Objavljeno: Ned 26.08.2018.

Treća HNL: Uspješni Vinogradar, Krk, Neretvanac, Split i Cibalia

Treća HNL - Zapad: Aktualni prvak Vinogradar slavio na startu, hat-trick Brdara za "petardu" Krka protiv Zagreba

Petak je označio početak nove sezone u Trećoj HNL - Zapad. U prvom dvoboju sezone Dubrava Tim Kabel je s 2:1 na domaćem travnjaku svladala Špansko. Na samom početku ogleda, momčad koju vodi Igor Cvitanović, postigla je dva gola. U 11. minuti Marin Mudražija pogodio je za 1:0, a Mirko Šugić u 18. za 2:0. Do kraja su gosti tek smanjili preko Ante Lerotića (56.), ali do boda ipak nisu mogli.

Najuvjerljiviji start u novu sezonu Treće HNL - Zapad imali su nogometaši Krka koji su pred svojim navijačima s 5:0 svladali Zagreb. Prvo ime susreta bio je Robert Brdar, strijelac tri domaća pogotka, dok su još po jedan dodali Kurolt i Frančišković.

Najčešći rezultat u prvom kolu bio je 1:0, a na takav je način Kurilovec slavio u gostima kod Novigrada (strijelac Muhar iz jedanaesterca), kao i Ponikve koje su ranim golom Štimca u četvrtoj minuti bile bolje od Vrbovca.

S 1:0 je slavio i novi trećeligaš Jarun. Na domaćem terenu i pogotkom Konjevića u 81. minuti Jarun je pobijedio Dugo Selo. Izdvojimo i dva gola Ivana Zelenike za 2:0 HAŠK-a protiv porečkog Jadrana.

Nogometaši Vinogradara, aktualni prvaci Treće HNL - Zapad, uspješno su započeli novu sezonu. Kao domaćin Vinogradar je s 2:0 svladao Zagorec, a bodove je osigurao u drugom poluvremenu. Prvo je Marko Bjelanović bio strijelac u 66. minuti, dok je osam minuta prije kraja krajnjih 2:0 postavio Željko Štulec.

Bruno Špišić je s dva pogotka pomogao da pobjedu na startu sezone ostvari Trnje (domaćih 2:1 protiv Opatije). U 48. je Špišić realizirao jedanaesterac, a u 84. minuti je povećao na 2:0. Na samom kraju Ismaili je tek postigao počasni gol za goste.

Treća HNL - Zapad, 1. kolo: Trnje - Opatija 2:1 (Špišić 48.-11m, 84./Ismaili 86.), Vinogradar - Zagorec 2:0 (Bjelanović 66., Štulec 82.), Jarun - Dugo Selo 1:0 (Konjević 81.), Novigrad - Kurilovec 0:1 (Muhar 26.-11m), HAŠK - Jadran Poreč 2:0 (Zelenika 48., 65.), Vrbovec - Ponikve 0:1 (Štimac 4.), Krk - Zagreb 5:0 (Brdar 21., 44., 65.-11m, Kurolt 30., Frančišković 72.), Orijent 1919 - Maksimir 2:1 (Fumić 5., Gerc 34./Žugaj 50.), Dubrava Tim Kabel - Špansko 2:1 (Mudražija 11., Šugić 18./Lerotić 56.)

Treća HNL - Jug: Neretvancu pobjeda protiv Hrvaca, Šuto četverostruki strijelac, dva autogola Šeparovića!

Mnogo se zanimljivog dogodilo na utakmicama prvoga kola Treće HNL - Jug, a junak subotnjih susreta bio je Marijan Šuto. Igrač Jadrana iz Ploča postigao je čak četiri pogotka u pobjedi njegova sastava u Imotskom (6:1). Ostale su golove u uvjerljivom slavlju gostiju postigli Musulin i Šutalo.

Dobar i uvjerljiv start imao je i Junak koji je u Sinju svladao Zmaj Blato 4:0. Prvo su golove postizali Puljić i Bašić-Šiško, a onda se dogodio raritet, odnosno, u posljednjih osam minuta ogleda dva je autogola postigao Jerko Šeparović!

Marko Colić je u 85. minuti zabio za 3:2 pobjedu Primorca iz Biograda u Dubrovniku protiv GOŠK-a 1919, dok je u derbiju kola Split s 2:1 bio bolji od Croatije. Oba je gola za Splićane dao Drago Gabrić.

U nedjelju je s dvije utakmice kompletirano prvo kolo Treće HNL - Jug. U Opuzenu je Neretvanac svladao Hrvace 2:1, dok je Primorac u Stobreču "razbio" Uskok uz pobjedu 6:1.

Ante Babić i Ante Mihaljević bili su strijelci u startnom slavlju Neretvanca, dok je tek pred kraj susreta Ribičić smanjio i postigao jedini gol za Hrvace.

U slavlju Primorca 6:1 Branimir Galić je postigao dva gola, dok su po jednom gostujuću mrežu pogađali Jurjević-Škopinić, Grubišić, Zebić i Ožegović. Na drugoj strani jedini je strijelac bio Maretić.

Treća HNL - Jug, 1. kolo: Neretvanac - Hrvace 2:1 (Babić 39., Mihaljević 59./Ribičić 86.), Primorac Stobreč - Uskok 6:1 (Jurjević-Škopinić 8., Grubišić 38., Galić 48., 88., Zebić 54., Ožegović 64./Maretić 62.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Primorac Biograd 2:3 (Cicijelj 34., Caput 46./Marić 15., Zelić 41., Colić 85.), Split - Croatia 2:1 (Gabrić 17., 29./Gudelj 55.), Imotski - Jadran Ploče 1:6 (Varea 11./Šuto 5., 36., 71., 74., Musulin 55., Šutalo 83.), Junak - Zmaj Blato 4:0 (Puljić 17., Bašić-Šiško 62./Šeparović 83.-ag, 90.-ag), Neretva - Kamen 0:0, Zagora - Urania 1:0 (Sablić 65.)

Treća HNL - Istok: Hat-trick Dominika Dogana za Cibaliju, Čepinu pobjeda protiv Bedema

Vinkovačka Cibalia odigrala je u subotu prvu utakmicu u trećeligaškom okruženju nakon pada iz HT Prve lige. U prvom kolu Treće HNL - Istok Cibalia je na domaćem travnjaku pobijedila Zrinski iz Jurjevca 3:1. Sve je golove za domaćina dao Dominik Dogan (8., 11. i 61. minuta), dok je čast gostiju barem donekle spasio Fehir.

Zoran Ratković postigao je dva gola, a po jedan su dodali Lacković i Tatalović za sigurnih 4:0 Belišća kod kuće protiv Oriolika.

Siguran domaćin bila je i Marsonia (3:1 protiv Koprivnice). U tom je susretu dvostruki strijelac bio Anto Gudelj, dok je jedan gol za Brođane dao Bundavica.

Daniel i Filip Bungić te Menegoni postigli su po gol za 3:0 pobjedu novog trećeligaša Sloge protiv Mladosti Ždralovi.

Uspješan je bio početak sezone i za nogometaše Čepina koji su s 2:1 svladali Bedem na svom stadionu. Pobjeda je time veća jer su gosti golom Vuksanovića u 13. minuti vodili 1:0. No, krajem prvog poluvremena Luka Agatić je izjednačio, a u 67. minuti Saša Kuburić postigao je gol za konačnih 2:1 i tri domaća boda.

Treća HNL - Istok, 1. kolo: Čepin - Bedem 2:1 (Agatić 40., Kuburić 67./Vuksanović 13.), Belišće - Oriolik 4:0 (Ratković 37., 48.-11m, Lacković 41., Tatalović 72.), Slavija - Vukovar 1991 1:1 (Martinović 4./Marinčić 67.), Sloga - Mladost Ždralovi 3:0 (D. Bungić 60., F. Bungić 83., Menegoni 90.+1), Cibalia - Zrinski 3:1 (Dogan 8., 11., 61./Fehir 41.), Bjelovar - Vihor 2:1 (Muniz 51., Kuprešak 57./Stranatić 75.), Đakovo Croatia - Slavonija 1:1 (Damjanović 33./Žuljević 76.), Marsonia - Koprivnica 3:1 (Gudelj 24., 89., Bundavica 68./Vrkić 69.)