Objavljeno: Ned 25.03.2018.

Treća HNL: Tragedija u Slavonskom Brodu, Vinogradar bez pobjede, Split na vrhu

Treća HNL - Zapad: Vodeći dvojac odigrao utakmice bez golova, bez pobjednika u Trnju

I Vinogradar i Opatija, vodeće dvije momčadi Treće HNL - Zapad, odigrale su u 20. kolu utakmice bez golova pa je bodovna razdaljina ostala identična (Vinogradar ima tri boda više).

Vinogradar nije iskoristio igrača više skoro cijelo drugo poluvrijeme na gostovanju kod Vrapča te je odigrao 0:0, a isti su rezultat ostvarili nogometaši Opatije koji su gostovali kod Zagreba.

Najuvjerljivija pobjeda bila je ona Jadrana u Poreču protiv Rudara od 3:0 (strijelci Vlizlo, Ereiz i Belušić), dok je tri boda osvojio i trećeplasirani Kurilovec čime se približio vodećim klubovima na ljestvici. Kurilovec je pogotkom Kelave već u devetoj minuti s 1:0 svladao Dugo Selo u gostima.

Odigrana je u nedjelju i posljednja utakmica 20. kola Treće HNL - Zapad u kojoj nije bilo pobjednika. Trnje i Dubrava Tim Kabel su remizirali (1:1). Domaćin je poveo pogotkom Brune Špišića u 19. minuti, dok je u samom smiraju prvog poluvremena izjednačio El Saleh i tako postavio konačan rezultat.

Treća HNL - Zapad, 20. kolo: Trnje - Dubrava Tim Kabel 1:1 (Špišić 19./El Saleh 45.+1), Vrapče - Vinogradar 0:0, HAŠK - Vrbovec 1:1 (Brlečić 12./Ćosić 24.), Dugo Selo - Kurilovec 0:1 (Kelava 9.), Segesta - Maksimir 1:1 (Kožić 24./Žugaj 62.), Zagreb - Opatija 0:0, Jadran Poreč - Rudar 3:0 (Vlizlo 29., Ereiz 82., Belušić 89.), Pazinka - Špansko 2:2 (Lepinjica 34., Matika 78./Petković 22., Knez 47.), Zagorec - Krk 1:1 (Majcenić 53./Suntešić 16.-ag)

Redoslijed: 1. Vinogradar 46, 2. Opatija 43, 3. Kurilovec 38, 4. Dubrava Tim Kabel 34, 5. Krk 33, 6. Maksimir 32, 7. Vrbovec 31, 8. Zagreb 29...

Treća HNL - Jug: Split jači od Hrvaca, Zadru pobjeda u Blatu, uvjerljiva Croatia protiv Jadrana iz Ploča

Nogometaši Splita ponovno su od Primorca iz Biograda preuzeli vrh ljestvice Treće HNL - Jug. Splićani su u 21. kolu lakoćom obavili domaću zadaću protiv Hrvaca. Pobijedili su 3:0, a pogotke su postigli Gabrić i Antunović u prvom, odnosno, Galić u drugom poluvremenu.

Primorac (B), pak, nije iskoristio domaći teren, iako je vodio golom Zelića protiv Zagore. No, gosti su uhvatili bod (1:1) golom Sablića 11 minuta prije kraja.

Zadar se približio gornjem domu ljestvice pobjedom u Blatu protiv Zmaja (4:2). Vinko Petković bio je dvostruki strijelac, dok su po još jedan za Zadrane dodali Čubrilo i Župan.

I Urania je osvojila tri važna boda u gostima. S 2:0 je, pogocima Pejkovića i Zebića, nadjačala Junak u Sinju.

Nogometaši Croatije pobijedili su u 21. kolu Treće HNL - Jug, na domaćem terenu u Zmijavcima, Jadran iz Ploča 3:0. Svi su pogoci postignuti u drugom poluvremenu, a dva je puta gostujuću mrežu zatresao Tomislav Mrkonjić, dok je jedan gol postigao Ivan Todorić. Uz dvije utakmice manje Croatia se nalazi tik iza vodećeg dvojca na ljestvici (Split i Primorac iz Biograda na Moru).

Ivo Boban je pogotkom u petoj minuti odlučio utakmicu u Stobreču u kojoj je Primorac s 1:0 bio bolji od dubrovačkog GOŠK-a 1919.

Treća HNL - Jug, 21. kolo: Croatia - Jadran Ploče 3:0 (Mrkonjić 54., 65., Todorić 74.), Primorac Stobreč - GOŠK Dubrovnik 1919 1:0 (Boban 5.), Imotski - Neretvanac 1:1 (Tuta 51./Vasilj 47.), Zmaj Blato - Zadar 2:4 (Šešlija 53., Nobilo 86./Čubrilo 2., Župan 31., Petković 74., 78.), Junak - Urania 0:2 (Pejković 20., Zebić 44.), Primorac Biograd - Zagora 1:1 (Zelić 27./Sabić 79.), Split - Hrvace 3:0 (Gabrić 30., Antunović 32., Galić 75.), Val - Kamen 2:1 (Grubić 20., Pezo 45.-11m/Vuksan 35.)

Redoslijed: 1. Split 40, 2. Primorac Biograd 39, 3. Croatia 38 (-2), 4. Primorac Stobreč 34 (-1), 5. Jadran Ploče 34 (-1), 6. Urania 33, 7. Zadar 31 (-1), 8. Hrvace 31 (-1)...

Treća HNL - Istok: Sve zasjenila tragedija u Slavonskom Brodu

Sve subotnje utakmice 18. kola Treće HNL - Istok prošle su u sjeni tragičnog događaja na utakmici u Slavonskom Brodu. Susret Marsonije i Slavonije prekinut je u 15. minuti zbog smrti domaćeg igrača Brune Bobana koji je izgubio svijest nakon što je zadobio udarac loptom u predio prsa, a sva pružena pomoć nije pomogla u sprječavanju velike tragedije.

Dodajmo da je Osijek II, vodeća momčad Treće HNL - Istok, potvrdio svoje prvo mjesto na ljestvici lakom pobjedom protiv Vukovara 1991 od 4:0 (dva je gola postigao Lohinski, a po jedan Pilj i Durdov).

U nedjelju su odigrana tri susreta 18. kola Treće HNL - Istok, a Koprivnica i Međimurje su se pobjedama dodatno približili samom vrhu ljestvice.

S minimalnih 1:0 Koprivnica je na domaćem travnjaku svladala Bedem, a u posljednjim je trenucima susreta Kruno Jambrušić postigao jedini pogodak na susretu.

Međimurje je bilo uvjerljivije te je s 3:0 pobijedilo Oriolik u gostima. Strijelci su bili Munivrana, Hlišć i Škvorc.

U utakmici Čepina i Mladosti nije bilo pogodaka.

Treća HNL - Istok, 18. kolo: Oriolik - Međimurje 0:3 (Munivrana 8., Hlišć 23., Škvorc 63.), Koprivnica - Bedem 1:0 (Jambrušić 90.), Čepin - Mladost 0:0, Marsonia - Slavonija 1:0, prekid u 15. minuti (Balentović 3.), Bjelovar - BSK 1:1 (Ostrman 71./Gvozdenović 69.), Đakovo Croatia - Slavija 0:0, Osijek II - Vukovar 1991 4:0 (Pilj 16., Lohinski 41., 58., Durdov 90.+2), Belišće - Varteks 1:0 (Jelić 21.)

Redoslijed: 1. Osijek II 35, 2. Bedem 32, 3. BSK 32, 4. Koprivnica 31, 5. Marsonia 30 (-1), 6. Čepin 29, 7. Slavija 29, 8. Međimurje 27 (-1)...