Objavljeno: Ned 18.03.2018.

Treća HNL: Poraz Vinogradara, bod Primorca (B), siguran Osijek II

Treća HNL - Zapad: HAŠK iznenadio i pobijedio lidera, pobjeda Opatije, Dubrava Tim Kabel već četvrta

Loše vrijeme prorijedilo je subotnji raspored igranja u Trećoj HNL - Zapad pa su tako odigrane tek četiri utakmice.

Drugoplasirana Opatija osvojila je tri domaća boda protiv porečkog Jadrana (3:0). Dva su gola igrači Opatije postigli u završnici, a dvostruki je strijelac bio Alen Matovina.

Dubrava Tim Kabel pobijedila je Vrapče (2:1) i dogurala do četvrtog mjesta na ljestvici. Utakmicu je odlučio Marin Mudražija golom u 82. minuti.

Maksimir je s minimalnih 1:0 bio bolji od Zagreba (strijelac Žugaj u 66.), dok su Špansko i Zagorec remizirali (1:1) u ogledu gdje je oba pogotka (i gol i autogol) postigao domaći igrač Šoša.

Nogometaši HAŠK-a priredili su veliko iznenađenje te su u susretu 19. kola Treće HNL - Zapad u gostima pobijedili vodeći Vinogradar 3:2. Vinogradar nije ugostio HAŠK na svom travnjaku u Mladini, već je bio domaćin u Jastrebarskom, a s dva pogotka Igora Prijića u samoj završnici tek je ublažio poraz.

Strijelci su za HAŠK bili Novokmet (1.), Mraković (30.) i Krajačić (74.), a Vinogradar je od 37. minute igrao s igračem manje zbog dva žuta kartona Povrženića.

Krk je golom Buršića vodio kod Trnja 1:0 (imao je i jedanaesterac za mogućih 2:0), no domaćin je do kraja pobijedio 3:1. Dvostruki je strijelac za Trnje bio Bruno Špišić.

Treća HNL - Zapad, 19. kolo: Trnje - Krk 3:1 (Martinović 81., Špišić 88., 90./Buršić 5.), Vinogradar - HAŠK 2:3 (Prijić 88.-11m, 90./Novokmet 1., Mraković 30., Krajačić 74.), Dubrava Tim Kabel - Vrapče 2:1 (Alghoul 27., Mudražija 82./Tabaković 42.), Špansko - Zagorec 1:1 (Šoša 24./Šoša 64.-ag), Opatija - Jadran Poreč 3:0 (Matovina 52.-11m, 90., Ugrina 82.), Maksimir - Zagreb 1:0 (Žugaj 66.)

Utorak (20.3.): Rudar - Pazinka, Kurilovec - Segesta, Vrbovec - Dugo Selo

Redoslijed: 1. Vinogradar 45, 2. Opatija 42, 3. Kurilovec 34 (-1), 4. Dubrava Tim kabel 33, 5. Krk 32, 6. Maksimir 31, 7. Vrbovec 29 (-1), 8. Zagreb 28...

Treća HNL - Jug: Remi Jadrana i Splita u Pločama, vodećem Primorcu (B) bod u Baškoj Vodi

Derbi utakmica 20. kola Treće HNL - Jug odigrana je u Pločama gdje su bodove podijelili Jadran i Split (2:2). Četvrti Jadran oba je pogotka postigao iz jedanaesteraca (Raić, drugi u 85. minuti za konačnih 2:2), dok je oba gola za Split dao Drago Gabrić.

Val je osvojio sva tri boda u Dubrovniku gdje je pobijedio GOŠK 1919 s 2:0 (strijelci Pezo i Kustura), kao i što je Zmaj Blato svladao Imotski u gostima 1:0 (strijelac Velemirović).

U nedjelju su u Trećoj HNL - Jug odigrane dvije utakmice, a nastupio je i vodeći Primorac iz Biograda na Moru. Na gostovanju u Baškoj Vodi Primorac (B) odigrao je 1:1 protiv Uranije koja je povela golom Tomaša iz jedanaesterca u 58. minuti. 20 minuta kasnije bod je lideru osigurao Zelić.

Neretvanac je s minimalnih 1:0 na domaćem travnjaku pobijedio Kamen, a krajem prvog dijela gol vrijedan tri boda postigao je Vasilj.

Treća HNL - Jug, 20. kolo: Neretvanac - Kamen 1:0 (Vasilj 41.), Urania - Primorac Biograd 1:1 (Tomaš 58.-11m/Zelić 78.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Val 0:2 (Pezo 3., Kustura 36.), Jadran Ploče - Split 2:2 (Raić 12.-11m, 85.-11m/Gabrić 27., 54.), Imotski - Zmaj Blato 0:1 (Velemirović 7.)

Kasnije: Zadar - Junak, Hrvace - Primorac Stobreč, Zagora - Croatia

Redoslijed: 1. Primorac Biograd 38, 2. Split 37, 3. Croatia 35 (-2), 4. Jadran Ploče 34, 5. Primorac Stobreč 31 (-1), 6. Hrvace 31 (-1), 7. Urania 30, 8. Zadar 28 (-1)...

Treća HNL - Istok: Vodeći Osijek II slavio u Ždralovima, Bedem i BSK se približili Osijeku II

Druga momčad Osijeka, vodeći sastav Treće HNL - Istok, pobijedila je i u aktualnom 17. kolu. S 2:1 je Osijek II slavio u Ždralovima kod Mladosti i tako učvrstio prvo mjesto na ljestvici. Strijelci su za Osječane bili Šimičić i Hudeček.

Uvjerljivo je bilo Međimurje protiv Bjelovara (4:0), s tim da su svi pogoci postignuti u drugom poluvremenu (Munivrana, Antonović, Marcijuš i Ptiček).

Oriolik je bio uspješan kod Slavonije u Požegi (2:0, Marinović i Jurić), dok su 1:1 odigrali Slavija i Čepin.

U nedjelju su odigrane preostale utakmice 17. kola Treće HNL - Istok, a Bedem i BSK su se potpuno približili vodećem na ljestvici, Osijeku II.

Bedem je kao domaćin svladao Đakovo Croatiju s 3:0 pogocima Bajića, Smolčića i Galičića, dok je i BSK bio uspješan domaćin. S 2:1 je pobijedio Koprivnicu golovima Ištvanića i Popovića.

Bruno Boban je bio igrač ogleda Varteks - Marsonia (0:3). Boban je postigao dva gola (jedan je dodao Čanić), a sastav iz Slavonskog Broda skočio je na četvrto mjesto ljestvice.

Treća HNL - Istok, 17. kolo: Bedem - Đakovo Croatia 3:0 (Bajić 24., Smolčić 30., Galičić 62.), Varteks - Marsonia 0:3 (Čanić 15., Boban 32., 83.), Vukovar 1991 - Belišće 1:2 (Lovrić 89./Mandić 53., Jelić 77.), BSK - Koprivnica 2:1 (Ištvanić 26., Popović 80./Jambrušić 90.+2), Mladost - Osijek II 1:2 (Pleić 21./Šimičić 5., Hudeček 57.), Slavija - Čepin 1:1 (I. Peharda 75./Damjanović 31.), Međimurje - Bjelovar 4:0 (Munivrana 51., Antonović 77., Marcijuš 85., Ptiček 90.), Slavonija - Oriolik 0:2 (Marinović 72., Jurić 90+2.)

Redoslijed: 1. Osijek II 32, 2. Bedem 32, 3. BSK 31, 4. Marsonia 30, 5. Koprivnica 28 (-1), 6. Slavija 28, 7. Čepin 28, 8. Međimurje 24 (-1)...