Objavljeno: Sri 18.09.2019.

Treća HNL: Prvi remi Junaka, Marsoniji derbi u Ivankovu

Treća HNL - Jug: Junak zaustavljen u Ivanbegovini

U utorak su odigrane prve dvije utakmice četvrtog kola Treće HNL - Jug.

Na domaćem terenu Hrvace su s minimalnih 1:0 pobijedile Jadran iz Ploča. Jedini je gol na dvoboju postigao Antonio Štimac već u 13. minuti.

Zmaj je u Blatu s uvjerljivih 4:0 svladao Uskok. Najbolji igrač utakmice bio je Mario Marić koji je postigao tri pogotka (36., 72. i 74. minuta), dok je još jedan dodao Šešlija.

Nakon tri pobjede u uvodna tri kola, nogometaši Junaka u četvrtom kolu Treće HNL - Jug po prvi puta u sezoni ostali su bez pobjede. Odigrao je Junak 2:2 u Ivanbegovini kod Kamena koji je dva puta vodio (strijelci Varea i Bilić), ali su Sinjani dva puta stizali zaostatak. Pogodak za bod Junaka postigao je Vuleta u 88. minuti.

Zadar je gostovao u Mravincima gdje je protiv Sloge odigrao 1:1. Već u devetoj minuti Zadrani su poveli golom Jurića, ali je do kraja poluvremena izjednačio Marović.

Iako su Vodice vodile u Metkoviću, na kraju je Neretva golovima Sršena, Lokina i Brečića lako slavila s 3:1.

Uvjerljiv je bio i Split koji je kao domaćin svladao Uraniju 3:0, dok je najviše pogodaka postignuto u Biogradu gdje su Primorac i Neretvanac odigrali 3:3.

Treća HNL - Jug, 4. kolo: Kamen - Junak 2:2 (Varea 57., Bilić 86./Jandrek 77., Vuleta 88.), Neretva - Vodice 3:1 (Sršen 67., Lokin 79., Brečić 90.+3-11m/Barreiro 49.), Split - Urania 3:0 (Kelez 24.-11m, Čović 42., Luetić 45.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Zagora 0:0, Primorac Biograd - Neretvanac 3:3 (Smokrović 25., Martinčević 40.-ag, Nović 66./Džidić 9.-ag, Marušić 51., Mihaljević 77.), Sloga Mravince - Zadar 1:1 (Marović 34./Jurić 9.), Zmaj Blato - Uskok 4:0 (Marić 36., 72., 74., Šešlija 40.), Hrvace - Jadran Ploče 1:0 (Štimac 13.)

Redoslijed: 1. Junak 10, 2. Hrvace 10, 3. Zadar 7, 4. Kamen 7, 5. Sloga 7…

Treća HNL - Istok: Marsonia dobila derbi u Ivankovu

Veliku su pobjedu ostvarili nogometaši slavonsko-brodske Marsonije koji su u derbiju petog kola Treće HNL - Istok, u gostima u Ivankovu, svladali Bedem 4:1. Tom se pobjedom Marsonia probila do drugog mjesta na ljestvici, a pogotke su za pobjednički sastav postigli Cherif, Mirković, Šimac i Mišić.

Vodeće je opet Kutjevo koje je istim rezultatom svladalo Vihor na domaćem terenu (4:1). Jakešević je bio dvostruki strijelac za domaćina, dok su po jedan gol dodali Banić i Majetić.

Slavonija je izgubila utakmicu kod Oriolika 1:2. Đerek i Jurić bili su strijelci za domaćina, dok je Dorić postigao oba gola za remi svoje Slavije protiv Zrinskog (2:2). Drugi je pogodak Dorić postigao u petoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to prvi bod Slavije u sezoni, dok je na nula bodova i dalje Vukovar 1991 koji je izgubio domaći susret protiv Graničara (0:3, strijelci Berač, Lešić i Pastuović).

Hat-trick postigao je Dos Anjos Firmino za NAŠK koji je u Našicama s 4:2 nadjačao Slogu.

Treća HNL - Istok, 5. kolo: Slavija - Zrinski 2:2 (Dorić 33., 90.+5/Luiz 23., Kukučka 29.), Bedem - Marsonia 1:4 (Cherif 30., Bundavica 41.-ag, Mirković 57., Šimac 63., Mišić 65.-11m), Kutjevo - Vihor 4:1 (Banić 54., Majetić 58., Jakešević 83., 85./Pavlović 76.-11m), Vukovar 1991 - Graničar 0:3 (Berač 5., Lešić 65., Pastuović 88.), Đakovo Croatia - Vuteks Sloga 1:0 (Stipanović 33.), NAŠK Našice - Sloga 4:2 (Firmino 6., 61., 72., Libong 69./Marjanović 53., Mihić 81.), Oriolik - Slavonija 2:1 (Đerek 37., Jurić 56./Smojvir 83.)

Kasnije: Čepin - Belišće (8.10.)

Redoslijed: 1. Kutjevo 13, 2. Marsonia 11, 3. Slavonija 10, 4. Čepin 9 (-1), 5. Belišće 9 (-1)…