Objavljeno: Ned 08.09.2019.

Treća HNL: Opet raspoloženi Prijić, Kutjevo na vrhu, preokreti na Jugu

Treća HNL - Središte: Odlična Mladost slavila i u Lučkom

Nastavlja se odličan početak sezone za Mladost iz Petrinje. Taj je sastav u trećem kolu Treće HNL - Središte upisao i treću pobjedu. Ovaj put Mladost je pobijedila donedavnog drugoligaša Lučko u gostima s minimalnih 1:0, a jedini je strijelac na ogledu bio Zvonimir Filipović u 81. minuti.

Savršeni ritam Mladosti iz Petrinje na početku sezone za sada prate jedino još nogometaši Vinogradara. U trećem kolu Vinogradar je na domaćem terenu svladao Ponikve 2:0, a dakako da je ponovno čovjek odluke bio Igor Prijić. Oba je gola postigao Prijić, prvi u 24., a drugi u 84. minuti.

Igrač kola bio je, pak, Josip Fuček koji je postigao tri gola u uvjerljivom slavlju Jaruna protiv Trnja od 5:2.

Uvjerljivo je bilo Dugo Selo koje je svladalo Kurilovec u gostima s čak 4:1. Benković je postigao dva gola u drugom ovosezonskom slavlju Dugog Sela.

Uvjerljiv je bio i Maksimir koji je kao domaćin pobijedio Bistru 3:0. Dva je puta strijelac bio Horvat, dok je jedan gol postigao Špišić.

Prvu je pobjedu u sezoni ostvarilo Vrapče. S 3:1 je klub sa zapada Zagreba pobijedio HAŠK golovima Brujića, Radanovića i Ćibarića.

Treća HNL - Središte, 3. kolo: Lučko - Mladost Petrinja 0:1 (Filipović 81.), Kurilovec - Dugo Selo 1:4 (Karabatić 13.-ag, Slunjski 90.+1/Benković 37., 61., Mamić 67.), Vrbovec - Gaj Mače 0:1 (Iskrić 43.), Vrapče - HAŠK 3:1 (Brujić 5., Radanović 42., Ćibarić 87./Krajačić 61.), Zagorec - Špansko 2:1 (Mlinarić 42., Hoić 64./Pavlic 3.), Maksimir - Bistra 3:0 (Horvat 77., 90., Špišić 90.+3), Jarun - Trnje 5:2 (Fuček 9.-11m, 24., 36., Darojković 62., Tadić 66.-11m/Dianežević 70., Rilov 86.), Vinogradar - Ponikve 2:0 (Prijić 24., 84.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 9, 2. Mladost Petrinja 9, 3. Dugo Selo 6, 4. Maksimir 6, 5. Gaj Mače 5…

Treća HNL - Jug: Veliki preokreti Splita i GOŠK-a

Ovog je vikenda na rasporedu bilo drugo kolo Treće HNL - Jug, a u subotnjim su ogledima velike preokrete napravili Split i GOŠK.

Neretvanac je do 70. minute vodio u gostima kod Splita 2:0. Ali, završilo je pobjedom Splićana 3:2, a golove su u velikom preokretu postigli Kelez (70.), Samac (82.) i Alvarez (87.).

Nevjerojatna je bila i završnica utakmice GOŠK Dubrovnik 1919 i Zadra. Gosti su golom Nakića vodili sve do 89. minute, ali su na kraju izgubili 1:2. Prvo je u 89. minuti Pralas izjednačio, dok je Smrdelj u 92. zabio za slavlje Dubrovčana.

Junak je drugu utakmicu na startu sezone dobio s 1:0. Ovaj put su Sinjani kod kuće svladali Uraniju golom Roberta Jandreka u 92. minuti.

Kamen iz Ivanbegovine ostvario je u drugom kolu Treće HNL - Jug i drugu pobjedu. Kao domaćin Kamen je bio uvjerljiv protiv novog trećeligaša Vodica te je slavio 5:2. Po dva su pogotka za pobjednika postigli Varea i Brkan, dok je jednom strijelac bio Kujundžić.

Marović je zabio dva puta za 2:1 slavlje Sloge iz Mravinaca protiv Jadrana iz Ploča, dok je u 84. minuti strijelac bio Galić za minimalno 1:0 slavlje Zagore protiv Neretve u Metkoviću.

Treća HNL - Jug, 2. kolo: Junak - Urania 1:0 (Jandrek 90.+2), Split - Neretvanac 3:2 (Kelez 70., Samac 82., Alvarez 87./Medić 34., Marić 42.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Zadar 2:1 (Pralas 89., Smrdelj 90.+2/Nakić 67.), Primorac Biograd - Uskok 1:0 (Smokrović 15.), Kamen - Vodice 5:2 (Varea 55., 84., Kujundžić 63., Brkan 75., 90.+4/Barreiro 68., Zeljković 80.), Neretva - Zagora 0:1 (Galić 84.), Sloga Mravince - Jadran Ploče 2:1 (Marović 40., 63.-11m, Barać 53.-ag), Zmaj Blato - Hrvace 1:1 (Didović 51./Ivanišević 74.)

Treća HNL - Sjever: Podravac s igračem više bolji od Tehničara

Nogometaši Podravca na domaćem su terenu u Virju svladali Tehničar 2:0 u ogledu trećeg kola Treće HNL - Sjever. Ta je pobjeda odvela Podravac trenutačno na prvo mjesto ljestvice. Već u 23. minuti Tehničar je ostao s igračem manje (Sabol) što je Podravac iskoristio u drugom poluvremenu s dva gola (Kovačić u 53. i Azenić u 75.).

Bjelovar je vodio 1:0 kod Virovitice, ali je domaćin u završnici okrenuo na 2:1 golovima Crvenke (80.) i Ćubelića (89.).

Rudar je na domaćem terenu svladao Varteks 2:0 golovima Antolovića i Slunjskog, dok je Polet u gostima nadjačao Papuk u Orahovici s 2:1 (Perčić i Mezga).

Treća HNL - Sjever, 3. kolo: Papuk - Polet 1:2 (Zebec 8./Perčić 21., Mezga 74.), Graničar - Podravina 1:0 (Resler 78.), Rudar - Varteks 2:0 (Antolović 37., Slunjski 63.-11m), Virovitica - Bjelovar 2:1 (Crvenka 80., Čubelić 89./Ostrman 75.), Podravac - Tehničar 2:0 (Kovačić 53., Azenić 75.), Mladost Ždralovi - Radnik Križevci 2:0 (Vrbanić 16., 39.-11m)

Redoslijed: 1. Podravac 7, 2. Mladost Ždralovi 7, 3. Bjelovar 6, 4. Polet 6, 5. Tehničar 6…

Treća HNL - Istok: Kutjevo u derbiju bolje od Belišća

Kutjevo je jedina momčad u Trećoj HNL - Istok koja nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova.

U trećem kolu se igrao derbi, međusobno su se sastali do sada savršeni Kutjevo i Belišće. Slavilo je Kutjevo 3:1, iako su gosti poveli golom Domagoja Damjanovića u 33. minuti. No, do kraja poluvremena izjednačio je Ivanković, dok su u nastavku pogađali Majetić i Banić za pobjedu vodeće momčadi Lige.

Druge su pobjede u sezoni ostvarili nogometaši Bedema i Čepina. Kao domaćini su ti sastavi bili uspješni. Bedem je s 4:1 nadjačao Graničar uz dva pogotka Mrdeše te po jedan Suppigera i Gazića. Tek u završnici je Miličić uspio zabiti počasni gol. Čepin je, pak, s 3:1 bio bolji od Sloge iz Nove Gradiške. Za tri boda domaće momčadi zaslužni su bili Batarilo-Ćerdić, Bungić i Gelo.

Danijel Spasić postigao je dva pogotka s kojima je Vuteks Sloga svladala Vukovar u gostima 2:1, dok je i Pavlović zabio dva gola za slavlje Vihora u Pleternici kod Slavije od 2:0.

Najuvjerljiviji je bio NAŠK iz Našica koji je s 3:0 bio bolji od Oriolika. Tomić, Firmino i Libong postigli su golove za Našičane.

Treća HNL - Istok, 3. kolo: Marsonia - Zrinski 0:0, Slavija - Vihor 0:2 (Pavlović 69., 78.), Kutjevo - Belišće 3:1 (Ivanković 37., Majetić 64., Banić 74./D. Damjanović 33.), Vukovar 1991 - Vuteks Sloga 1:2 (Uhlarik 34./Spasić 27., 61.), Đakovo Croatia - Slavonija 1:1 (Grgačević 31./Šubara 41.), NAŠK Našice - Oriolik 3:0 (Tomić 10., Firmino 38.-11m, Libong 80.), Bedem - Graničar 4:1 (Mrdeša 9., 43., Suppiger 69., Gazić 84./Miličić 87.), Čepin - Sloga 3:1 (Batarilo-Ćerdić 18., Bungić 28., Gelo 36./Marjanović 55.)

Redoslijed: 1. Kutjevo 9, 2. Slavonija 7, 3. Bedem 6, 4. Čepin 6, 5. Belišće 6…

Treća HNL - Zapad: Druge pobjede Krka i Rudara

Nogometaši Krka i Rudara upisali su druge ovosezonske pobjede u ogledima drugog kola Treće HNL - Zapad.

Krk je prilično lako na domaćem terenu svladao Pazinku s 3:1. U prvom poluvremenu strijelci su bili Con i Zeko, dok je u 78. minuti konačan rezultat postavio Gibičar.

Rudar je, pak, u gostima pobijedio Crikvenicu 1:0, a gol vrijedan tri boda u 70. minuti postigao je Golić.

Uvjerljiv je u drugom kolu bio Vinodol koji je pred svojim navijačima pobijedio Novigrad 3:0. Dva je gola postigao Tarle, dok je seriju golova otvorio Buljat koji je bio strijelac u 21. minuti.

Treća HNL - Zapad, 2. kolo: Crikvenica - Rudar 0:1 (Golić 70.), Nehaj - Rovinj 1:1 (Tomac 16./Kazalac 77.), Uljanik - Grobničan 1:1 (Mofardin 60./Prtenjača 37.), Jadran Poreč - Opatija 1:1 (Miljanić 71./Bjelanović 66.), Vinodol - Novigrad 3:0 (Buljat 21., Tarle 48., 79.), Krk - Pazinka 3:1 (Con 14., Zeko 44., Gibičar 78./Batel 54.)