Objavljeno: Ned 05.09.2021.

Treća HNL: Pobjede gostujućih momčadi na Sjeveru

Treća HNL - Zapad: Uvjerljivi nastupi Jadrana i Crikvenice

Jadran Poreč i Crikvenica su prošle sezone bile najbolje momčadi Treće HNL - Zapad, a ta dva sastava su u istom, pobjedničkom ritmu, otvorili novu sezonu. Obje momčadi su u drugom kolu upisale druge pobjede.

Jadran je u Poreču pregazio Krk s 5:0. Dva pogotka je postigao Ivetić, dok su po jedan dodali Lepinjica, Sumić i Terlević.

Crikvenica je, pak, gostovala u Hreljinu, gdje je lako pobijedila Naprijed s 4:1. Buršić je bio najbolji pojedinac susreta s dva gola, a po jednom su strijelci bili Šarković i Vidović. Na drugoj strani je mrežu zatresao jedino Pleše.

Golom u 91. minuti Čankovića, Pomorac 1921 je slavio u Labinu kod Rudara (1:0), dok je uvjerljivo do tri boda došao Grobničan pobjedom 4:0 protiv Vinodola. Igrač utakmice bio je Prtenjača s dva pogotka.

Treća HNL - Zapad, 2. kolo: Rudar Labin - Pomorac 1921 0:1 (Čanković 90.+1), Jadran Poreč - Krk 5:0 (Ivetić 23., 77., Lepinjica 50., Sumić 62., Terlević 84.), Grobničan - Vinodol 4:0 (Pilčić 45.+1-11m, Prtenjača 57., 64., Golić 71.), Buje - Nehaj 3:0 (Maslić 51., Stritar 66., Bašić 82.), Pazinka - Novigrad 0:0, Naprijed - Crikvenica 1:4 (Pleše 30./Šarković 11., Buršić 42., 61., Vidović 58.), Cres - Uljanik 1:0 (Kokorović 52.-11m)

Treća HNL - Jug: Preokret Sloge, bod u završnici za Zadar

Drugu pobjedu na startu nove sezone Treće HNL - Jug, upisali su nogometaši Jadran Luke Ploče. U gostima, u drugom kolu, Jadran LP je bio bolji od Splita te je slavio 3:1. Novu dobru utakmicu je polučio Theodosiou, koji je postigao dva gola, dok je za goste još Musulin realizirao jedanaesterac. Za Split je gol dao Luetić.

Već u trećoj minuti Junak je ostao bez isključenog vratara Šušnjare te je bio osuđen na poraz u Metkoviću. Neretva je slavila 3:0 golovima Buhača, Čupića i Ankovića.

Hrvace su svladale Zagoru 2:0 golovima Plavše i Andrića, dok je Hrvatski vitez Posedarje s 2:1 bio bolji od OSK-a. Za tri boda su zaslužni bili strijelci Rodić i Klanac.

U samom finišu svog susreta, Neretvanac je ostao bez tri domaća boda protiv Zadra (2:2). U 87. minuti Valinčić je zabio za 2:1 domaćina, no Opuzen gosti ipak nisu napustili bez ičega, već je u 90. minuti Iveljić zabio za konačnu podjelu bodova.

Primorac iz Biograda na gostovanju u Mravincima je ostao s igračem manje (Ninčević) već u devetoj minuti. Unatoč tome, Primorac je poveo 2:0 (Nakić i Klopp), ali je Sloga do kraja potpuno okrenula rezultat i slavila s 4:2 (strijelci su bili Boban, Pranjić, Marović i Pezo).

Treća HNL - Jug, 2. kolo: Urania - Kamen 1:1 (Bulić 16./Jonjić 64.), Neretvanac - Zadar 2:2 (Bačić 32., Valinčić 87./Blažević 65.-11m, Iveljić 90.), Sloga - Primorac Biograd 4:2 (Boban 45.+2, Pranjić 70., Marović 77., Pezo 82./Nakić 18., Klopp 20.), Neretva - Junak 3:0 (Buhač 44., Čupić 58., Anković 59.), Zmaj Makarska - Uskok 1:1 (Tomaš 18./Teklić 14.), Split - Jadran LP 1:3 (Luetić 40./Theodosiou 5., 82., Musulin 73.-11m), Hrvatski vitez Posedarje - OSK 2:1 (Rodić 13., Klanac 60./Tadić 34.), Vodice - GOŠK 1919 Dubrovnik 1:1 (Sušić 52./Smrdelj 66.), Hrvace - Zagora 2:0 (Plavša 26., Andrić 81.)

Treća HNL - Istok: Veliki preokret Belišća protiv Sloge NG

Belišće, prošle sezone najbolja momčad Treće HNL - Istok, je kreiralo veliki preokret u četvrtom kolu aktualne sezone. Na domaćem terenu, Belišće je pobijedilo Slogu iz Nove Gradiške s 3:2, iako je gubilo 0:2. Golovima Fischera i Marjanovića, gosti su vodili 2:0. Anočić je krajem prvog dijela smanjio na 1:2 i sve do 79. minute Sloga je imala tri boda u džepu. No, tada je Bruno Damjanović zabio dva pogotka (drugi u 88. minuti) za slavlje Belišća.

Vukovar 1991 je bio uspješan gost te je pobijedio Slavonac 2:0 golom Aleksića i autogolom Kvesića. Istim rezultatom, ali na domaćem terenu u Đakovu, Croatia je svladala Graničar iz Županje. Strijelci su bili Damjanović i Ljulj.

Čepin i Bedem su odigrali 2:2. Domaćin je vodio 2:0 golovima Agatića, ali je Bedem došao do boda pogocima Leke i Koledića u 88. minuti.

U Trećoj HNL - Istok nakon četiri odigrana kola, više nema stopostotnih momčadi. Najduže je u pobjedničkom nizu izdržao Zrinski, koji je u četvrtom kolu remizirao u Požegi kod Slavonije (2:2). Utakmica je bila vrlo napeta, a svaki je sastav kraj dočekao s desetoricom na terenu. Nadalje, Zrinski je golovima Dos Santosa i Severovića vodio 2:1 do sudačke nadoknade, ali je Antunović u 94. minuti zabio za konačni remi.

U Gornjoj Vrbi, Omladinac je s minimalnih 1:0 bio bolji od Marsonije. Jedini je gol postigao Bačić u 47. minuti.

Treća HNL - Istok, 4. kolo: Omladinac - Marsonia 1:0 (Bačić 47.), Slavonija - Zrinski 2:2 (M. Peharda 62., Antunović 94./Dos Santos 18., Severović 81.), Slavonac - Vukovar 1991 0:2 (Kvesić 79.-ag/Aleksić 58.), Darda - Oriolik 4:0 (Dubravac 4., Grafina 14., Stojković 48., Cindrić 57.), Belišće - Sloga NG 3:2 (Anočić 42., Damjanović 79., 88./Fischer 11., Marjanović 29.), Đakovo Croatia - Graničar Županja 2:0 (Damjanović 10., Ljulj 43.), Slavija - NAŠK 3:1 (Lasić 26., 61. Nikolić 33./Matar 53.), Čepin - Bedem 2:2 (Agatić 16., 55./Leko 77., Koledić 88.), Vuteks Sloga - Kutjevo 3:1 (Mirosavljević 24., Marić 63., 70./Nemec 45.-11m)

Redoslijed: 1. Vukovar 1991 10, 2. Đakovo Croatia 10, 3. Zrinski 10, 4. Belišće 9, 5. Slavonac 7...

Treća HNL - Sjever: Vodeći trojac nastavlja s pobjedama

Odigrane su i utakmice trećeg kola Treće HNL - Sjever, a vodeći trojac je ostao na stopostotnom učinku. Isto tako, zanimljivo je navesti da su gostujuće momčadi pobijedile u svih šest dvoboja.

Polet je ovaj put u gostima svladao Koprivnicu s 3:0. Patafta i Barat su bili strijelci u prvom dijelu, a sve je zaključeno kada je Brezovec u 72. minuti pogodio s bijele točke za konačnih 3:0.

Prošlosezonski drugoligaš Međimurje, svladao je Rudar u Murskom Središću s 2:1. Bacinger je u šestoj minuti doveo goste u vodstvo. Izjednačio je Škvorc, ali je Ratajec u 56. vratio vodstvo gostiju i osigurao im tri boda.

Radnik Križevci je gostovao kod Podravca i u utakmici sa šest golova slavio 4:2. Dva gola je postigao Nikolić, a po jedan su dodali Rengel i Roček. Istim rezultatom je Mladost Ždralovi u gostima bila bolja od Podravine.

Treća HNL - Sjever, 3. kolo: Podravina - Mladost Ždralovi 2:4 (Artuković 42., Zadravec 90./Mlinarić 26., Kunštek 37., Žabec 48., Vrbanić 86.), Virovitica - Varteks 0:1 (M. Benko 12.), Koprivnica - Polet 0:3 (Patafta 26., Barat 44., Brezovec 72.-11m), Rudar - Međimurje 1:2 (Škvorc 30./Bacinger 6., Ratajec 56.), Podravac - Radnik Križevci 2:4 (Furmek 43.-11m, Jelić Balta 60./Nikolić 31.-11m, 45., Rengel 40., Roček 88.), Bjelovar - Papuk 1:2 (Furmek 68./Špoljarić 18., Rukavina 70.)

Redoslijed: 1. Polet 9, 2. Međimurje 9, 3. Radnik Križevci 9, 4. Mladost Ždralovi 7, 5. Varteks 4...

Treća HNL - Središte: Simultanka i četiri gola Josipa Colarića

U Trećoj HNL - Središte na rasporedu su bile utakmice drugog kola, a najupečatljiviju predstavu ostvario je Josip Colarić, igrač Vrbovca.

Na domaćem terenu Vrbovec je svladao Segestu 4:1, s tim da su gosti poveli pogotkom Alapića. No, uslijedio je strašan odgovor Josipa Colarića, koji je do kraja postigao četiri pogotka za tri boda svoje momčadi.

Ravnice su golom Novaka vodile kod Trešnjevke sve do 96. minute, ali je tada goste rastužio Josipović pogotkom za 1:1.

Vatreno je bilo u susretu Maksimira i Trnja, gdje je postignuto čak osam golova. Maksimir je pobijedio 5:3, uz pet različitih strijelaca (Rosandić, Abramović, Alili, Glavinić i Starčić).

Uvjerljiv je bio Gaj Mače, koji je s 4:0 nadjačao Lukavec, uz dva gola Cvrtile te po jedan Vukadina i Kotarskog.

Treća HNL - Središte, 2. kolo: Gaj Mače - Lukavec 4:0 (Vukadin 11., Kotarski 27., Cvrtila 40., 52.), Lučko - Zagorec 0:1 (Hoić 59.), Mladost Petrinja - HAŠK 1:0 (Babacar 48.), Maksimir - Trnje 5:3 (Rosandić 24., Abramović 28., Alili 66., Glavinić 70., Starčić 90.+4/Mesec 42., 65. Sopić 61.), Ponikve - Bistra 1:1 (Adžaga 2./Budimir 50.), Dugo Selo - Vrapče 2:2 (Darojković 6., 60.-11m/Kopljar 12., Marić 45.+1), Trešnjevka - Ravnice 1:1 (Josipović 90.+6/Novak 1.), Vrbovec - Segesta 4:1 (J. Colarić 28.-11m, 49., 55., 79./Alapić 8.), Kurilovec - Karlovac 1919 0:0