Objavljeno: Ned 02.12.2018.

Treća HNL: Prijić ponovno predvodio Vinogradar, poraz Junaka od Hrvaca

Treća HNL - Zapad: Dva gola Prijića za novo slavlje Vinogradara, Nakić junak u pobjedi Dubrave Tim Kabel

U petak je odigrana prva utakmica 17. kola Treće HNL - Zapad, a novu je pobjedu upisao vodeći Vinogradar. S 2:0 klub iz Mladine slavio je u gostima kod Ponikva te je Vinogradaru ovo već 15. ligaška pobjeda u sezoni (uz jedan remi i samo jedan poraz). Još je jednom najbolji igrač Vinogradara bio Igor Prijić, strijelac oba pogotka. Prvi je postigao u 23. minuti, a drugi za potvrdu pobjede u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Nogometaši Dubrave Tim Kabel svladali su u gostima Kurilovec 2:0 u susretu 17. kola Treće HNL - Zapad. Razlog slavlja drugoplasirane momčadi s ljestvice bio je Luka Nakić, dvostruki strijelac u ovom susretu.

Vedran Gerc odlučio je tvrdu utakmicu Orijenta i Opatije (1:0) golom u 56. minuti čime su Orijent i Dubrava Tim Kabel i dalje izjednačeni pri vrhu ljestvice.

Dugo Selo dva je puta vodilo protiv Trnja (Batarilo-Čerdić za 1:0 i Darojković za 2:1), no gosti su uspjeli osvojiti bod zaslugama Šlogara i Bubnjića.

Manuel Perković bio je ključ pobjede Jadrana u Poreču protiv Novigrada (2:0). Perković je bio strijelac oba pogotka, dok su Maksimir i Krk podijelili bodove odigravši 1:1. Gibičar je već u 12. minuti doveo Krk u vodstvo, no u 57. je izjednačio Žugaj.

Nogometaši Zagorca pobijedili su na domaćem terenu u Krapini HAŠK s 2:1 u susretu 17. kola Treće HNL - Zapad. Svi su golovi postignuti u uvodnom dijelu utakmice, a gosti su poveli pogotkom Karoglana u osmoj minuti. No, Smrekar je u 14. izjednačio na 1:1, dok je za pobjedu domaćina u 23. minuti pogodio Majcenić.

Zagreb je u 17. utakmici upisao i 16. poraz u sezoni! Ovaj je put Vrbovec slavio kod Zagreba 3:1 pogocima Santosa, Colarića i Sliškovića.

Treća HNL - Zapad, 17. kolo: Zagreb - Vrbovec 1:3 (Prpić 69./Santos 11., Colarić 47., Slišković 90.), Zagorec - HAŠK 2:1 (Smrekar 14., Majcenić 23./Karoglan 8.), Orijent - Opatija 1:0 (Gerc 56.), Maksimir - Krk 1:1 (Žugaj 57./Gibičar 12.), Jadran Poreč - Novigrad 2:0 (Perković 35.-11m, 67.), Kurilovec - Dubrava Tim Kabel 0:2 (Nakić 55., 90.+3), Špansko - Jarun 2:5 (Cimenti 62., 77./Mihaljević 5., Brčić 18., 35., Konjević 66., Tadić 71.), Dugo Selo - Trnje 2:2 (Batarilo-Čerdić 37., Darojković 55./Šlogar 43., Bubnjić 75.), Ponikve - Vinogradar 0:2 (Prijić 23., 90.+1)

Redoslijed: 1. Vinogradar 46, 2. Dubrava Tim Kabel 36, 3. Orijent 36, 4. Krk 32, 5. Trnje 29...

Treća HNL - Jug: Vodeći Junak slomljen u završnici u Hrvacama

Sinjski Junak, vodeća momčad Treće HNL - Jug, neće po dobrome pamtiti gostovanje u Hrvacama, u 15. kolu. Hrvace su pobijedile s uvjerljivih 3:0, a lider Lige potpuno je slomljen u sudačkoj nadoknadi. Gol za 1:0 postigao je Banić u 36. minuti, a potom je domaćin još dva puta poentirao u nadoknadi, Ferić je zabio u 92., a Bartulović u 94. minuti.

Uskok se približio Junaku, nakon domaće pobjede 3:2 protiv Neretve. U tom su susretu svi pogoci postignuti u drugom poluvremenu, a strijelci su za Uskok bili Zeljković, Vuković i Pleština.

Zmaj je s uvjerljivih 4:1 pobijedio Imotski (dva gola Vrkića), Kamen je s 2:1 bio bolji od Neretvanca (gol odluke iz jedanaesterca postigao je Kujundžić u 80. minuti), dok su uz 1:1 završili dvoboji Zagore i Primorca iz Biograda, odnosno, Jadrana iz Ploča i Splita.

U nedjelju su odigrane dvije utakmice 15. kola Treće HNL - Jug, a četvrtoplasirana Urania na domaćem terenu odigrala je 1:1 protiv Primorca iz Stobreča. Imao je domaćin igrača više posljednjih pola sata igre, no uspio je tek u 90. minuti osigurati sebi barem bod golom Pejkovića. Stobrečani su vodili od 76. minute kada je pogodak za 1:0 postigao Galić.

Croatia je kao domaćin bila bolja od dubrovačkog GOŠK-a (2:1). Knežević je postigao prvi gol za Croatiju, a drugi je bio autogol gostujućeg igrača Torbarine.

Treća HNL - Jug, 15. kolo: Urania - Primorac Stobreč 1:1 (Pejković 90./Galić 76.), Croatia - GOŠK Dubrovnik 1919 2:1 (Knežević 38./Torbarina 57.-ag, Matić 69.), Zagora - Primorac Biograd 1:1 (Barada 59./Brzoja 79.), Uskok - Neretva 3:2 (Zeljković 46., Vuković 53., Pleština 54./Ajkunić 57., Erjauc 67.), Kamen - Neretvanac 2:1 (Jonjić 9., Kujundžić 80.-11m/Vasilj 63.), Hrvace - Junak 3:0 (Banić 36., Ferić 90.+2, Bartulović 90.+4), Zmaj - Imotski 4:1 (Vrkić 23., 86., Tomas 41., Franić 67./Santos 65.), Jadran Ploče - Split 1:1 (Šuto 15./Beović 88.)

Redoslijed: 1. Junak 33, 2. Uskok 30, 3. Primorac Biograd 27, 4. Urania 26, 5. Jadran Ploče 24...