Objavljeno: Ned 22.04.2018.

Treća HNL: Uspješni Vinogradar, Opatija, Croatia i Osijek II

Treća HNL - Zapad: Vinogradar uspješan u Labinu, Trnje preokrenulo protiv Zagreba

Opatija i Vinogradar, dvije vodeće momčadi Treće HNL - Zapad, nisu napravili krivi korak u utakmicama 25. kola.

Opatija je pred svojim navijačima svladala Vrbovec 2:1. Lazić i Ugrina osigurali su domaćinu vodstvo od 2:0 koje je u završnom dijelu utakmice tek smanjio Colarić.

Vinogradar je rezultatski lako prošao gostovanje u Labinu (3:0 protiv Rudara), iako je suparnika potpuno slomio tek u završnici. Filipović je već u trećoj minuti postigao prvi pogodak, a onda su na samom kraju Povrženić i Miličević potvrdili pobjedu gostiju.

Dubrava Tim Kabel došla je na treće mjesto ljestvice domaćim uspjehom 2:0 protiv Segeste (Mudražija i Alghoul). Kurilovec je odigrao 1:1 kod Maksimira, a istim je rezultatom završio dvoboj Krka i Dugog Sela.

Nedjeljnom pobjedom Trnja protiv Zagreba (2:1) kompletirano je 25. kola Treće HNL - Zapad. Trnje je tako nastavilo s vrlo dobrim igrama u drugom dijelu sezone, iako je Zagreb na poluvremenu vodio 1:0. Već u petoj minuti strijelac je bio Budan. No, u nastavku se dogodio preokret.

Prvo je Cindrić u 48. izjednačio, a deset minuta kasnije prvi strijelac Trnja Vlatko Martinović osigurao je novu pobjedu svom klubu.

Treća HNL - Zapad, 25. kolo: Trnje - Zagreb 2:1 (Cindrić 48., Martinović 58./Budan 5.), Pazinka - Vrapče 1:2 (Rabar 27./Pinčan 11.-ag, Radanović 62.), Zagorec - Jadran Poreč 2:0 (Smrekar 19., Hanžić 60.), Dubrava Tim Kabel - Segesta 2:0 (Mudražija 17., Alghoul 38.), Krk - Dugo Selo 1:1 (Buršić 38./Bešlić 8.), Špansko - HAŠK 0:1 (Blažević 90.+3), Rudar - Vinogradar 0:3 (Filipović 3., Povrženić 87., Miličević 90.+2), Opatija - Vrbovec 2:1 (Lazić 58., Ugrina 65./Colarić 82.), Maksimir - Kurilovec 1:1 (Krznar 11./Kelava 21.)

Redoslijed: 1. Opatija 54, 2. Vinogradar 53, 3. Dubrava Tim Kabel 47, 4. Kurilovec 45, 5. Vrbovec 40, 6. Krk 38, 7. Maksimir 37, 8. Zagorec 36...

Treća HNL - Jug: Kiks Zadra u Pločama, vodeća Croatia uvjerljiva, Split ostao bez ičega u Opuzenu

Nogometaši Zadra vode borbu za ulazak u Drugu ligu, no u 26. kolu Treće HNL - Jug nisu napravili dobar posao. Gostovali su Zadrani u Pločama gdje su poraženi 1:2. Jadran je vodio 2:0 golovima Malete i Šutala, a prvi zadarski strijelac Karlo Torbarina u sudačkoj je nadoknadi samo smanjio rezultat na 1:2.

Vodeća Croatia elegantno je prošla gostovanje u Stobreču gdje je svladala Primorac 2:0. Vidošević je pogodio za 1:0, a potom i Mrkonjić iz jedanaesterca za 2:0.

Izgubio je drugoplasirani Primorac iz Biograda. Val iz Kaštel Starog je kao domaćin pobijedio 1:0 ranim golom Sunare (sedma minuta).

Brnadić i Frane Bitunjac bili su strijelci u domaćem uspjehu Zagore protiv Uranije (2:0), dok pobjednika nije bilo u susretu Hrvaca i Imotskog (1:1). Tragičar je bio domaći igrač Božina koji je u 89. minuti postigao autogol.

U posljednjem susretu 26. kola Treće HNL - Jug Neretvanac je kao domaćin u Opuzenu pobijedio Split 3:2 koji je tako ostao na diobi drugog mjesta ljestvice. Odličan je u redovima domaćih bio Stanislav Vasilj, dvostruki strijelac, no ključni je pogodak ipak postigao Ante Mihaljević koji je u 70. minuti zabio za 3:2. Strijelci su za Split bili Varea i Ribičić.

Treća HNL - Jug, 26. kolo: Neretvanac - Split 3:2 (Vasilj 12., 32., Mihaljević 70./Varea 11., Ribičić 55.), Primorac Stobreč - Croatia 0:2 (Vidošević 31., Mrkonjić 62.-11m), Val - Primorac Biograd 1:0 (Sunara 7.), Kamen - Junak 0:0, GOŠK Dubrovnik 1919 - Zmaj Blato 2:1 (Veraja 26., Lipotić 40./Ivanišević 75.), Hrvace - Imotski 1:1 (Maganić 34., Božina 89.-ag), Jadran Ploče - Zadar 2:1 (Maleta 32., Šutalo 65./Torbarina 90.+3), Zagora - Urania 2:0 (Brnadić 7., F. Bitunjac 34.-11m)

Redoslijed: 1. Croatia 54, 2. Split 46, 3. Primorac Biograd 46, 4. Zadar 44, 5. Jadran Ploče 41, 6. Urania 40, 7. Hrvace 38, 8. Primorac Stobreč 37...

Treća HNL - Istok: Osijek II pobjednički prošao i Čepin, drama u Koprivnici, novi uspjeh BSK-a

BSK ne odustaje od borbe za prvo mjesto na ljestvici Treće HNL - Istok pa je tako u aktualnom 22. kolu BSK na gostovanju u Slavonskom Brodu osvojio sva tri boda. Pobijedio je s minimalnih 1:0 Marsoniju, a Luka Pačar je nakon sat vremena igre postigao jedini pogodak na susretu.

Istim je rezultatom Međimurje svladalo Bedem (strijelac Munivrana) pa je i klub iz Čakovca i dalje u borbi za sam vrh.

Dramatično je bilo u Koprivnici gdje je istoimeni trećeligaš odigrao 2:2 protiv Varteksa. Prije same utakmice vladali su navijački neredi na stadionu, a potom je domaćin propustio veliku priliku za pobjedu. Vodio je dva puta, ali je u 92. minuti Šoštarić osigurao Varaždincima bod. Oba je gola za domaćina postigao Kruno Jambrušić, a prvi za goste Luka Modrić!

Osijek II je i dalje na prvom mjestu ljestvice Treće HNL - Istok. Osječani imaju tri boda više od BSK-a, nakon što su slavili 1:0 na gostovanju kod Čepina, u posljednjem dvoboju 22. kola. Nije bio lagan put do tri boda, a junak osječke pobjede bio je džoker s klupe Josip Čikvar koji je jedini gol postigao u 76. minuti.

Treća HNL - Istok, 22. kolo: Čepin - Osijek II 0:1 (Čikvar 76.), Marsonia - BSK 0:1 (Pačar 60.), Međimurje - Bedem 1:0 (Munivrana 20.), Slavonija - Slavija 0:2 (Dorić 85., Ančurovski 90.+3), Oriolik - Mladost 2:1 (Stubičan 51., 58./Pleić 62.), Bjelovar - Vukovar 1991 0:1 (Čakalić 40.), Koprivnica - Varteks 2:2 (Jambrušić 4., 64./Modrić 43., Šoštarić 90.+2), Đakovo Croatia - Belišće 2:1 (Grgačević 51., Abramović 90./Mandić 13.)

Redoslijed: 1. Osijek II 45, 2. BSK 42, 3. Bedem 39, 4. Koprivnica 38, 5. Međimurje 37, 6. Slavija 35, 7. Marsonia 34, 8. Čepin 33...