Objavljeno: Sri 19.05.2021.

Treća HNL: Poraz Jadrana LP, odigrano prvo kolo Lige za ostanak Sjevera

Treća HNL - Jug: Poraz Jadrana LP u Hrvacama

Klubovi iz Treće HNL - Jug odradili su tijekom tjedna 30. kolo u kojem je poraz upisao Jadran Luka Ploče, vodeća momčad na ljestvici. Hrvace su bile bolje od kluba iz Ploča s 3:1, ali im je to bilo dovoljno samo da dođu lideru na minus od osam bodova. Andrić, Banić i Hrgović bili su strijelci za Hrvace, dok je jedini pogodak za Jadran LP postigao Musulin iz jedanaesterca.

Poraz Jadrana LP nije iskoristio drugoplasirani Neretvanac koji je doma odigrao tek 2:2 protiv Zmaja iz Makarske. Od 72. minute gosti su imali igrača manje, a Neretvanac se čak spašavao poraza i u tome je uspio u 95. minuti kada je Deak pogodio s bijele točke za konačnih 2:2.

U jako dobroj formi je dubrovački GOŠK 1919 koji je ovaj put svladao Zagoru 4:0, a dva gola je postigao Cicijelj (po jedan Caput i Opušić).

Vodice su do 80. minute gubile doma od Sloge s 0:1, ali su u završnici Mena i Petričević zabijali za konačnih 2:1 domaćina.

Najuvjerljiviju pobjedu upisao je OSK. S 5:1 bio je bolji od Kamena kojem je dva gola postigao Tadić.

Treća HNL - Jug, 30. kolo: OSK - Kamen 5:1 (Tadić 18.-11m, 33., Bašić 58., Matijašević 79., Kozina 83./Kujundžić 51.), Hrvace - Jadran Luka Ploče 3:1 (Andrić 5., Banić 60., Hrgović 75./Musulin 72.-11m), Neretvanac - Zmaj Makarska 2:2 (Bubalo 30., Deak 90.+5-11m/Rašić 58., Kovačić 63.), Urania - Neretva 3:1 (Olujić 45.+2, Jurendić 59.-11m, Brnić 75./Pehar 46.), GOŠK 1919 Dubrovnik - Zagora 4:0 (Cicijelj 20., 53., Caput 69., Opušić 85.), Uskok - Primorac Biograd 1:0 (Cikojević 82.), Zmaj Blato - Hrvatski vitez Posedarje 1:0 (Poljak 21.), Vodice - Sloga 2:1 (Mena 80., Petričević 84./Marović 8.)

Redoslijed: 1. Jadran Luka Ploče 53, 2. Neretvanac 48 (-1), 3. Hrvace 45, 4. Zagora 43 (-1), 5. Uskok 42 (-1)...

Treća HNL - Sjever, Liga za ostanak: Patafta sredio Graničar

Bjelovar i Rudar, dvije vodeće momčadi Lige za ostanak u Trećoj HNL - Sjever, uspješno su odradili utakmice prvog kola.

Bjelovar je, uz dva gola Kunšteka i jedan Kosanovića, svladao Viroviticu s 3:0, dok je Rudar s 4:3 bio bolji od Graničara. Junak tog susreta bio je Nino Patafta koji je za domaći sastav postigao tri pogotka.

Podravac je iznenadio Varteks kojeg je pobijedio u gostima 1:0 golom Horvata. Podravac se time bodovno izjednačio s Graničarom na dnu ljestvice.

Treća HNL - Sjever, Liga za ostanak, 1. kolo: Bjelovar - Virovitica 3:0 (Kunštek 16., 64., Kosanović 52.), Rudar - Graničar 4:3 (Patafta 15., 57., 70., Vurušić 37./Palaić 22., Nikšić 45.), Varteks - Podravac 0:1 (Horvat 50.)

Redoslijed: 1. Bjelovar 35, 2. Rudar 33, 3. Varteks 25, 4. Virovitica 21, 5. Podravac 9, 6. Graničar 9