Objavljeno: Sri 05.05.2021.

Treća HNL: Slavlja Poleta, Trnja i Jaruna

Treća HNL - Sjever: Polet uvjerljivo slavio kod Rudara

Nogometaši Poleta osvojili su tri boda u Murskom Središću, nakon uvjerljive pobjede 4:0 protiv Rudara u zaostalom dvoboju 20. kola Treće HNL - Sjever.

Polet, koji je skočio na četvrto mjesto ljestvice, utakmicu je riješio u drugom poluvremenu kada je imao brojčanu prednost na terenu. Perčić, Glavica, Težak i Brezovec bili su strijelci za gostujući sastav.

Rudar je trenutačno na sedmom mjestu ljestvice.

Treća HNL - Sjever, zaostala utakmica 20. kola: Rudar - Polet 0:4 (Perčić 55., Glavica 58., Težak 64., Brezovec 83.)

Redoslijed: 1. Mladost Ždralovi 45, 2. Radnik Križevci 40, 3. Tehničar 38, 4. Polet 36 (-1), 5. Papuk 34...

Treća HNL - Središte: Trnje i Jarun vode borbu za vrh

Trnje i Jarun, dvije vodeće momčadi Treće HNL - Središte, upisali su pobjede u 27. kolu čime su nastavili borbu za sam vrh ljestvice. Trnje trenutačno ima bod više od Jaruna.

U ovom kolu Trnje je u gostima pobijedilo Vrapče 2:1, a svi su golovi postignuti u razmaku između 68. i 74. minute. Za Trnje su pogađali Lipovac i Husinec (autogol).

Jarun je na domaćem terenu s istih 2:1 svladao Karlovac 1919. Jarun nije lako došao do bodova pa je tako nakon Barabana koji je zabio s bijele točke, gol za tri boda zabio Špišić u 84. minuti.

Kurilovec sve više zaostaje za vodećim dvojcem, pogotovo nakon 3:3 u Petrinji kod Mladosti. Kurilovec je vodio 1:0, 2:1 i 3:2. Iako je od 62. minute imao igrača manje (Tolj), uspio je Kurilovec u 86. zabiti i doći do nove prednosti (Rajić), ali je i u 93. minuti primio gol iz jedanaesterca (Filipović).

Iznenađujuću pobjedu i to čak 6:1 ostvario je Maksimir protiv Lučkog koje je igralo odlično posljednjih tjedana. Dva gola za Maksimir su zabili Šaronja i Krivec.

Treća HNL - Središte, 27. kolo: Bistra - Gaj Mače 4:0 (Rašić 45., Budimir 61., Grozdek 66., Misimi 82.), Špansko - Ponikve 1:3 (Bajan 5./Lojber 12., Bagarić 70., Banovec 89.), Zagorec - Trešnjevka 2:1 (Završki 20., Franjić 22./Tičak 1.), Vrbovec - Segesta 3:0 (Colarić 12.-11m, Martinović 44., Slišković 60.), Maksimir - Lučko 6:1 (Šaronja 29., 74., Krivec 46., 52., Krznar 78.-11m, Jovičević 86./Žabec 55.), HAŠK - Dugo Selo 2:2 (Ristovski 21., Miloš 90.+3-11m/Slunjski 7., Čečura 79.), Mladost Petrinja - Kurilovec 3:3 (Dumbović 21., Abramović 79., Filipović 90.+3-11m/Tolj 19., Bakula 41., Rajić 86.), Jarun - Karlovac 1919 2:1 (Baraban 45.+1-11m, Špišić 84./Soldo 20.-11m), Vrapče - Trnje 1:2 (Husinec 73.-ag, Vukadin 74./Lipovac 68.)

Redoslijed: 1. Trnje 61, 2. Jarun 60, 3. Kurilovec 56, 4. Zagorec 48, 5. Lučko 44...