Objavljeno: Ned 21.10.2018.

Treća HNL: Vinogradar i Čepin sigurni, prvi poraz Junaka

Treća HNL - Zapad: Pobjeda Krka, remi Orijenta i Dubrave, Opatija nije mogla zaustaviti Prijića

U 11. kolu Treće HNL - Zapad Krk je kao domaćin svladao Novigrad 3:0, no treba naglasiti da je još u 87. minuti bilo neizvjesnih 1:0 (strijelac Con). U samoj završnici Karlo Josipović je postigao dva gola i Krk je na kraju uvjerljivo slavio.

Orijent i Dubrava Tim Kabel u derbiju su remizirali 1:1. Gosti su vodili golom Martona, no četiri minute prije kraja pogodak za bod domaćina postigao je Andrić.

Špansko je cijelo drugo poluvrijeme na gostovanju kod Zagorca odradilo s igračem manje, ali je ipak osvojilo sva tri boda (3:2). Najveće zasluge za slavlje gostiju idu dvostrukom strijelcu Zvonimiru Gulišu.

HAŠK je pogotkom Dianeževića u 37. minuti slavio s minimalnih 1:0 kod Vrbovca.

Igor Prijić opet se pokazao neuhvatljivim za suparnike te je najzaslužniji za novu pobjedu Vinogradara i povratak tog kluba na vrh ljestvice Treće HNL - Zapad. U susretu 11. kola Vinogradar je kao domaćin svladao Opatiju 2:0, a oba je gola u susretu postigao Prijić. Prvi u 58. minuti iz jedanaesterca i potom za 2:0 u 63. minuti.

Treća HNL - Zapad, 11. kolo: Vinogradar - Opatija 2:0 (Prijić 58.-11m, 63.), Vrbovec - HAŠK 0:1 (Dianežević 37.), Krk - Novigrad 3:0 (Con 25., Josipović 87., 90.+1), Orijent - Dubrava Tim Kabel 1:1 (Andrić 86./Marton 45.), Maksimir - Jarun 3:1 (Valković 13., Bračević 44., Bešlić 74./Brčić 46.), Ponikve - Dugo Selo 0:1 (Salatović 5.), Zagorec - Špansko 2:3 (Smrekar 80., 88./Guliš 34., 90.+3, Knez 40.)

Ponedjeljak (22.10.): Zagreb - Trnje (15 sati)

Kasnije: Jadran Poreč - Kurilovec (31.10.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 28, 2. Krk 27, 3. Orijent 23, 4. Dugo Selo 22, 5. Dubrava Tim Kabel 21...

Treća HNL - Jug: Prvi poraz Junaka, Sinjani pali u Metkoviću

Nakon osam pobjeda u uvodnih osam kola, nogometaši sinjskog Junaka izgubili su prvu utakmicu. U Metkoviću, u susretu devetog kola Treće HNL - Jug, nogometaši Neretve pobijedili su Junak 2:1. Luka Juričić bio je glavni krivac što je stala duga pobjednička serija Junaka. Postigao je Juričić oba pogotka, u 30. i 80. minuti. Jedini je strijelac za Junak bio Bašić-Šiško.

Krešimir Božinović postigao je tri, a Luka Ivanović dva (još jedan gol Ferića) pogotka u uvjerljivom 6:0 slavlju Hrvaca protiv Zmaja iz Blata.

Urania je uz dva gola Zebića pobijedila dubrovački GOŠK 3:2, dok su Zagora i Split remizirali 1:1, iako su Splićani vodili golom Gabrića sve do same završnice. No, u 90. minuti Malčić je bio precizan za barem bod domaćina.

U nedjelju je, pak, kompletirano deveto kolo Treće HNL - Jug, a veliku su pobjedu ostvarili nogometaši Primorca iz Biograda. U gostima su igrači kluba iz Biograda pobijedili trećeplasirani Neretvanac i to s uvjerljivih 3:0. U 56. minuti Banić je postigao prvi gol, a domaćin je definitivno srušen u posljednjih deset minuta golovima Ješea (80.) i Marića (87.).

Imotski je, pak, s 3:2 slavio u Stobreču kod drugog Primorca. Ljubičić, Majstorović i Cikojević postigli su golove za Imotski.

Treća HNL - Jug, 9. kolo: Neretvanac - Primorac Biograd 0:3 (Banić 56., Ješe 80., Marić 87.), Primorac Stobreč - Imotski 2:3 (Boban 9.-11m, Omazić 23./Ljubičić 21., Majstorović 26., Cikojević 46.), Neretva - Junak 2:1 (Juričić 30., 80./Bašić-Šiško 60.), Zagora - Split 1:1 (Malčić 90.+2/Gabrić 64.), Urania - GOŠK Dubrovnik 1919 3:2 (Zebić 10., 68., Faust 60./Veraja 19., Nikolić 69.), Uskok - Croatia 2:0 (Maretić 45.+4, Pleština 86.), Kamen - Jadran Ploče 2:2 (Vuksan 46., Kujundžić 52.-11m/Šutalo 25., Šuto 38.), Hrvace - Zmaj Blato 6:0 (Božinović 20., 44., 86., Ferić 23., Ivanović 28., 47.)

Redoslijed: 1. Junak 24, 2. Uskok 18, 3. Neretvanac 16, 4. Urania 15, 5. Neretva 14...

Treća HNL - Istok: Čepin se vratio na vrh ljestvice, uvjerljivi nastupi Belišća i Cibalije

Belišće i Cibalia nastavili su pobjednički niz u desetom kolu Treće HNL - Istok, na domaćim terenima. Belišće je s 4:1 pobijedilo Slavoniju, a hat-trick je u tom ogledu postigao Filip Radovanović. Onaj posljednji, četvrti gol za Belišće dao je Lacković.

Cibalia je s 3:1 svladala Đakovo Croatiju. Dva je pogotka u slavlje Vinkovčana ugradio Kerić, dok je u sudačkoj nadoknadi Šarić postigao gol za konačnih 3:1.

Oriolik je zabilježio dobar nastup protiv Zrinskog (pobjeda 3:0, strijelci Jurić, Jurević i Jašarević), dok je Vihor s 3:2 slavio u gostima kod Vukovara 1991. Strijelci su za Vihor bili Babec, Vučemilović i Pavlović (jedanaesterac).

Uz kasni gol Mihića (u 82. minuti) Sloga je u Novoj Gradišci nadjačala Marsoniju s 1:0.

U posljednjoj utakmici desetog kola Treće HNL - Istok Čepin je kao domaćin svladao Bjelovar 4:2. Domaćinu je put prema pobjedi olakšan zbog isključenja gostujućeg igrača Muniza u 39. minuti. Strijelci su za Čepin bili Agatić, Bilobrk i dva puta Krstanović (oba puta udarcima s bijele točke).

Treća HNL - Istok, 10. kolo: Čepin - Bjelovar 4:2 (Agatić 23., Bilobrk 30., Krstanović 40.-11m, 80.-11m/Pranjić 76., Mamić 90.), Oriolik - Zrinski 3:0 (Jurić 9.-11m, Jurević 57., Jašarević 76.), Mladost - Bedem 1:1 (Sučić 41./Validžić 67.), Vukovar 1991 - Vihor 2:3 (Dragojević 23., Brajković 87./Babec 18., Vučemilović 72., Pavlović 84.-11m), Belišće - Slavonija 4:1 (Radovanović 10., 40., 59., Lacković 18./Nikolaš 73.), Slavija - Koprivnica 3:0 (Tokić 40., Solić 51./Mihaljević 47.-ag), Sloga - Marsonia 1:0 (Mihić 82.), Cibalia - Đakovo Croatia 3:1 (Kerić 27.-11m, 69., Šarić 90.+2/Grgačević 82.)

Redoslijed: 1. Čepin 24, 2. Belišće 22, 3. Cibalia 22, 4. Sloga 17, 5. Vihor 17...