Objavljeno: Pon 06.05.2019.

Treća HNL: Siguran Vinogradar, Primorac (B) na vrhu Juga, Cibaliji bod

Treća HNL - Zapad: Vodeća trojka pobijedila, šest golova Orijenta

Vodeće tri momčadi Treće HNL - Zapad upisale su pobjede u subotnjim utakmicama 29. kola.

Najteže je do tri boda došao vodeći Vinogradar, no za taj je klub sve lakše kada u sastavu ima prvog strijelca Lige Igora Prijića koji je pogotkom riješio dvojbe na gostovanju kod Vrbovca (1:0).

Dubrava Tim Kabel pobijedila je Maksimir u gostima s 3:0. U prvom poluvremenu pogađali su Čolić i Mudražija, a u nastavku Džaferović za laku pobjedu drugoplasiranog sastava.

Najuvjerljivije je do tri boda došao Orijent koji je pred svojim navijačima svladao Novigrad 6:2. Tri igrača Orijenta zabila su po dva gola, u pitanju su Miroslav Iličić, Ivor Weitzer i Mateo Monjac.

I Antonio Pejanović je dvostruki strijelac u pobjedi njegove Opatije protiv Kurilovca od 3:0, dok su Bubnjići (Marko i Matej) zabili svaki po pogodak, što je uz gol Pejića kreiralo Zagrebovo slavlje od 3:2 protiv Jaruna.

U posljednjoj minuti Josipović je postigao gol i spasio svoj Krk od domaćeg poraza protiv HAŠK-a (1:1). Ranije u susretu za goste je uspješno suparničku mrežu naciljao Dianežević.

Treća HNL - Zapad, 29. kolo: Opatija - Kurilovec 3:0 (Bogolin 20.-11m, Pejanović 48., 67.), Jadran Poreč - Špansko 2:1 (Valenta 68.-11m, Vlizlo 70./Ljubičić 90.+1), Zagorec - Dugo Selo 2:3 (Smrekar 28.-11m, 74.-11m/Ivančić 12., Žabec 48., Pavlović 83.), Ponikve - Trnje 2:0 (Katić 11., Gusković 79.), Zagreb - Jarun 3:2 (Mar. Bubnjić 21., Mat. Bubnjić 47., Pejić 71./Šoša 11., Čičković 87.), Maksimir - Dubrava Tim Kabel 0:3 (Čolić 36., Mudražija 37., Džaferović 73.), Orijent - Novigrad 6:2 (Iličić 24., 78., Monjac 29., 67., Weitzer 53., 58./Pamić 23., Silva 90.+2), Krk - HAŠK 1:1 (Josipović 90./Dianežević 32.), Vrbovec - Vinogradar 0:1 (Prijić 17.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 70, 2. Dubrava Tim Kabel 61, 3. Orijent 56, 4. Trnje 48, 5. Kurilovec 47...

Treća HNL - Jug: Sada je Primorac Biograd na vrhu karavane

Nastavlja se gužva i stalne promjene na vrhu ljestvice Treće HNL - Jug. Nakon 26. kola, na tron su zasjeli nogometaši Primorca iz Biograda.

U ovom kolu klub iz Biograda na domaćem je terenu pobijedio Neretvu 2:0 golovima Zelića i Blatančića u prvom poluvremenu.

No, isti broj bodova ima drugoplasirani Junak koji je u Sinju bio bolji od Zagore s 3:1. Barać, Vuleta i Andrić, za potvrdu pobjede u 90. minuti, pogađali su gostujuću mrežu, dok su gosti jedini pogodak postigli iz jedanaesterca (Slugan).

Apsolutno prvo ime ovog kola bio je Stanislav Vasilj, igrač Neretvanca, koji je postigao čak četiri pogotka Primorcu iz Stobreča. Klub iz Opuzena uvjerljivo je pobijedio s 5:1, a uz Vasilja još je jedan strijelac za pobjednike bio Babić.

Vatreno je bilo u susretu Splita i Uskoka (3:3). Oba su sastava kraj dvoboja dočekala s desetoricom igrača (Džaja je kod Splita isključen u 88., a kod gostiju Farić u 42. minuti). Split je vodio 2:0 i 3:2, ali je na kraju Radovniković pogotkom u 86. minuti omogućio Uskoku barem bod.

Treća HNL - Jug, 26. kolo: Neretvanac - Primorac Stobreč 5:1 (Vasilj 4.-11m, 52., 60., 71., Babić 87./Ljubić 81.), Primorac Biograd - Neretva 2:0 (Zelić 26., Blatančić 32.), Junak - Zagora 3:1 (Barać 17., Vuleta 62., Andrić 90./Slugan 59.-11m), Imotski - Urania 3:2 (Vuksan 56., 58., Varea 65./Petričić 16., Zebić 74.), Split - Uskok 3:3 (Čalušić 41., Gale 51., Kaćunko 83./Žižić 58., Mihovilović 74., Radovniković 86.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Kamen 1:0 (Caput 25.), Jadran Ploče - Zmaj Blato 1:1 (Raič 24./Marinović 46.), Croatia - Hrvace 4:1 (Šabić 15., Gudelj 16., 60., Šuto 51./Grgat 76.)

Redoslijed: 1. Primorac Biograd 47, 2. Junak 47, 3. Croatia 46, 4. Uskok 45, 5. Kamen 41...

Treća HNL - Istok: Cibalia uz dva igrača manje do boda u Đakovu

U 25. kolu Treće HNL - Istok nogometaši Cibalije gostovali su u Đakovu gdje su protiv tamošnje Croatije odigrali 1:1. Tijekom drugog poluvremena Vinkovčani su ostali s dva igrača manje, u 69. je isključen Bajić, a u 89. Oršolić. No, unatoč tome vodeća je momčad na ljestvici osvojila bod. Vincetić je na samom kraju prvog poluvremena pogodio za 1:0 gostiju, dok je u 89. izjednačio Galičić.

S dva igrača manje (još ranije isključena) morao je i Čepin igrati kod Bjelovara te je poražen 1:2. Goluža u desetoj i Krstanović u 51. su isključeni, a pobjedu su Bjelovaru osigurali Rajić i Ostrman.

Hrvoje Mišić je postigao dva pogotka za Marsoniju, a Gudelj jedan, u 3:0 pobjedi Brođana protiv Sloge, dok je Slavonija s 2:0 bila bolja od Belišća. Strijelci su u tom slavlju bili Žuljević (jedanaesterac) i Peharda.

Drugi je i dalje Vihor koji je smanjio zaostatak u odnosu na Cibaliju na 12 bodova (47-59). Ove subote Vihor je kao domaćin svladao Vukovar 1991 s 3:1. Kubala, Babec i Pavlović bili su strijelci za drugu momčad na ljestvici.

Treća HNL - Istok, 25. kolo: Zrinski - Oriolik 0:1 (Stubičan 81.), Vihor - Vukovar 1991 3:1 (Kubala 39., Babec 78., Pavlović 90.+4/Uhlarik 75.), Slavonija - Belišće 2:0 (Žuljević 38.-11m, Peharda 45.), Marsonia - Sloga 3:0 (Mišić 14.-11m, 64., Gudelj 80.), Đakovo Croatia - Cibalia 1:1 (Galičić 87./Vincetić 45.), Bjelovar - Čepin 2:1 (Rajić 56., Ostrman 59./Agatić 90.+1-11m), Bedem - Mladost 4:3 (Borko 11.-11m, 44.-11m, 76., Vuksanović 90.+1/Nikolić 22., Vrbanić 23., Renić 39.), Koprivnica - Slavija 2:4 (Vrkić 75., Halavuk 78./Ognjenčić 8., 65., Ančurovski 22., Šubara 70.)

Redoslijed: 1. Cibalia 59, 2. Vihor 47, 3. Čepin 43, 4. Belišće 40, 5. Marsonia 36...