli Majić (dva) te po jedan Lazarevski i Bubnjar.

Derbi susret 27. kola Treće HNL - Jug nije iznjedrio pobjednika. U Zmijavcima je vodeća Croatia odigrala 1:1 protiv Splita, kandidata za ulazak u Drugu ligu.

Tomislav Mrkonjić je u 35. minuti realizirao jedanaesterac za 1:0 domaćina, no Jure Gale je nakon točno sat vremena igre izjednačio i postavio konačnih 1:1.

S istih 1:1 završio je ogled Uranije i Jadrana iz Ploča, a domaćin je sretno došao do boda golom Bauka u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Zmaj je u Blatu s minimalnih 1:0 svladao Kamen (strijelac Vrkić). Golova nije bilo u dvoboju Imotskog i dubrovačkog GOŠK-a.

Treća HNL - Jug, 27. kolo: Zmaj Blato - Kamen 1:0 (Vrkić 62.), Urania - Jadran Ploče 1:1 (Bauk 90.+2/Šutalo 45.), Croatia - Split 1:1 (Mrkonjić 35.-11m/Gale 60.), Imotski - GOŠK Dubrovnik 1919 0:0, Zagora - Neretvanac 7:1 (Vuković 10., 24., Slugan 28., Vučemilović-Alegić 45., 46., Ćaleta 85., Bitunjac 87./Vasilj 60.), Zadar - Hrvace 3:0 (Čubrilo 16., Župan 62./Ajduković 76.-ag), Junak - Val 4:0 (Andrić 29., Barać 80., Bitunjac 89./Barišić 61.-ag), Primorac Biograd - Primorac Stobreč 4:0 (Majić 72., 79., Lazarevski 77., Bubnjar 90.+1)

Redoslijed: 1. Croatia 55, 2. Primorac Biograd 49, 3. Zadar 47, 4. Split 47, 5. Jadran Ploče 42, 6. Urania 41, 7. Hrvace 38, 8. Primorac Stobreč 37...

Treća HNL - Istok: Međimurje u sve boljoj formi, hat-trick Škvorca, BSK-u "samo" bod protiv Slavije

Međimurje, još uvijek aktualni prvak Treće HNL - Istok, igra sve bolje kako se bliži kraj sezone. U aktualnom 24. kolu Međimurje je u Čakovcu pobijedilo Mladost Ždralovi 6:1. Polovicu domaćih golova, odnosno, hat-trick, upisao je Filip Škvorc, dok su se po jednom u strijelce upisivali Režić, Munivrana i Marcijuš.

Uspješna je bila i Marsonia koja je u Slavonskom Brodu svladala Bedem 4:1. Golove su postigli Mišić, Gudelj (dva) i Božić.

Čepin je vodio 1:0 u Đakovu kod Croatije, no domaćin je početkom drugog poluvremena napravio preokret i slavio 3:1 (dva pogotka Grgačevića i jedan Abramovića).

Uspješan je gost bio Varteks koji je pogocima Zajimovića i Modrića pobijedio Oriolik s 2:1.

BSK Bijelo Brdo, drugoplasirana momčad Treće HNL - Istok, osvojila je "samo" bod u ogledu 24. kola. BSK je bio domaćin Slaviji i tražio je pobjedu koja bi ga približila vodećem Osijeku II. I vodio je BSK golom Gvozdenovića u 56. minuti, no gosti iz Pleternice uspjeli su doći do boda. Ančurovski je u 72. minuti bio precizan za konačnih 1:1.

Treća HNL - Istok, 24. kolo: BSK - Slavija 1:1 (Gvozdenović 56./Ančurovski 72.), Marsonia - Bedem 4:1 (Mišić 32.-11m, Gudelj 48., 72., Božić 77./Galičić 88.), Međimurje - Mladost 6:1 (Režić 41., Škvorc 50.-11m, 63., 90., Munivrana 74., Marcijuš 77./Vučak 70.), Slavonija - Vukovar 1991 3:0 (Podobnik 21.-11m, Majstorović 51., Grbeš 90.), Oriolik - Varteks 1:2 (Marušić 64./Zajimović 43., Modrić 58.), Bjelovar - Belišće 1:0 (Puškarić 57.), Đakovo Croatia - Čepin 3:1 (Grgačević 48., 59., Abramović 54./Kuburić 20.)

Ponedjeljak (30.4.): Koprivnica - Osijek II (17 sati)

Redoslijed: 1. Osijek II 48 (-1), 2. BSK 46, 3. Međimurje 43, 4. Koprivnica 41 (-1), 5. Bedem 39, 6. Marsonia 37, 7. Čepin 36, 8. Slavija 36...