Objavljeno: Ned 07.10.2018.

Treća HNL: Vinogradar i Krk na vrhu, Junak savršen, Čepinu derbi Istoka

Treća HNL - Zapad: Dubrava Tim Kabel u derbiju pobijedila Vinogradar, Krk slavio kod Trnja i izjednačio se s Vinogradarom

U derbi utakmici sedmog kola Treće HNL - Zapad nogometaši Dubrave Tim Kabel pred svojim su navijačima svladali Vinogradar 2:1. Svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo golom Šugića u devetoj minuti, ali je samo četiri minute kasnije Prijić golom vratio stvari na početak. No, u 42. minuti je Mudražija postigao, kasnije se uvidjelo, pogodak odluke.

Poraz Vinogradara nije iskoristio Orijent koji je izgubio kod Dugog Sela 0:1 (strijelac Darojković već u petoj minuti).

Nevjerojatan je preokret napravila Opatija koja je svladala Zagorec 3:2. Gosti su vodili 2:0 (Hanžić i Poljak), ali prvo je Lazić u 73. smanjio na 1:2, a potom je Opatija zabila čak dva pogotka u nadoknadi za pobjedu 3:2 (Pejanović 93. i Bogolin 95.).

Izdvojimo i uspješno gostovanje Maksimira u Španskom gdje je slavio 4:2. Budan je zabio dva pogotka, a po jedan su dodali Tomšić i Fumić.

Nogometaši Krka slavili su u gostima kod Trnja 2:1 i tako se na vrhu ljestvice Treće HNL - Zapad izjednačili s Vinogradarom (po 21 bod). Središnja osoba utakmice sedmog kola između Trnja i Krka bio je Antonio Marić. On je u 50. minuti pogodio vlastitu mrežu za 1:0 gostiju, a kasnije je tu prednost udvostručio Josipović. Na samom kraju Marić je još jednom bio strijelac, tada je pogodio pravu gostujuću mrežu, ali je to na kraju samo označilo smanjenje rezultata.

Hrvoje Humeljak pogotkom u 79. minuti odlučio je utakmicu Kurilovca i Zagreba (1:0).

Treća HNL - Zapad, 7. kolo: Trnje - Krk 1:2 (Marić 50.-ag, 89./Josipović 70.), Kurilovec - Zagreb 1:0 (Humeljak 79.), Opatija - Zagorec 3:2 (Lazić 73.-11m, Pejanović 90.+3, Bogolin 90.+5/Hanžić 19., Poljak 36.), Jadran Poreč - Ponikve 3:1 (Radman 17., Valenta 65., Vlizlo 90.+4/Berić 11.), Špansko - Maksimir 2:4 (Štignjedec 43., Zebić 45./Budan 22., 89., Tomšić 53., Fumić 67.), Dugo Selo - Orijent 1:0 (Darojković 5.), Jarun - Vrbovec 1:0 (Tadić 43.), Dubrava Tim Kabel - Vinogradar 2:1 (Šugić 9., Mudražija 42./Prijić 13.), Novigrad - HAŠK 2:1 (Radetić 18.-11m, Urošević 90.+2/Zelenika 29.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 21, 2. Krk 21, 3. Orijent 19, 4. HAŠK 17, 5. Dubrava Tim Kabel 16...

Treća HNL - Jug: Sinjski Junak i dalje savršen, Neretvanac jedini prati ritam Junaka

Igrači sinjskog Junaka još uvijek nisu napravili krivi korak u novoj sezoni Treće HNL - Jug. U sedmom nastupu ta je momčad i sedmi put pobijedila. Ovom prilikom Sinjani su svladali Primorac iz Biograda 2:0. U 12. minuti Vedran Ješe je zabio autogol, a utakmica je odlučena tek u nadoknadi (92.) kada je Ivan Jukić zabio za 2:0 domaćina.

U Metkoviću je gadno nastradao Split. Neretva je pobijedila 4:0 uz dva gola Juričića i po jedan Erjauca i Glibe.

Čak sedam golova zabio je Uskok u pobjedi protiv Zmaja iz Blata. Bilo je 7:1, a po dva su gola za pobjedničku momčad postigli Pleština i Zeljković.

Kamen je s 2:0 na svom terenu pobijedio Hrvace, iako je kraj utakmice dočekao s dva igrača manje. No, Kilić i Vuksan zabijali su za domaće slavlje.

Nogometaši Neretvanca jedini su koji, barem donekle, prate savršeni ritam koji je nametnuo sinjski Junak. U dvoboju sedmog kola Treće HNL - Jug Neretvanac je u Opuzenu svladao Imotski 3:0 i tako se približio vodećem Junaku na pet bodova zaostatka. Vasilj je postigao dva gola za klub iz Opuzena, dok je još jedan, iz jedanaesterca, dodao Babić.

U Stobreču su Primorac i dubrovački GOŠK remizirali 1:1. Domaćin je poveo golom Jurjević-Škopinića, dok je pet minuta prije kraja Dubrovčanima bod osigurao Fadić.

Treća HNL - Jug, 7. kolo: Neretvanac - Imotski 3:0 (Vasilj 29., 79., Babić 64.-11m), Primorac Stobreč - GOŠK Dubrovnik 1919 1:1 (Jurjević-Škopinić 63./Fadić 85.), Junak - Primorac Biograd 2:0 (Jukić 90.+2/Ješe 12.-ag), Neretva - Split 4:0 (Erjauc 9., Juričić 28., 87., Glibo 90.+2), Zagora - Croatia 0:1 (Knežević 42.), Urania - Jadran Ploče 0:1 (Raič 51.-11m), Uskok - Zmaj Blato 7:1 (Pleština 12., 46., Mihovilović 14., Zeljković 16., 82., Vrdoljak 51., Teklić 61./Šešlija 85.), Kamen - Hrvace 2:0 (Kilić 21., Vuksan 90.+4)

Redoslijed: 1. Junak 21, 2. Neretvanac 16, 3. Uskok 12, 4. Urania 12, 5. Croatia 11...

Treća HNL - Istok: Čepinu derbi protiv Cibalije u Vinkovcima, Belišće s 3:1 nadigralo Marsoniju

Najzanimljivija subotnja utakmica sedmog kola Treće HNL - Istok igrala se u Belišću gdje je istoimeni domaćin s 3:1 pobijedio Marsoniju. Sve je bilo gotovo nakon uvodnih 45 minuta kada je Belišće već vodilo 3:0. Golove su postigli Radovanović (17.), Ratković (26., jedanaesterac) i Damjanović (33.). U nastavku je Erić tek "uljepšao" rezultat za goste.

Sloga je skočila na peto mjesto ljestvice 2:0 pobjedom u Novoj Gradišci protiv Bjelovara (Gospočić i autogol Šantalaba).

Nekoliko je domaćina u ovom kolu bilo uvjerljivo pa je tako Vukovar 1991 s 3:0 svladao Koprivnicu (golovima Prkića, Stojanca i Brajkovića), Slavija je s 4:1 pobijedila Đakovo Croatiju (dva pogotka Solića), dok je Mladost s 3:1 bila bolja od Slavonije (dva pogotka Sučića).

U nedjelju je odigrana derbi utakmica sedmog kola Treće HNL - Istok, a veliku je pobjedu izborio Čepin u Vinkovcima kod Cibalije (2:1). Vinkovčani su poveli golom Kerića u 26. minuti. No, prvo je Gelo izjednačio (34.), a u drugom dijelu Luka Agatić realizirao je jedanaesterac u 63. minuti za potpuni preokret. Čepin sada prvim pratiteljima, Belišću i Cibaliji, bježi za pet bodova.

Treća HNL - Istok, 7. kolo: Cibalia - Čepin 1:2 (Kerić 26./Gelo 34., Agatić 63.-11m), Oriolik - Bedem 3:2 (Mijić 30., Jurić 36.-11m, Majstorić 51./Vuksanović 17., Borko 41.), Zrinski - Vihor 0:1 (Stranatić 84.), Mladost - Slavonija 3:1 (Šiprak 4., Sučić 55.-11m, 75./Peharda 42.), Vukovar 1991 - Koprivnica 3:0 (Prkić 20., Stojanac 53., Brajković 58.), Belišće - Marsonia 3:1 (Radovanović 17., Ratković 26.-11m, Damjanović 33./Erić 65.), Slavija - Đakovo Croatia 4:1 (Solić 20., 80., Abramović 42.-11m, Šubara 48./Grgačević 27.), Sloga - Bjelovar 2:0 (Gospočić 40./Šantalab 77.-ag)

Redoslijed: 1. Čepin 21, 2. Belišće 16, 3. Cibalia 16, 4. Zrinski 14, 5. Sloga 14...