Objavljeno: Pon 02.09.2019.

Treća HNL: Slavlja Rudara, Opatije, Zadra, Oriolika, Tehničara...

Treća HNL - Zapad: Dobar start Rudara, Opatije i porečkog Jadrana

Započela je sezona u Trećoj HNL - Zapad, a obećavajuće su je otvorili nogometaši porečkog Jadrana, Rudara i Opatije.

Labinski Rudar slavio je kod Rovinja s 3:0 uz pogotke Macana, Dadića i Golića, dok je istim rezultatom na domaćem terenu Opatija bila bolja od Uljanika. Pogotke za Opatiju upisali su Bogolin, Pejanović i Kovačević.

Porečki Jadran je, pak, u gostima pobijedio Novigrad s 4:1. Dva je gola zabio Vice Miljanić, dok su po jedan dodali Vlizlo i Banić.

Grobničan je kao domaćin svladao Nehaj s 3:2, a zanimljivo je reći da je čak dva gola domaći sastav postigao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Treća HNL - Zapad, 1. kolo: Krk - Crikvenica 1:0 (Gibičar 54.), Pazinka - Vinodol 0:0, Novigrad - Jadran Poreč 1:4 (Pasulji 77./Vlizlo 18., Miljanić 33., 85., Banić 38.), Opatija - Uljanik 3:0 (Bogolin 24., Pejanović 51., Kovačević 65.), Grobničan - Nehaj 3:2 (Pilčić 19.-11m, Brdar 45.+1, 86.-ag, Matković 45.+2/Tomac 66.), Rovinj - Rudar Labin 0:3 (Macan 28., Dadić 37.-11m, Golić 72.)

Treća HNL - Jug: Uvjerljiv nastup Zadra protiv Splita

Krenula je nova sezona Treće HNL - Jug, a prošlosezonski drugoligaš Zadar imao je uvjerljiv start. Na domaćem su terenu zadarski nogometaši svladali Split 3:0. Pogotke su postigli Anić, Jurić i Bugarija.

Junak, koji se prošle sezone borio za naslov prvaka, uspješno je obavio gostovanje u Unešiću gdje je golom Vulete u 51. minuti svladao Zagoru 1:0.

Hrvace su s 4:3 nadigrale Slogu Mravince. Vodile su Hrvace 4:1 (dva gola Škarića i po jedan Udovičića i Štimca), ali su zbog igrača manje (isključenje Vučkovića) jedva zadržale vodstvo i pobjedu.

U nedjelju su odigrane preostale četiri utakmice prvog kola Treće HNL - Jug, a premijerni je bod u ovom okruženju osvojila momčad Vodica. U gostima su kod Uranije igrači Vodica odigrali 3:3, a dva su pogotka postigli s igračem manje. U njihovog se junaka pretvorio Skočić koji je u 89. minuti pogodio za jedan bod.

Kamen je u Blatu osvojio sva tri boda pobjedom protiv Zmaja od 2:0. Strijelci su bili Kujundžić u 22. i Brkan u 88. minuti.

U završnici ogleda do slavlja su stigli nogometaši Jadrana koji su u Pločama svladali Primorac iz Biograda s 2:1. Kalfić je u 88. minuti postigao gol vrijedan pobjede.

Bez pobjednika je završio ogled Neretvanca i Neretve (1:1).

Treća HNL - Jug, 1. kolo: Zmaj Blato - Kamen 0:2 (Kujundžić 22., Brkan 86.), Neretvanac - Neretva 1:1 (Marušić 76./Glibo 45.), Urania - Vodice 3:3 (Vidović 50., Sikira 78., Pejković 80.-11m/Tabula 26., Perica 70., Skočić 89.), Jadran Ploče - Primorac Biograd 2:1 (Raić 22.-11m, Kalfić 88./Zelić 33.), Hrvace - Sloga Mravince 4:3 (Udovičić 1., Škarić 18., 55., Štimac 49./Marović 14., 79., Vučemilović-Alegić 68.), Uskok - GOŠK Dubrovnik 1919 2:2 (Vučemilović-Grgić 71., Pavlinović 77./Caput 43., Brkić 58.), Zadar - Split 3:0 (Anić 3., Jurić 60., Bugarija 80.), Zagora - Junak 0:1 (Vuleta 51.)

Treća HNL - Istok: Uspješan vikend za domaćine

Domaće momčadi pobijedile su u pet od šest subotnjih dvoboja drugog kola Treće HNL - Istok.

Najčešći je rezultat bio 1:0 koji se dogodio na tri ogleda. Zrinski je golom Dos Santosa pobijedio NAŠK iz Našica, Orioliku je tri boda protiv Đakovo Croatije omogućio Stubičan, dok je Lacković u 19. minuti zabio pogodak za slavlje Belišća protiv Bedema. Inače, Bedem je taj dvoboj okončao s dvojicom igrača manje.

Slavonija je, pak, bila bolja od Čepina s 2:0 (golovi Antunovića i Žuljevića), dok je Sloga iz Nove Gradiške nadjačala Vukovar s 3:1. Marjanović, Mihić i Severović pogađali su gostujuću mrežu za pobjedu Sloge.

Dvije su utakmice bile na rasporedu tijekom nedjelje u drugom kolu Treće HNL - Istok, a pobjedu su ostvarili nogometaši Graničara.

U Županji je Graničar svladao Slaviju s 3:2, a domaćinu je put prema punom plijenu bio olakšan jer je posljednjih pola sata imao igrača više. Dva je gola za domaći sastav postigao Šibalić, a jedan Lotar.

Bodove su podijelili Vihor i Marsonia (1:1). Domaćin je poveo golom Pavlovića u 61. minuti iz jedanaesterca, ali samo tri minute kasnije izjednačio je Balentović.

Treća HNL - Istok, 2. kolo: Graničar Županja - Slavija 3:2 (Lotar 5., Šibalić 33.-11m, 70./Stanić 62., Nikolić 89.), Vihor - Marsonia 1:1 (Pavlović 61.-11m/Balentović 64.), Zrinski - NAŠK Našice 1:0 (Dos Santos 75.), Oriolik - Đakovo Croatia 1:0 (Stubičan 78.), Slavonija - Čepin 2:0 (Antunović 56., Žuljević 61.), Sloga NG - Vukovar 1991 3:1 (Marjanović 14., Mihić 62., Severović 75./Tomas 72.), Vuteks Sloga - Kutjevo 1:2 (Spasić 90.+5/Banić 41., Jakešević 50.), Belišće - Bedem 1:0 (Lacković 19.)

Treća HNL - Sjever: Lovrek opet nezaustavljiv za suparnike

Kruno Lovrek dominira na početku sezone Treće HNL - Sjever. Nakon što je u prvom kolu postigao sva tri pogotka za 3:1 pobjedu svog Tehničara kod Virovitice, u drugom je kolu bio strijelac jedinog gola na gostovanju kod Podravine (1:0). Saša Vukonić, igrač Tehničara, zaradio je dva brzopotezna žuta kartona (treća i osma minuta), ali Lovreka nije smetao igrač manje te je pogodio za slavlje gostiju.

Polet je u Sv. Martinu na Muri pobijedio Rudar 4:0, a posljednji je pogodak na ogledu postigao donedavni prvoligaški igrač Josip Brezovec. Prije njega za domaćina su pogađali Šarić i dva puta Mezga.

Kolar, Pranjić i Pleić bili su strijelci u pobjedi Bjelovara protiv Papuka od 3:1, dok su Varteks i Mladost Ždralovi podijelili bodove (2:2).

Treća HNL - Sjever, 2. kolo: Podravina - Tehničar 0:1 (Lovrek 21.), Podravac - Virovitica 0:0, Bjelovar - Papuk 3:1 (Kolar 34., Pranjić 62., Pleić 85./Čavić 37.), Polet - Rudar 4:0 (Šarić 19., Mezga 82., 85., Brezovec 90.+2), Varteks - Mladost Ždralovi 2:2 (Benković 38., Skoliber 49./Sabljić 2., Bošnjak 67.), Radnik Križevci - Graničar Đurđevac 2:1 (Babić 22., Kraljić 89./Fusić 26.)

Treća HNL - Središte: Pobjeda Trnja u vatrometu golova, odličan start Mladosti iz Petrinje

U drugom kolu Treće HNL - Središte igrači Vinogradara upisali su i drugu pobjedu. Ovaj put pred "moćnim" sastavom iz Mladine pao je HAŠK. Vinogradar je kao gost slavio 2:1. HAŠK je poveo golom Matteonija u četvrtoj minuti, ali samo dvije minute kasnije bilo je 1:1 kada je domaću mrežu pogodio Prijić. Strijelac za pobjedu gostiju bio je Filipović u 59. minuti.

Mladost iz Petrinje uživa u odličnom startu u sezonu. Nakon pobjede u prvom, slavila je Mladost i u drugom kolu, ovaj put na domaćem terenu protiv Jaruna (3:1). Dva je gola postigao Karlo Abramović, a jedan Filipović. Podsjetimo kako je u pretkolu Kupa Mladost, pak, izbacila drugoligaša Međimurje.

U susjedskom derbiju Špansko i Vrapče podijelili su bodove odigravši 1:1. Vrapče je rano povelo golom Ćibarića (7.), ali domaćina je spasio Saez golom u 67. minuti.

Čak sedam pogodaka postignuto je u dvoboju drugog kola Treće HNL - Središte u kojem je Trnje kao domaćin bilo bolje od Maksimira s 4:3. Da će to biti utakmica na veliki broj golova pokazala je već prva minuta kada je za 1:0 domaćina zabio Martinović. No, do poluvremena su gosti okrenuli u svoje vodstvo 3:1. U nastavku je uslijedio novi preokret, a kreirali su ga Vikario koji je smanjio na 2:3 i Karlo Josipović koji je zabio dva gola za pobjedu Trnja.

Bistra je, nakon remija kod Vrapča (1:1), upisala prvu trećeligašku pobjedu. Kao domaćin je svladala Zagorec 2:1 golovima Grozdeka i Aničić Bosnića.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Cvrtila je spasio Gaj Mače od domaćeg poraza protiv Kurilovca (1:1).

Treća HNL - Središte, 2. kolo: Trnje - Maksimir 4:3 (Martinović 1., Vikario 49., Josipović 53., 78./Krizmanić 17., Rošić 20., Abramović 29.), Gaj Mače - Kurilovec 1:1 (Cvrtila 90.+2/Kelava 10.), Bistra - Zagorec 2:1 (Grozdek 13., Aničić Bosnić 77./Hoić 34.), Mladost Petrinja - Jarun 3:1 (Abramović 13., 31., Filipović 34./Vučemilović-Vranjić 49.), Špansko - Vrapče 1:1 (Saez 67./Ćibarić 7.), HAŠK - Vinogradar 1:2 (Matteoni 4./Prijić 6., Filipović 59.), Ponikve - Vrbovec 3:0 (Camara 23., Bukvašević 37., Azizi 87.), Dugo Selo - Lučko 3:1 (Josipović 18., Stjepanović 29., Filipović 90.+4/Barišić 12.)