Objavljeno: Čet 08.04.2021.

Treća HNL: Poraz Mladosti Ždralovi, uvjerljiv Kurilovec

Treća HNL - Sjever: Pad lidera u Murskom Središću

Odigrana je zaostala utakmica 13. kola Treće HNL - Sjever, a vodeća Mladost Ždralovi izgubila je u Murskom Središću. Rudar je slavio 2:0 golovima Mesarića i Škvorca u drugom poluvremenu čime je nanio Mladosti tek drugi poraz u sezoni. S ova tri boda Rudar je skočio na peto mjesto ljestvice, a Mladost je ostala prva s tri boda više od Poleta.

Treća HNL - Sjever, zaostala utakmica 13. kola: Rudar - Mladost Ždralovi 2:0 (Mesarić 65., Škvorc 88.)

Redoslijed: 1. Mladost Ždralovi 35, 2. Polet 32, 3. Radnik Križevci 31, 4. Tehničar 29, 5. Rudar 27...

Treća HNL - Središte: Kurilovec se opet odvojio od Jaruna

U srijedu je odigrano sedam utakmica 21. kola Treće HNL - Središte, a u svih sedam dvoboja su slavile domaće momčadi.

Jarun je s 2:0 svladao Ponikve te se privremeno, uz utakmicu više od Kurilovca, izjednačio s glavnim suparnikom na vrhu ljestvice. Strijelci su za Jarun bili Diarrasouba i Tomšić.

Trnje je, pak, s 2:1 svladalo Segestu. Filipović i Mandić su tresli gostujuću mrežu u drugom poluvremenu, a tek je u samom finišu Stojaković postigao počasni gol za goste iz Siska.

Na dramatičan način je Vrbovec s 3:2 svladao Gaj Mače. Gosti su golom Vukadina izjednačili na 2:2 u 90. minuti, ali je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Colarić zabio svoj drugi pogodak za konačnih 3:2 domaćina.

Šaronja je zabio dva, a njegov Maksimir čak pet golova protiv Zagorca (5:1), dok je Salopek bio dvostruki strijelac u slavlju Vrapča protiv Trešnjevke od 3:1.

U četvrtak su odigrane preostale dvije utakmice 21. kola Treće HNL - Središte, a Kurilovec je ponovno na vrhu ljestvice pobjegao Jarunu na tri boda. Kao domaćin Kurilovec je svladao Dugo Selo s uvjerljivih 4:0, a cijeli su posao obavila dvojica igrača. Po dva gola su postigli Sedlaček i Tolj.

Lučko je osvojilo sva tri boda kod Karlovca 1919 pobjedom 1:0. Jedini je pogodak postigao Žabec pet minuta prije kraja.

Treća HNL - Središte, 21. kolo: Karlovac 1919 - Lučko 0:1 (Žabec 85.), Kurilovec - Dugo Selo 4:0 (Sedlaček 32., 90., Tolj 52., 69.), Vrbovec - Gaj Mače 3:2 (Martinović 16., Colarić 79., 90.+4/Iskrić 79., Vukadin 90.), Maksimir - Zagorec 5:1 (Mamić 37., Krznar 64.-11m, Pavlović 73., Šaronja 78., 82./Hoić 52.), HAŠK - Špansko 3:1 (Surjan 11., Andrašec 65., Režek 87./Ljubičić 63.), Mladost Petrinja - Bistra 2:1 (Filipović 10., Lovreković 84./Šturlan 57.), Jarun - Ponikve 2:0 (Diarrasouba 23., Tomšić 26.), Vrapče - Trešnjevka 3:1 (Čakarun 63., Salopek 70., 79./Burić 5.), Trnje - Segesta 2:1 (Filipović 48., Mandić 77./Stojaković 90.)

Redoslijed: 1. Kurilovec 51, 2. Jarun 48, 3. Trnje 45, 4. Zagorec 35, 5. Gaj Mače 32...