Objavljeno: Ned 28.10.2018.

Treća HNL: Sjajni Hodak, Uskok drugi na Jugu, Cibalia preuzela vrh Istoka

Treća HNL - Zapad: Četiri gola Hodaka, tri Prijića

Vodeći Vinogradar i sada trećeplasirana Dubrava Tim Kabel upisali su uvjerljive pobjede u 12. kolu Treće HNL - Zapad, a po jedan igrač se u svakoj momčadi posebno istaknuo. Vinogradar je na svom terenu s 5:2 svladao Vrbovec, a najbolji domaći strijelac Igor Prijić u ovom je slavlju postigao tri pogotka. Još su po jedan dodali Ottochian i Bjelanović.

Dubrava Tim Kabel je bila još uvjerljivija te je pred svojim navijačima nadjačala Maksimir s 5:0. Čak četiri od pet pogodaka Dubrave dao je Filip Hodak! Još je jednom strijelac bio Šugić.

Treba istaknuti i tri pogotka Maružina koja su uvjetovala pobjedu Jadran Poreča kod Španskog od 4:1, dok je u možda najjačem sudaru kola HAŠK s 2:0 bio bolji od drugoplasiranog Krka. Golove su za HAŠK zabili Miloš u 70. iz jedanaesterca i Dianežević u 80. minuti.

Iako je Zagorec veliki dio ogleda kod Dugog Sela imao igrača manje (isključenje Kunšteka), uspio je pobijediti 3:1. Domaćin je vodio od prve minute (Žabec), no malo po malo stvari su se okretale na stranu gostiju. Prvo je autogol zabio Rašić u 49. pa je Smrekar realizirao jedanaesterac u 69., a Postonjski u nadoknadi zabio za konačnih 3:1.

U nedjelju je odigrana posljednja utakmica 12. kola Treće HNL - Zapad u kojoj nije bilo pobjednika. Trnje i Ponikve odigrali su 2:2. Domaćin je golovima Špišića i Bubnjića dva puta vodio (s 1:0 i 2:1). No, gosti se nisu predavali pri primljenim pogocima pa je prvo Ćukelj izjednačio na 1:1, dok je Štimac u 65. minuti postavio konačnih 2:2.

Treća HNL - Zapad, 12. kolo: Trnje - Ponikve 2:2 (Špišić 2., Bubnjić 35./Ćukelj 19., Štimac 65.), Kurilovec - Opatija 3:1 (Čunčić 12., 45.+1, Spudić 90.+2/Bogolin 9.), Špansko - Jadran Poreč 1:4 (Štignjedec 2./Maružin 30., 80., 88., Radman 90.), Dugo Selo - Zagorec 1:3 (Žabec 1., Rašić 49.-ag/Smrekar 69.-11m, Postonjski 90.+3), Jarun - Zagreb 2:0 (Brčić 19., Herceg 59.), Dubrava Tim Kabel - Maksimir 5:0 (Hodak 37., 72., 87., 89.-11m, Šugić 54.), Novigrad - Orijent 2:2 (Russell 57., Dukađin 75./Monjac 26., 59.), HAŠK - Krk 2:0 (Miloš 70.-11m, Dianežević 80.), Vinogradar - Vrbovec 5:2 (Prijić 4., 10., 82., Ottochian 30., Bjelanović 32./Slišković 68., Santos 81.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 31, 2. Krk 27, 3. Dubrava Tim Kabel 24, 4. HAŠK 24, 4. Orijent 24...

Treća HNL - Jug: Uskok stigao do drugog mjesta, težak poraz Splita, Jelavić spasio Neretvanac poraza

Nogometaši Uskoka stigli su do drugog mjesta ljestvice Treće HNL - Jug, nakon što su u desetom kolu uspješno odradili gostovanje u Dubrovniku. Uskok je s minimalnih 1:0 pobijedio GOŠK, a strijelac jedinog pogotka bio je Vuković već u 11. minuti.

Težak je poraz pretrpio Split kojeg je u gostima pobijedila Urania s 3:0. Svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Zebić, Žižić i Vidović.

Uvjerljiv je bio Jadran koji je u Pločama s 4:0 svladao Hrvace (dva gola Kalfića), dok je golom Vodopije Primorac u Biogradu proslavio pobjedu protiv Zmaja od 1:0.

Žestoku su utakmicu u desetom kolu Treće HNL - Jug odigrali nogometaši Neretvanca i Neretve. Gosti mogu žaliti za velika tri boda u Opuzenu jer su vodili 2:1 sve do sudačke nadoknade. Mihaljević je u 20. minuti doveo domaćina u vodstvo, no Ajkunić i Juričić su okrenuli rezultat na stranu kluba iz Metkovića. Neretva je vodila sve do 92. minute kada je Jelavić ipak pogodio za konačnih 2:2.

Treća HNL - Jug, 10. kolo: Neretvanac - Neretva 2:2 (Mihaljević 20., Jelavić 90.+2/Ajkunić 24., Juričić 56.), Primorac Biograd - Zmaj Blato 1:0 (Vodopija 55.), Jadran Ploče - Hrvace 4:0 (Kalfić 32., 70., Šuto 58., Šutalo 62.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Uskok 0:1 (Vuković 11.), Split - Urania 0:3 (Zebić 49., Žižić 71., Vidović 90.+2), Imotski - Zagora 1:1 (Varea 70./Rodić 90.)

Kasnije: Junak - Primorac Stobreč, Croatia - Kamen

Redoslijed: 1. Junak 24 (-1), 2. Uskok 21, 3. Urania 18, 4. Neretvanac 17, 5. Neretva 15...

Treća HNL - Istok: Porazi Čepina i Belišća, Cibalia slavila u Slavonskom Brodu

Dogodila se smjena na samom vrhu ljestvice Treće HNL - Istok, nakon odigranih subotnjih utakmica 11. kola.

Cibalia je zasjela na vrh gdje je do sada bio Čepin. Vinkovčani su imali teško gostovanje u Slavonskom Brodu, ali su ga odradili uspješno (pobjeda protiv Marsonije 1:0) uz najveće zasluge strijelca Andreja Kerića u 63. minuti.

Čepin je, pak, izgubio utakmicu u gostima kod Đakovo Croatije. Bilo je 2:0 za domaćina, a strijelci su bili Burazin u 41. i Grgačević u 59. minuti.

Izgubilo je i Belišće. Vihor je svladao treću momčad Lige s minimalnih 1:0 uz pogodak Vučemilovića u 23. minuti.

Najbolji igrač kola bio je Patrik Mijić koji je upisao hat-trick, ali je to njegovom Orioliku bilo dostatno tek za bod na gostovanju kod Bjelovara (3:3).

U posljednjoj utakmici 11. kola Treće HNL - Istok Bedem i Vukovar 1991 podijelili su bodove odigravši 1:1. Domaćin je u vodstvo došao golom Koledića u 11. minuti, no još u prvom poluvremenu gosti su izjednačili pogotkom Pluma iz jedanaesterca (35. minuta). U završnici su se dogodila čak tri isključenja pa je tako domaćin sam kraj utakmice dočekao s deset igrača na travnjaku, a gosti s devet.

Treća HNL - Istok, 11. kolo: Bedem - Vukovar 1991 1:1 (Koledić 11./Plum 35.-11m), Bjelovar - Oriolik 3:3 (Tominac 36.-11m, Mamić 40., Rajić 78./Mijić 51., 62., 76.), Đakovo Croatia - Čepin 2:0 (Burazin 41., Grgačević 59.), Marsonia - Cibalia 0:1 (Kerić 63.), Koprivnica - Sloga 1:1 (Vrkić 39./F. Bungić 48.), Slavonija - Slavija 1:0 (Žuljević 85.-11m), Vihor - Belišće 1:0 (Vučemilović 23.), Zrinski - Mladost 1:1 (Stanušić 13./Pleić 37.)

Redoslijed: 1. Cibalia 25, 2. Čepin 24, 3. Belišće 22, 4. Vihor 20, 5. Sloga 18...