Objavljeno: Ned 18.11.2018.

Treća HNL: Vinogradar siguran, derbi u Klisu bez pobjednika, Cibalia uvjerljiva

Treća HNL - Zapad: Vinogradar neokrznut prošao i Maksimir

Sve je očitije kako će i ovu sezonu prvak Treće HNL - Zapad postati Vinogradar. Nakon 15. kola njegova se prednost u odnosu na drugoplasirani Krk popela na devet bodova. Ovog vikenda Vinogradar je u gostima pobijedio Maksimir s 2:1. Štulec je u 11. minuti doveo Vinogradar u vodstvo, ali je vrlo brzo nakon toga izjednačio Bilobrk (24. minuta). Odluka je pala u 82. minuti kada je tragičar postao Drobnak zbog postignutog autogola.

Dubrava Tim Kabel izgubila je kod Zagorca 1:3, a Matija Smrekar bio je glavni krivac za poraz sastava kojeg vodi Igor Cvitanović. Smrekar je postigao dva, a Majcenić jedan pogodak.

Krk i Opatija remizirali su u dvoboju bez pogodaka, dok je Orijent s uvjerljivih 5:1 svladao Vrbovec. Dva je gola zabio Monjac, a po jedan su dodali Bijelić, Weitzer i Jergović.

HAŠK je rutinski obavio gostovanje kod najslabijeg sastava Lige, Zagreba. Autogol Granića i dva pogotka Blaževića kreirali su konačnih 3:0 za HAŠK.

Treća HNL - Zapad, 15. kolo: Krk - Opatija 0:0, Orijent - Vrbovec 5:1 (Monjac 17., 76., Bijelić 25., Weitzer 73., Jergović 81./Slišković 54.), Maksimir - Vinogradar 1:2 (Bilobrk 24., Drobnak 82.-ag/Štulec 11.), Zagreb - HAŠK 0:3 (Granić 31.-ag/Blažević 82., 90.+2), Ponikve - Novigrad 1:0 (Štimac 21.), Zagorec - Dubrava Tim Kabel 3:1 (Majcenić 25., Smrekar 27., 55./Glavaš 69.), Jadran Poreč - Jarun 2:1 (Dujanić 11., Perković 64./Ačkar 43.), Kurilovec - Trnje 0:0, Špansko - Dugo Selo 0:1 (Žabec 67.)

Redoslijed: 1. Vinogradar 40, 2. Krk 31, 3. Dubrava Tim Kabel 30, 3. 4. Orijent 30, 5. HAŠK 28...

Treća HNL - Jug: Derbi u Klisu završio bez pobjednika

U 13. kolu Treće HNL - Jug derbi se susret odigrao u Klisu između Uskoka i Junaka, dvije vodeće momčadi na ljestvici. Utakmica je završila bez pobjednika čime su vjerojatno zadovoljniji bili gosti jer su Sinjani time zadržali šest bodova prednosti. Oba su gola postignuta u uvodnim minutama. U šestoj je Vukušić realizirao jedanaesterac za 1:0, dok je potom Vuković u osmoj zabio autogol za konačnih 1:1.

Istim rezultatom završio je duel Zagore i Neretve u kojem su gosti poveli (Ajkunić), ali je izjednačio Bruno Bitunjac.

Jadran iz Ploča slavio je protiv Croatije 2:0 (strijelci Marko Musulin i Kalfić), dok su tri domaća boda osvojili još Kamen (2:1 protiv Imotskog) i Hrvace (2:1 protiv Splita).

Težak je poraz u 13. kolu Treće HNL - Jug pretrpio Neretvanac koji je gostovao u Baškoj Vodi te je izgubio od Uranije 2:6. Susret je prelomilo isključenje gostujućeg igrača Čolaka u 52. minuti kada je rezultat bio 2:2 (Vidović i Petričić bili su strijelci za Uraniju, a Mašić i Deak za goste). No, do kraja su uslijedila čak četiri gola Uranije (Pejković, Da Silva, Šarić i Topić) te je završilo slavljem domaćina 6:2. Urania je skočila na drugo mjesto ljestvice.

U dvoboju dva Primorca u Stobreču nije bilo pobjednika (1:1). Gosti iz Biograda poveli su golom Banića, a u 77. minuti izjednačio je Čeko.

Zmaj je u Blatu bio bolji od dubrovačkog GOŠK-a 1:0 (strijelac Vrkić).

Treća HNL - Jug, 13. kolo: Primorac Stobreč - Primorac Biograd 1:1 (Čeko 77./Banić 11.), Zmaj Blato - GOŠK Dubrovnik 1919 1:0 (Vrkić 20.), Urania - Neretvanac 6:2 (Vidović 11., Petričić 24., Pejković 61., Da Silva 68., Šarić 79., Topić 85./Mašić 7., Deak 38.-11m), Zagora - Neretva 1:1 (B. Bitunjac 41./Ajkunić 20.), Uskok - Junak 1:1 (Vukušić 6.-11m, Vuković 8.-ag), Kamen - Imotski 2:1 (Jonjić 31., Brkan 90.+1/Cikojević 69.), Hrvace - Split 2:1 (Ferić 4., Svalina 58./Kovačević 88.), Jadran Ploče - Croatia 2:0 (Mark. Musulin 9., Kalfić 88.)

Redoslijed: 1. Junak 30, 2. Urania 25, 3. Uskok 24, 4. Jadran Ploče 23, 5. Primorac Biograd 23...

Treća HNL - Istok: Cibalia uvjerljiva protiv Vihora u derbiju, Čepin drži korak s Vinkovčanima

Polako, ali sigurno, nogometaši Cibalije sve čvršće stoje na prvom mjestu ljestvice Treće HNL - Istok. U 14. kolu Cibalia je u Vinkovcima svladala Vihor, četvrtu momčad na ljestvici, s uvjerljivih 3:0. Prvo je Kiš u desetoj minuti realizirao jedanaesterac, a potom su domaću pobjedu potvrdili Drena Beljo i Tustonjić.

Belišće je bilo bolje od Mladosti s 3:1, a tri su boda domaćinu osigurali Damjanović, Radovanović i Tatalović.

Na peto mjesto probio se Oriolik domaćim uspjehom protiv Vukovara 1991 od 4:2. Dva je gola postigao Majstorić, a po jedan su zabili Jašarević i Jurić.

U Đakovu su Croatia i Marsonia remizirali 1:1 uz golove Grgačevića za domaćina i Čanića za goste iz Slavonskog Broda.

Nogometaši Čepina pobijedili su na domaćem terenu Slavoniju s 3:0 u susretu 14. kola Treće HNL - Istok. Time je Čepin zadržao ritam vodeće Cibalije i ovom se pobjedom lideru iz Vinkovaca ponovno približio na tri boda zaostatka. Josip Gačić bio je najbolji igrač utakmice s dva pogotka, dok je još jedan dodao Gelo u ovom uvjerljivom slavlju Čepina.

Treća HNL - Istok, 14. kolo: Čepin - Slavonija 3:0 (Gačić 38., 90., Gelo 68.), Oriolik - Vukovar 1991 4:2 (Majstorić 22., 45., Jašarević 38., Jurić 86./Plum 59., Brajković 67.), Belišće - Mladost 3:1 (Damjanović 23., Radovanović 41., Tatalović 70./Sučić 53.), Slavija - Zrinski 0:0, Sloga - Bedem 1:1 (D. Bungić 39./Koledić 50.), Cibalia - Vihor 3:0 (Kiš 10.-11m, Drena Beljo 13., Tustonjić 78.), Bjelovar - Koprivnica 3:2 (Tominac 57.-11m, 62.-11m, Ostrman 76./Tucaković 40., 54.), Đakovo Croatia - Marsonia 1:1 (Grgačević 21./Čanić 68.)

Redoslijed: 1. Cibalia 34, 2. Čepin 31, 3. Belišće 26, 4. Vihor 23, 5. Oriolik 23...