Objavljeno: Ned 23.09.2018.

Treća HNL: Stopostotni Krk i Junak, Cibalia vodeća na Istoku

Treća HNL - Zapad: Krk ne posustaje, devet golova u Dubravi, šest golova prvaka Vinogradara

U utakmici petoga kola Treće HNL - Zapad nogometaši Krka ostvarili su novu, šestu pobjedu u sezoni. Ranije je Krk odradio prekovremeno i ogled šestog kola u kojem je slavio. Ovom prilikom Krk nije bio uvjerljiv, ali je s minimalnim 1:0 domaćim uspjehom protiv Kurilovca zadržao stopostotni učinak. Strijelac pobjedničkog gola bio je Luka Mijić u 77. minuti.

Sjajnu su utakmicu odigrali Dubrava Tim Kabel i Opatija. U ogledu s devet golova domaćin je slavio 6:3, s tim da je Dubrava vodila 6:1. Dva je gola u slavljeničkoj momčadi postigao Mudražija, a po jedan su dodali Marton, Hodak, Glavaš i Slatina.

Još dramatičnije bilo je u susretu Orijenta i porečkog Jadrana. Orijent je slavio 4:3 i tako zadržao korak s vodećim Krkom, iako je Jadran do 88. vodio 3:2. No, Andrić u 88. i Fumić u 89. minuti kreirali su sjajan preokret u samo dvije minute.

HAŠK je golovima Ivana Zelenike vodio 2.0 protiv Trnja, no gosti su u samo dvije minute stigli do boda i rezultata 2:2 (Jazvić u 74. i Malekinušić u 75. bili su strijelci).

Igrači Vinogradara nisu imali problema na putu prema novoj pobjedi u Trećoj HNL - Zapad. Kao domaćin u Mladini Vinogradar je uz 6:2 pobijedio Dugo Selo te se vratio na treće mjesto ljestvice. Golgeterskim navikama vratio se i Igor Prijić, dvostruki strijelac u ovom susretu. Dva je gola za domaćina postigao i Mateo Topić, a još po jedan su zabili Bagarić i Šćrbec. Da poraz ne izgleda toliko loše po Dugo Selo pobrinuo se Batarilo-Čerdić, strijelac oba gola za gostujuću momčad.

Treća HNL - Zapad, 5. kolo: Vinogradar - Dugo Selo 6:2 (Topić 29., 82., Prijić 31., 52., Bagarić 51., Šćrbec 66./Batarilo-Čerdić 37.-11m, 90.+1), Dubrava Tim Kabel - Opatija 6:3 (Marton 4., Mudražija 17., 33., Hodak 25., Glavaš 39., Slatina 49./Blečić 23., Krešić 64., Flego 90.), Novigrad - Jarun 0:1 (Hercigonja 86.), HAŠK - Trnje 2:2 (Zelenika 20.-11m, 55./Jazvić 74., Malekinušić 75.), Vrbovec - Špansko 2:2 (Dimović 24., Busija 25./Štignjedec 15., Lerotić 17.), Krk - Kurilovec 1:0 (Mijić 77.), Orijent - Jadran Poreč 4:3 (Monjac 35., Weitzer 36., Andrić 88., Fumić 89./Maružin 45., 60., Valenta 49.), Maksimir - Zagorec 0:1 (Majcenić 73.), Zagreb - Ponikve 0:1 (Kahlina 16.)

Redoslijed: 1. Krk 18, 2. Orijent 16, 3. Vinogradar 15 (-1), 4. Trnje 13 (-1), 5. HAŠK 11 (-1)...

Treća HNL - Jug: Ni Split nije uspio zaustaviti sinjski Junak, bez golova u Opuzenu, pobjeda Uranije

Utakmice prolaze, a igrači sinjskog Junaka su i dalje u savršenom ritmu. U petom kolu Treće HNL - Jug Junak je ostvario i petu pobjedu. U Sinju su igrači Junaka bili bolji od Splita 2:1, a pobjedu su osigurali u petoj minuti sudačke nadoknade! Domaćin je poveo u 49. preko Jandreka, ali je točno nakon sat vremena igre izjednačio Kovačević. I potom je u 95., ponajbolji domaći igrač Petar Bašić-Šiško, slomio splitsku obranu i vratara za petu pobjedu Junaka.

U nadoknadi su do pobjede došli i igrači Primorca iz Stobreča. Iako je Jadran iz Ploča vodio 1:0, domaća je momčad prvo izjednačila (Boban), a u 92. minuti Domazet je pogodio za slavlje Primorca 2:1.

Imotski je golom Ljubičića svladao Primorac iz Biograda, dok je istim rezultatom Croatia u Metkoviću bila bolja od Neretve (strijelac Knežević).

Urania je u petom kolu Treće HNL - Jug uspješna odradila domaći zadatak, iako izvedba i nije bila za dugo pamćenje. No, piše se 1:0 protiv Hrvaca, kao i strijelac jedinog pogotka Josip Tomas u 70. minuti iz jedanaesterca.

Mreže su, pak, od početka do kraja mirovale u Opuzenu gdje su igrali Neretvanac i dubrovački GOŠK 1919.

Treća HNL - Jug, 5. kolo: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919 0:0, Urania - Hrvace 1:0 (Tomas 70.-11m), Imotski - Primorac Biograd 1:0 (Ljubičić 46.), Junak - Split 2:1 (Jandrek 49., Bašić-Šiško 90.+5/Kovačević 60.), Neretva - Croatia 0:1 (Knežević 66.), Primorac Stobreč - Jadran Ploče 2:1 (Boban 75.-11m, Domazet 90.+2/Kalfić 74.), Zagora- Zmaj Blato 3:0 (Malčić 14., B. Bitunjac 69., F. Bitunjac 90.), Uskok - Kamen 1:0 (Vuković 90.)

Redoslijed: 1. Junak 15, 2. Zagora 10, 3. Neretvanac 10, 4. Primorac Stobreč 9, 5. Urania 9...

Treća HNL - Istok: Šest golova Koprivnice u pola sata igre, dva gola Kuburića za tri boda Čepina

Nogometaši vinkovačke Cibalije ostvarili su novu pobjedu u Trećoj HNL - Istok, iako je put do tri domaća boda protiv Slavije (3:1) bio dosta težak. U 50. minuti, kod rezultata 1:1, Cibalia je ostala s igračem manje (Tadić), ali je unatoč tome postigla dva pogotka (Dogan u 70. i Kuzmić u 76.) za konačnu pobjedu i potvrdu prvog mjesta na ljestvici.

Nevjerojatnu je utakmicu odigrala Koprivnica koja je na svom terenu sa 7:2 pobijedila Bedem. Do 60. minute rezultat je bio tek 1:0, a u posljednjih pola sata domaćin je postigao čak šest golova, a gosti dva. Po dva su gola za pobjednika postigli Kovačić i Vrkić.

Zrinski iz Jurjevca ovog je vikenda pobijedio u Slavonskom Brodu domaću Marsoniju 2:0. Pogotke su za Zrinski postigli Pranjić u 31. i Galić u 90. minuti.

Vukovar 1991 poveo je u gostima kod Bjelovara 1:0 golom Pluma. No, potom je ostao s igračem manje na terenu što je Bjelovar iskoristio za preokret i uvjerljivo 4:1 slavlje (po dva gola Rajića i Kuprešaka).

Nogometaši Čepina pobijedili su pred svojim navijačima Belišće 2:1 u posljednjem susretu petog kola Treće HNL - Istok. Ta su tri boda dovela Čepin na drugo mjesto ljestvice, a za njih je najzaslužniji Saša Kuburić koji je tijekom prvog poluvremena postigao dva gola za domaći sastav. U nastavku je Radovanović tek smanjio rezultat, a Belišće je ostalo kratko i za bod na ovom gostovanju.

Treća HNL - Istok, 5. kolo: Čepin - Belišće 2:1 (Kuburić 17., 40./Radovanović 61.), Sloga - Oriolik 2:2 (Gospočić 17., Kašljević 50./Jašarević 66.-11m, Jurić 85.), Cibalia - Slavija 3:1 (Drena Beljo 27., Dogan 70., Kuzmić 76./Bognar 41.), Bjelovar - Vukovar 1991 4:1 (Rajić 38., 67., Kuprešak 73., 90./Plum 8.), Đakovo Croatia - Mladost 2:1 (Barišić 25., Kolak 86./Sučić 80.), Marsonia - Zrinski 0:2 (Pranjić 31., Galić 90.), Koprivnica - Bedem 7:2 (Kudumija 23., Kovačić 60., 66., Vrkić 69., 90.+1, K. Srbljinović 78., Rengel 86./Vuksanović 62., 81.), Slavonija - Vihor 2:1 (Žuljević 53., Smojvir 88./Dinjar 59.)

Redoslijed: 1. Cibalia 13 (+1), 2. Čepin 12, 3. Zrinski 12, 4. Sloga 11 (+1), 5. Marsonia 8...