Objavljeno: Ned 20.05.2018.

Treća HNL: Vinogradar na vrhu, Croatia prvak, Zadar u Drugoj ligi

Treća HNL - Zapad: Opatija izgubila, Vinogradar opet na vrhu

Nastavlja se izmjenjivanje Vinogradara i Opatije na vrhu ljestvice Treće HNL - Zapad. Sada je došao red da Vinogradar zasjedne na prvo mjesto.

Bez prvog strijelca Lige Igora Prijića Vinogradar je na domaćem travnjaku pobijedio Zagorec 5:2, a u ulogu Prijića ušao je Željko Štulec koji je upisao hat-trick. Još su po jedan pogodak za domaćina postigli Pavlešić i Roglić.

Opatija je kao domaćin poražena od Španskog 1:2 (Jazvić i Lerotić strijelci), dok u derbiju kola između Dubrave Tim Kabel i Kurilovca nije bilo pogodaka.

U derbiju začelja Vrapče je razbilo Rudar s 5:0 (po dva pogotka Ćibarića i Fajdige, jedan Brujića), dok je važne bodove za bijeg s dna osvojila Segesta koja je svladala Zagreb 3:1 (strijelci Hrnčević, Lovrić i Alapić).

Treća HNL - Zapad, 30. kolo: Vrapče - Rudar 5:0 (Ćibarić 7., 77., Fajdiga 17., 37., Brujić 60.), Opatija - Špansko 1:2 (Matovina 19.-11m/Jazvić 16., Lerotić 77.), Maksimir - Krk 4:1 (Mohač 3., Horvat 9., 13., Žugaj 64./Brdar 90.), Kurilovec - Dubrava Tim Kabel 0:0, Vrbovec - Trnje 4:0 (Dimović 48., 77., Colarić 68., Slišković 87.), Vinogradar - Zagorec 5:2 (Pavlešić 21., Roglić 40., Štulec 46., 55., 88./Poljak 45., Smrekar 72.), HAŠK - Pazinka 2:1 (Krajačić 16., Karoglan 34./Maružin 24.), Dugo Selo - Jadran Poreč 1:1 (Filipović 78.-11m/Banko 9.), Segesta - Zagreb 3:1 (Hrnčević 30., Lovrić 75.-11m, Alapić 90.+3/Gluić 67.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 64, 2. Opatija 63, 3. Dubrava Tim Kabel 55, 4. Vrbovec 52, 5. Kurilovec 49, 6. Maksimir 46, 7. Zagorec 46, 8. Zagreb 42, 9. Krk 42, 10. HAŠK 35...

Treća HNL - Jug: Croatia prvak, Zadar izborio Drugu ligu

Velika fešta priređena je u Zmijavcima ove subote gdje je Croatia proslavila naslov prvaka Treće HNL - Jug. U sve se uklopila i 3:2 pobjeda protiv sinjskog Junaka u posljednjem 30. kolu, s tim da su gosti vodili 2:1 do 89. minute! No, u 89. je Serdarušić izjednačio na 2:2, a u 90. je pobjedu domaćinu osigurao Mrkonjić.

S obzirom na zatražene licence direktni je plasman u Drugu ligu izborio Zadar, ali učinio je to na krajnje dramatičan način. Zadar je gostovao kod posljednjeg Vala i unatoč igraču više još od 33. minute (Pezo), Zadar je gubio 0:1 sve do 79. minute. No, u posljednjih desetak minuta Vinko Petković je postigao dva gola za pobjedu Zadrana. Domaćin je kraj utakmice dočekao s devet, a Zadar s deset igrača, a Val je ostao na posljednjem mjestu ljestvice.

Kvalifikacije za Drugu ligu bi protiv Hrvatskog dragovoljca trebao igrati Split. U posljednjem kolu Splićani su pobijedili Zmaj Blato 6:1 uz šest različitih strijelaca (Gabrić, Salapić, Faust, Bakić, Antunović i Kelez).

Treća HNL - Jug, 30. kolo: Neretvanac - Primorac Biograd 1:4 (Mihaljević 48./Bubnjar 22., 55., Vodopija 28., Ferić 82.), Croatia - Junak 3:2 (Gudelj 16., Serdarušić 89., Mrkonjić 90./Barać 4., Marunica 52.-11m), Split - Zmaj Blato 6:1 (Gabrić 15., Salapić 20., Faust 24., Bakić 58., Antunović 70., Kelez 80./Velemirović 74.), Primorac Stobreč - Imotski 1:2 (Boban 53./Džoni 3., 49.), Val - Zadar 1:2 (Cikojević 20./Petković 79., 89.), Kamen - Urania 2:1 (Vuksan 15., Kujundžić 60.-11m/Kljenak 74.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Zagora 2:1 (Veraja 53., Caput 75.-11m/Vučemilović-Alegić 69.), Hrvace - Jadran Ploče 2:3 (Živaljić 77./B. Šutalo 28.-ag, Romić 35., M. Šutalo 44., 69.)

Redoslijed: 1. Croatia 58, 2. Primorac Biograd 55, 3. Zadar 54, 4. Split 53, 5. Jadran Ploče 51, 6. Urania 42, 7. Primorac Stobreč 40, 8. Hrvace 39, 9. Zmaj Blato 37, 10. GOŠK Dubrovnik 1919 36...

Treća HNL - Istok: Osijek II nadomak drugoligaškog društva

Sitnice još nedostaju da druga momčad Osijeka i matematički osigura proboj u drugoligaško društvo. Osijek II nastavlja dominirati u Trećoj HNL - Istok, a u 27. kolu su Osječani s 5:0 pobijedili Slavoniju. Pet je različitih strijelaca (Lončar, Lohinski, Šimičić, Pilj i Šalinović) sudjelovalo u novoj pobjedi Osijeka II.

Almedin Bundavica je s dva pogotka omogućio preokret i pobjedu Marsonije kod Koprivnice (2:1). Međimurje je, pak, povelo na gostovanju kod Belišća (Stanić autogol), ali je potom klub iz Čakovca "pokopao" Ratković s dva gola iz jedanaesteraca, dok je Pilj postavio konačnih 3:1 za Belišće.

U nedjelju je kompletirano 27. kolo Treće HNL - Istok, a obje su utakmice okončane uz minimalnih 1:0.

BSK je u Varaždinu pobijedio Varteks 1:0 i tako još uvijek zadržao teoretsku nadu da do kraja može dostići vodeći Osijek II. Strijelac jedinog gola bio je Luka Pačar već u četvrtoj minuti.

Čepin je, pak, s 1:0 svladao Oriolik na domaćem travnjaku, a jedini je strijelac bio Josip Gačić u 69. minuti.

Treća HNL - Istok, 27. kolo: Čepin - Oriolik 1:0 (Gačić 69.), Varteks - BSK 0:1 (Pačar 4.), Koprivnica - Marsonia 1:2 (Jambrušić 29.-11m/Bundavica 37., 78.-11m), Đakovo Croatia - Bjelovar 0:1 (Barešić 6.), Osijek II - Slavonija 5:0 (Lončar 21.-11m, Lohinski 26., Šimičić 28., Pilj 62., Šalinović 79.), Belišće - Međimurje 3:1 (Stanić 26.-ag, Ratković 29.-11m, 52.-11m, Pilj 90.), Vukovar 1991 - Bedem 2:2 (Šest 15., Plum 75.-11m/Vuksanović 6., Validžić 22.), Mladost - Slavija 2:0 (Vrbanić 39.-11m, Pleić 54.)

Redoslijed: 1. Osijek II 60, 2. BSK 53, 3. Međimurje 47, 4. Koprivnica 45, 5. Marsonia 44, 6. Čepin 43, 7. Bedem 40, 8. Slavija 39, 9. Bjelovar 36, 10. Mladost Ždralovi 35...