Objavljeno: Ned 29.08.2021.

Treća HNL: Otvoreno natjecanje za Zapad, Jug i Središte

Treća HNL - Zapad: Jadran Poreč slavio kod Grobničana

U utakmicama Treće HNL - Zapad, dramatičnu pobjedu ostvario je Jadran Poreč kod Grobničana od 2:1.

Domaćin je poveo golom Prtenjače u prvom poluvremenu. U 70. minuti je izjednačio Sumić, dok je u samom finišu, u 94. minuti, Perković zabio za velika tri boda Porečana.

Crikvenica je s 2:0 bila bolja od Pazinke golovima Mazzarollija i Antanaskovića, dok je dva puta poentirao Junuzović, a jednom Mikulica za 3:1 Krka protiv Rudara iz Labina.

Najviše golova postignuto je na susretu Cresa i novog trećeligaša Pomorca 1921. Završilo je 3:3. Posve suprotno, bez pogodaka, okončan je duel Nehaja i Vinodola.

Treća HNL - Zapad, 1. kolo: Cres - Pomorac 1921 3:3 (Nikolić 33., Kokorović 39.-11m, Zubović 45./Devčić 23., Pintarić 29., Lončar 63.-11m), Uljanik - Naprijed 2:0 (Rosić 49., Batelić 85.-11m), Crikvenica - Pazinka 2:0 (Mazzarolli 34., Antanasković 51.), Novigrad - Buje 1:0 (Salihić 56.), Nehaj - Vinodol 0:0, Grobničan - Jadran Poreč 1:2 (Prtenjača 26./Sumić 70., Perković 90.+4), Krk - Rudar Labin 3:1 (Junuzović 28., 80., Mikulica 66./Macan 44.-11m)

Treća HNL - Jug: Junaku bodovi u Ivanbegovini

Na samom startu sezone, minimalne su pobjede ostvarili Jadran Luka Ploče i Zadar.

Jadran LP je na domaćem terenu svladao Zmaj iz Makarske s 1:0 golom Theodosioua, dok je gol Jerbića bio dovoljan Zadru da osvoji tri boda i s identičnim rezultatom nadjača Uraniju.

Hrvace i Neretva su odigrali 2:2 u susretu gdje je domaćin dva puta vodio, a Marić u 87. minuti pogodio za konačnu podjelu bodova. Istim rezultatom je završen ogled Splita i OSK-a, a u tom dvoboju se poraza spašavao domaćin (gol Kapetanovića u 86. minuti).

Zagora je bila uvjerljiva protiv Vodica te je slavila 3:0 (strijelci su bili Božić, Lukić i Sablić).

Nogometaši Junaka osvojili su tri boda u Ivanbegovini. Svladali su Kamen 1:0 u ogledu prvog kola Treće HNL - Jug. Jedini strijelac na susretu bio je Mastelić u 73. minuti.

Uskok je, pak, bio bolji od Neretvanca s 2:1. Golove za domaći sastav postigli su Teklić i Božinović, dok je Čepo bio jedini strijelac na drugoj strani.

Treća HNL - Jug, 1. kolo: Kamen - Junak 0:1 (Mastelić 73.), Uskok - Neretvanac 2:1 (Teklić 13., Božinović 81./Čepo 82.), Hrvace - Neretva 2:2 (Andrić 40.-11m, Plavša 45./Buhač 64., Marić 87.), Zagora - Vodice 3:0 (Božić 30., Lukić 33., Sablić 49.-11m), GOŠK 1919 Dubrovnik - Sloga 0:1 (Katić 49.), Primorac Biograd - Hrvatski vitez 0:2 (Rončević 45., Torbarina 62.-11m), Split - OSK 2:2 (Jelavić 11., Kapetanović 86./Vidović 2., Barać 18.), Jadran Luka Ploče - Zmaj Makarska 1:0 (Theodosiou 37.), Zadar - Urania 1:0 (Jerbić 12.)

Treća HNL - Istok: Zrinski, Slavonac i Belišće upisali drugu pobjedu

U drugom kolu Treće HNL - Istok, derbi susret su odigrali Vukovar 1991 i Marsonia, a domaći sastav je slavio s minimalnih 1:0. Jedini je strijelac bio Lugo Paz u 25. minuti.

Drugo slavlje na startu sezone upisalo je Belišće, aktualni prvak. Ovaj put je Belišće bez milosti svladalo Graničar iz Županje na domaćem terenu 7:0. Tri gola je zabio Vinogradac, dva Jurič, a po jedan Radovanović i Anić.

Drugu pobjedu u sezoni upisao je Slavonac ovaj put pobijedivši Oriolik s 2:0 golovima Tolića i Matića. Dva puta je strijelac bio Agatić za slavlje Čepina protiv Vuteks Sloge od 2:1.

Iako je Slavija na domaćem terenu gubila 0:2 od Kutjeva sve do 88. minute, završilo je podjelom bodova (2:2). U 88. je zabio Nikolić, dok je u 94. minuti Blatančić realizirao jedanaesterac za konačni remi.

Drugu pobjedu na startu nove sezone upisao je Zrinski. U drugom kolu Treće HNL - Istok Zrinski je bio uspješan na gostovanju u Gornjoj Vrbi te je pobijedio Omladinac 3:1.

Domaćin je na poluvremenu vodio 1:0 (gol Begića). No, u nastavku je uslijedio potpuni preokret, a za njega su zaslužni bili strijelci Horvat, Dos Santos i Severović.

Treća HNL - Istok, 2. kolo: Omladinac - Zrinski 1:3 (Begić 30 /Horvat 60., Dos Santos 72., Severović 90.), Slavonac - Oriolik 2:0 (Tolić 49., Matić 88.), Vukovar 1991 - Marsonia 1:0 (Lugo Paz 25.), Darda - Sloga NG 5:1 (Stupar 13., 63., Mihajlović 30., Dubravac 70., Polanec 90.+3/Marjanović 4.), Belišće - Graničar Županja 7:0 (Vinogradac 3., 18., 64., Jurič 7., 28., Radovanović 16., Anić 83.), Đakovo Croatia - Bedem 3:0 (Grgačević 45., Mađaš 84., Klemen 90.+2), Slavija - Kutjevo 2:2 (Nikolić 88., Blatančić 90.+4-11m/Jakešević 22., Stojanac 85.), Čepin - Vuteks Sloga 2:1 (Agatić 58., 63./Bingulac 70.),  Slavonija - NAŠK 1:1 (M. Peharda 81.-11m/Vučemilović 73.)

Treća HNL - Sjever: Novi uvjerljiv nastup Međimurja

Još jednu uvjerljivu pobjedu na početku nove sezone Treće HNL - Sjever upisali su nogometaši Poleta. U drugom kolu Polet je kao domaćin pobijedio Viroviticu 6:0, uz sve golove u drugom poluvremenu. Polet je u nastavku imao igrača više, a dva gola je u slavlju zabio Patafta, dok su po jedan dodali Brezovec, Mezga, Dodlek i Mesarić.

Aktualni prvak Mladost u Ždralovima je svladao Podravac 2:1 golom Abramovića u 87. minuti, dok je uz dva pogotka Nikolića Radnik bio bolji od Bjelovara s 2:1.

Najbolji igrač kola bio je Vurušić koji je postigao sva tri gola za Rudar koji je remizirao kod Papuka (3:3). Zadnji pogodak za bod Rudara Vurušić je zabio u 93. minuti.

Nogometaši Međimurja su upisali drugu pobjedu. Prošlosezonski drugoligaš ovaj put je na domaćem terenu bio bolji od Koprivnice s 3:0. Goste je načeo Bacinger golom u prvom poluvremenu, dok je u nastavku dvoboja Rališ zabio dva pogotka za uvjerljivo domaće slavlje.

Treća HNL - Sjever, 2. kolo: Međimurje - Koprivnica 3:0 (Bacinger 23., Rališ 62., 88.), Mladost Ždralovi - Podravac 2:1 (Žabec 39., Abramović 87./Kranclbinder 48.), Radnik - Bjelovar 2:0 (Nikolić 4.-11m, 35.), Polet - Virovitica 6:0 (Brezovec 53., Mezga 66., Dodlek 72., Patafta 85., 90., Mesarić 87.), Varteks - Podravina 0:2 (Artuković 17., Golubar 90.+3-11m), Papuk - Rudar 3:3 (Vratković 43., Rukavina 50., 76./Vurušić 65., 66., 90.+3)

Treća HNL - Središte: Karlovac 1919 i Dugo Selo krenuli s po šest golova

Novu sezonu u Trećoj HNL - Središte najbolje su otvorili nogometaši Karlovca 1919 i Dugog Sela koji su u prvom kolu svoje suparnike počastili s po šest pogodaka.

Karlovčani su doma nadjačali Vrbovec 6:0. Po dva pogotka su zabili Čakarić i Sušilović, a po jedan Mamić i Marinić.

Uz istih 6:0, Dugo Selo je svladalo Ravnice. U tom susretu su dva gola dali Filipović i Darojković, dok su po jednom strijelci bili Slunjski i Grgić.

Vatreno je bilo u susretu HAŠK-a i Lučkog koji je završio 3:3. Dva gola je za goste zabio Sambu Abubacar, kao i onaj završni u 84. minuti koji je gostima omogućio bod.

Burić je bio dvostruki strijelac za Trešnjevku što joj je bilo dovoljno za bod kod Segeste (2:2), dok su Nasri i Strmečki zabijali za susjedsko slavlje Vrapča protiv Ponikvi od 2:1.

Bistra je osvojila tri domaća boda pobjedom protiv Maksimira (2:1). Gosti su vodili nakon što je Krznar realizirao jedanaesterac, ali je u drugom poluvremenu dva gola dao Kukec za preokret.

Trnje i Mladost iz Petrinje su remizirali (1:1). Domaćin je poveo pogotkom Guje, dok je izjednačio Korečić.

Treća HNL - Središte, 1. kolo: Trnje - Mladost Petrinja 1:1 (Guja 19./Korečić 61.), Bistra - Maksimir 2:1 (Kukec 53., 70./Krznar 21.-11m), Kurilovec - Gaj Mače 0:1 (Šaban 60.-11m), Karlovac 1919 - Vrbovec 6:0 (Mamić 8., Čakarić 21., 36., Marinić 35., Sušilović 60., 63.), Segesta - Trešnjevka 2:2 (Kesse 24., Zubović 61./Burić 21., 56.), Dugo Selo - Ravnice 6:0 (Filipović 15.-11m, 31., Darojković 42., 60., Slunjski 44., Grgić 90.), Vrapče - Ponikve 2:1 (Nasri 33., Strmečki 73./Berić 7.), HAŠK - Lučko 3:3 (Pizzitola 8., Rihtar 32., Karamatić 75./Kulenović 45.+2, Abubacar 71., 84.), Zagorec - Lukavec 2:0 (Smrekar 43., Grgić 61.)