Objavljeno: Pon 02.12.2019.

Treća HNL: Slavlje Opatije, Junaka i Vinogradara

Treća HNL - Zapad: Nova pobjeda Opatije u vatrometu golova

Na zimsku pauzu nogometaši Opatije otići će sa šest bodova više od drugoplasiranog Grobničana na vrhu ljestvice Treće HNL - Zapad. U dvoboju 14. kola Opatija je u vatrometu golova pobijedila Vinodol u gostima 5:3. Od početka susreta Opatija je bila u prednosti i do kraja je sačuvala nova tri boda. Pejanović je postigao dva gola za lidera, dok su po jednom strijelci bili Matulja, Kovačević i na samom kraju susreta Bogolin.

Grobničan je odigrao 2:2 u Poreču protiv Jadrana. Oba je gola za goste postigao Prtenjača, a drugi za konačnih 2:2 u 80. minuti.

Rudar, koji je donedavno vodio na ljestvici, poražen je kod Nehaja 0:1 golom Budana iz jedanaesterca.

Crikvenica je, uz dva gola Butorca, svladala Pazinku 3:1, dok je Čuturilo također zabio dva gola za slavlje Krka protiv Novigrada od 3:2.

Treća HNL - Zapad, 14. kolo: Crikvenica - Pazinka 3:1 (Butorac 30., 86.-11m, Imeraj 78./Lepinjica 66.-11m), Krk - Novigrad 3:2 (Čuturilo 60., 83.-11m, Turkalj 64./Bijelić 35., Dukađin 65.), Vinodol - Opatija 3:5 (Begić 43., Petrović 50., Tomić 88.-11m/Matulja 20., Kovačević 29., Pejanović 60., 77.-11m, Bogolin 90.+2), Jadran Poreč - Grobničan 2:2 (Miljanić 31., Tikas 63./Prtenjača 40., 80.), Uljanik - Rovinj 2:2 (Lazendić 7.-ag, Blašković 48.-11m, Matić 67./Krajcar 52.), Nehaj - Rudar 1:0 (Budan 56.-11m)

Redoslijed: 1. Opatija 33, 2. Grobničan 27, 3. Rudar 26, 4. Krk 23, 5. Crikvenica 21…

Treća HNL - Jug: Težak poraz Hrvaca, visoka pobjeda Splita

Junak je opet minimalno pobjegao konkurenciji na vrhu ljestvice Treće HNL - Jug, nakon što je u Sinju svladao Neretvanac 4:2 u dvoboju 15. kola. Do 76. minute gosti iz Opuzena dobro su se držali jer su tada imali 2:2. No, domaćin je ipak okrunio veću kvalitetu. Slavio je 4:2, a po dva su pogotka postigli Andro Vuleta i Stipe Barać.

Hrvace su, pak, ostale bez ikakve šanse na gostovanju u Biogradu. Primorac je slavio 4:1 golovima Smokrovića, Maglice, Kušete i Zelića.

Split nije imao problema na domaćem terenu protiv Uskoka. Slavio je 5:1 uz dva pogotka Džonija. Po jednom su suparničku mrežu pogađali Alvarez, Tomičić i Samac, a Split se vratio na drugo mjesto.

Zadar je u Metkoviću remizirao kod Neretve (2:2) zaslugama domaćeg igrača Kurana koji je u 79. minuti postigao autogol za konačan rezultat, dok je Smrdelj u 11. minuti pogodio za slavlje dubrovačkog GOŠK-a protiv Jadrana iz Ploča (1:0).

Osam pogodaka postignuto je u Mravincima, u dvoboju 15. kola Treće HNL - Jug, u kojem je domaća Sloga s 5:3 svladala Zmaj Blato. Vrlo zanimljiva i puna preokreta bila je ova utakmica u kojoj je domaćin poveo 2:0, ali još do kraja poluvremena Zmaj je napravio potpuni preokret i poveo 3:2. No, u nastavku je Sloga imala odgovor. Zabila je nova tri gola i na kraju slavila 5:3. Po dva su pogotka za pobjedničku momčad postigli Katić i Marović.

Urania je golovima Radoševića i Čorića vodila na svom terenu protiv Kamena 2:0 sve do 80. minute. No, u završnici je prvo Varea smanjio na 1:2 u 80. minuti, dok je u drugoj minuti sudačke nadoknade Kujundžić pogodio s bijele točke za konačnih 2:2.

Treća HNL - Jug, 15. kolo: Urania - Kamen 2:2 (Radošević 15., Čorić 35./Varea 80., Kujundžić 90.+2-11m), Sloga - Zmaj Blato 5:3 (Katić 11., 89., Marović 19., 54., Borozan 43.-ag, Copić 75./Marić 35., 37.), Vodice - Zagora 1:0 (Perica 20.-11m), Junak - Neretvanac 4:2 (Vuleta 4., 80., Barać 38., 90./Marušić 35., Bubalo 76.), Neretva - Zadar 2:2 (Lokin 21., Ajkunić 43., Kuran 79.-ag/Jurić 27.), Split - Uskok 5:1 (Džoni 6., 72., Alvarez 49., Tomičić 54., Samac 90.+3/Vukušić 64.-11m), GOŠK 1919 Dubrovnik - Jadran Ploče 1:0 (Smrdelj 11.), Primorac Biograd - Hrvace 4:1 (Smokrović 5., Maglica 9., Kušeta 22., Zelić 75./Čeko 55.)

Redoslijed: 1. Junak 30, 2. Split 27, 3. Hrvace 27, 4. Zadar 26, 5. Urania 26…

Treća HNL - Središte: U derbiju Maksimir uvjerljiv protiv Mladosti

Derbi susret 15. kola Treće HNL - Središte odigran je u Zagrebu, a Maksimir je bio uvjerljiv te je s 4:1 svladao Mladost iz Petrinje. Već u prvom poluvremenu utakmica je bila riješena jer je domaći sastav imao visoko vodstvo od 3:0. Strijelci su bili Tomšić i dva puta Bruno Špišić. Ovom se pobjedom Maksimir bodovno izjednačio na ljestvici s Mladosti, a isto toliko (27 bodova) ima i Kurilovec koji je u ovom kolu odigrao 0:0 kod HAŠK-a.

Pogodak Al-Tharwana odlučio je dvoboj Španskog i Vrbovca (1:0), dok je Zagorec sve do 95. minute vodio 1:0 golom Mlinarića na gostovanju kod Jaruna. No, domaćin je osvojio bod golom Šoše u 95. minuti. Istih 1:1 odigrali su Ponikve i Lučko.

Vinogradar je ponovno povećao plus na vrhu ljestvice Treće HNL - Središte. Ima sedam bodova više od trolista (Kurilovec, Maksimir i Mladost Petrinja). Vrlo teško je Vinogradar osvojio tri boda u 15. kolu. Na gostovanju je svladao Bistru 1:0, a jedini je gol, tek u 81. minuti, postigao neuništivi i vječno inspirirani Igor Prijić.

Gaj Mače se probilo na peto mjesto ljestvice, nakon uvjerljive nedjeljne pobjede protiv Dugog Sela. Slavilo je Gaj Mače na svom stadionu s 3:0, a dva je gola postigao Cvrtila te jedan Strabić.

Pobjednika nije bilo u dvoboju Trnja i Vrapča (2:2), iako je domaćin dva puta vodio, 1:0 (Dragović) i 2:1 (Martinović). No, Belak i Brujić su gostima osigurali bod na ovom gostovanju.

Treća HNL - Središte, 15. kolo: Trnje - Vrapče 2:2 (Dragović 7., Martinović 50./Belak 43., Brujić 56.), Gaj Mače - Dugo Selo 3:0 (Strabić 14., Cvrtila 22.-11m, 45.+1), Bistra - Vinogradar 0:1 (Prijić 81.), Maksimir - Mladost Petrinja 4:1 (Tomšić 9., B. Špišić 28., 42., Abramović 55./V. Špišić 50.-11m), Jarun - Zagorec 1:1 (Šoša 90.+5/Mlinarić 45.+1), Špansko - Vrbovec 1:0 (Al Tharwan 56.), HAŠK - Kurilovec 0:0, Ponikve - Lučko 1:1 (Bartolić 52./Puntar 72.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 34, 2. Kurilovec 27, 3. Maksimir 27, 4. Mladost Petrinja 27, 5. Gaj Mače 21…