Objavljeno: Sub 31.03.2018.

Treća HNL: Poravnanja na vrhu Zapada, Juga i Istoka

Treća HNL - Zapad: Opatija se na vrhu izjednačila s Vinogradarom

U prvoj utakmici 21. kola Treće HNL - Zapad nogometaši Rudara su u Labinu s uvjerljivih 4:0 pobijedili Zagreb. Tako su se ove dvije momčadi izjednačile na ljestvici s po 29 bodova. Igrač utakmice bio je Ivan Macan koji je zabio tri od četiri pogotka domaće momčadi, dok je još jedan, prvi na susretu, postigao Manuel Perković.

Vinogradar, vodeća momčad Treće HNL - Zapad, ni ogled 21. kola nije odradio kako dolikuje lideru pa je tako u posljednje tri utakmice osvojio samo jedan bod. Vrbovec je na svom travnjaku bio uvjerljiv protiv Vinogradara i slavio je 3:1, a najveće zasluge pripadaju dvostrukom strijelcu Filipu Pluščecu. Još je jedan gol za domaćina postigao Colarić, dok je Igor Prijić tek u 80. zabio počasni pogodak za Vinogradar.

Dugo Selo je bilo uspješno u gostima kod Maksimira gdje je osvojilo tri boda pobjedom 3:0. Autori gostujućeg slavlja bili su Benković, Bubnjić i Bešlić.

Kurilovec je upisao pobjedu i u 21. kolu Treće HNL - Zapad te je sve bliže samom vrhu i vodećem dvojcu Vinogradaru i Opatiji. Kao domaćin je Kurilovec s minimalnih 1:0 pobijedio HAŠK, a strijelac jedinog gola tijekom 90 minuta bio je Kristijan Brčić u 72. minuti iz jedanaesterca. Kurilovec sada ima pet bodova manje od vodećeg Vinogradara.

Nogometaši Opatije pobijedili su Segestu 2:0 u susretu 21. kola Treće HNL - Zapad te su se na vrhu ljestvice bodovno izjednačili s Vinogradarom. Alen Matovina je već u desetoj minuti realizirao jedanaesterac čime je doveo Opatiju u vodstvo. Danijel Lazić je, pak, potvrdio slavlje Opatije.

Trnje je vrlo brzo povelo protiv Vrapča (Martinović u petoj minuti), ali je za bod gostiju zaslužan Brujić, strijelac u 49. minuti.

U utakmici Krka i Pazinke nije bilo golova, dok je Špansko pogotkom Tuđena s 1:0 pobijedilo porečki Jadran.

Treća HNL - Zapad, 21. kolo: Opatija - Segesta 2:0 (Matovina 10.-11m, Lazić 58.), Trnje - Vrapče 1:1 (Martinović 5./Brujić 49.), Krk - Pazinka 0:0, Špansko - Jadran Poreč 1:0 (Tuđen 54.), Maksimir - Dugo Selo 0:3 (Benković 44., Bubnjić 65., Bešlić 83.), Vrbovec - Vinogradar 3:1 (Pluščec 36., 75., Colarić 52./Prijić 80.), Rudar - Zagreb 4:0 (Perković 6., Macan 29., 65., 77.), Kurilovec - HAŠK 1:0 (Brčić 72.-11m)

Kasnije: Dubrava Tim Kabel - Zagorec (2.4.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 46, 2. Opatija 46, 3. Kurilovec 41, 4. Dubrava Tim Kabel 34 (-1), 5. Krk 34, 6. Vrbovec 34, 7. Maksimir 32, 8. Zagreb 29...

Treća HNL - Jug: Luda završnica u Dubrovniku, sjajni Zadar

Croatia Zmijavci, vodeća momčad Treće HNL - Jug, ostala je bez pobjede u subotnjem 22. kolu. Odigrala je 0:0 na gostovanju kod Hrvaca.

Takav je rezultat iskoristio Primorac iz Biograda koji je svladao Jadran u Pločama 1:0 (strijelac Marko Colić), ali nije iskoristio i Split koji je u Dubrovniku odigrao dramatičnu utakmicu protiv domaćeg GOŠK-a 1919.

Dubrovčani su pobijedili 2:1 pogotkom Ive Caputa iz jedanaesterca u 91. minuti. I prvi je gol za domaćina postigao Caput, dok je Pjero Antunović zabio gol za Split u 89. minuti.

Svakako treba naglasiti da je sjajnu utakmicu odigrao Zadar koji je na svom travnjaku svladao Imotski s čak 8:2! Po dva su pogotka za "vruće" Zadrane postigli Antonio Repić, Kristijan Jurić i Vinko Petković.

Treća HNL - Jug, 22. kolo: Neretvanac - Val 1:0 (Vasilj 12.), Kamen - Primorac Stobreč 4:1 (Kilić 8., Karin 25., Mandarić 63.-11m, Jonjić 81./Galić 73.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Split 2:1 (Caput 26., 90.+1-11m/Antunović 89.), Hrvace - Croatia 0:0, Jadran Ploče - Primorac Biograd 0:1 (Colić 58.), Zagora - Junak 3:2 (Sablić 5., Pezo 23., 28./Katuša 14., Barać 73.), Urania - Zmaj Blato 3:0 (Tomaš 63.-11m, Kljenak 73., Begić 75.), Zadar - Imotski 8:2 (Repić 12., 31., Čubrilo 18., Jurić 48., 55., Petković 60., 89., Torbarina 80.-11m/Džoni 10., Tuta 48.)

Redoslijed: 1. Croatia 42 (-1), 2. Primorac Biograd 42, 3. Split 40, 4. Zadar 37, 5. Urania 36, 6. Jadran Ploče  (-1), 7. Primorac Stobreč 34 (-1), 8. Hrvace 32 (-1)...

Treća HNL - Istok: Bedem i Koprivnica se izjednačili s Osječanima

Nogometaši Bedema i Koprivnice upisali su pobjede u 19. kolu Treće HNL - Istok čime su se, uz utakmicu više, izjednačili na vrhu ljestvice s Osijekom II.

Bedem je na svom travnjaku pobijedio Bjelovar 3:1 uz pogotke Borka, Galičića i Vuksanovića. Koprivnica je, pak, osvojila tri boda na gostovanju kod Slavije. U 67. minuti je jedini gol postigao Čakarić.

Prvu su utakmicu, nakon velike tragedije (smrt suigrača Bobana), odigrali nogometaši Marsonije koji su u Belišću osvojili bod (1:1) pogotkom Čanića. Matija Vrbanić je, pak, s dva pogotka zaslužan za pobjedu Mladosti protiv Đakovo Croatije (2:1), dok je Međimurje golovima Tkalčića i Škvorca bilo bolje od Slavonije (2:0).

Treća HNL - Istok, 19. kolo: Belišće - Marsonia 1:1 (Vučemilović 27./Čanić 42.), Vukovar 1991 - Čepin 1:1 (Čakalić 64./Gelo 54.), Mladost - Đakovo Croatia 2:1 (Vrbanić 37., 90./Grgačević 72.), Slavija - Koprivnica 0:1 (Čakarić 67.), Bedem - Bjelovar 3:1 (Borko 56., Galičić 58., Vuksanović 78./Puškarić 34.), BSK - Oriolik 1:1 (Dorić 90.+1/Stubičan 90.+4), Međimurje - Slavonija 2:0 (Tkalčić 12., Škvorc 90.+2-11m)

Kasnije: Varteks - Osijek II

Redoslijed: 1. Osijek II 35, 2. Bedem 35, 3. Koprivnica 35, 4. BSK 33, 5. Međimurje 31, 6. Marsonia 31 (-1), 7. Čepin 30, 8. Slavija 29...