Objavljeno: Pon 18.09.2017.

Treće HNL: Krk uvjerljiv, Urania i Marsonia sigurne

Treća HNL - Zapad: Krk i dalje savršen, Vinogradar prati, prva pobjeda Trnja u novoj sezoni

I nakon petog kola Treće HNL - Zapad nogometaši Krka i dalje ostaju savršeni, s maksimalnih 15 bodova. Ovog vikenda Krk je kao domaćin pobijedio porečki Jadran 3:0. Krk je suparnika slomio u posljednjih 20 minuta kada je postigao sve pogotke: strijelci su bili Alilović, Budan i Ismaili.

Prvak Vinogradar prati Krk i ima dva boda manje. U ovom kolu Vinogradar je lako pobijedio Udarnik na gostovanju 3:0, a opet se istaknuo Igor Prijić koji je postigao dva gola. Još je jedan dodao Bjelanović.

Izdvojimo da je Zagreb u gostima svladao Špansko 4:1, iako je domaćin preko Šoše poveo. Odličan je ponovno bio Filip Matijašević koji je postigao hat-trick za sve bolji Zagreb.

Alen Matovina je zabio dva pogotka za Opatiju koja je s 3:1 pobijedila Dugo Selo koje je utakmicu završilo s dva igrača manje.

U ponedjeljak je odigrana posljednja utakmica petog kola Treće HNL - Zapad u kojoj je Trnje uvjerljivo pobijedilo Zagorec 4:0 na domaćem terenu. Za Trnje je to premijerna pobjeda u novoj sezoni, dok je Zagorec upisao treći poraz. Tri je gola Trnje dalo u prvom dijelu i tada je riješilo pitanje pobjednika. Prva dva gola je postigao Jurica Poldrugač, a potom su još po jedan dodali Špišić i Stanić.

Treća HNL - Zapad, 5. kolo: Trnje - Zagorec 4:0 (Poldrugač 23., 26., Špišić 31., Stanić 90.+2), Vrbovec - Vrapče 0:0, Udarnik - Vinogradar 0:3 (Prijić 12., 60., Bjelanović 49.), Maksimir - HAŠK 1:1 (Žugaj 2./Brlečić 65.), Opatija - Dugo Selo 3:1 (Lucić 35., Matovina 48., 88./Martinović 18.), Rudar - Segesta 2:1 (Macan 34., 75./Garba 12.-11m), Špansko - Zagreb 1:4 (Šoša 11./Matijašević 33., 53., 73., Tokić 37.), Krk - Jadran Poreč 3:0 (Alilović 72., Budan 74., Ismaili 87.), Dubrava Tim Kabel - Pazinka 2:1 (Petković 5., Juranović 19./Ivetac 90.)

Treća HNL - Jug: Zmaj Blato slavio u Opuzenu, prva pobjeda Splita

Nogometaši Splita, prošlosezonski prvoligaši, upisali su u četvrtom kolu Treće HNL - Jug premijernu pobjedu. U gostima je Split pobijedio Zagoru 3:1. Domaća je momčad povela preko Slugana (20. minuta, jedanaesterac), a Split je kontrirao u drugom poluvremenu s tri pogotka. Strijelci su bili Galić, Barać i Lohinski.

U susjedskom derbiju Zadar je s 1:0 svladao Primorac iz Biograda uz pogodak Kristijana Jurića, dok je u derbiju kola Primorac iz Stobreča slavio u Pločama kod Jadrana istim rezultatom. Strijelac je bio Marin Bakić čime je Primorac iz Stobreča skočio na drugo mjesto.

Vodeća Urania je u svojoj Baškoj Vodi ove subote odigrala utakmicu bez golova s Croatijom.

Zmaj Blato je u uvodna tri kola Treće HNL - Jug upisao tri poraza, a negativnu je seriju prekinuo ove nedjelje u četvrtom kolu. S 3:1 je Zmaj slavio u Opuzenu kod Neretvanca. Najbolji igrač utakmice bio je Vinko Nobilo koji je postigao dva gola, dok je još jedan dodao Marko Vrkić. Gosti su sva tri gola postigli u prvom dijelu i time trasirali put prema slavlju.

Treća HNL - Jug, 4. kolo: Neretvanac - Zmaj Blato 1:3 (Kožul 77./Nobilo 6., 45., Vrkić 44.), Imotski - Junak 0:0, Zadar - Primorac Biograd 1:0 (Jurić 29.), Urania - Croatia 0:0, Zagora - Split 1:3 (Slugan 20.-11m/Galić 62., Barać 70., Lohinski 76.), Jadran Ploče - Primorac Stobreč 0:1 (Bakić 67.), Hrvace - Val 2:0 (Vučković 15., 41.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Kamen 1:1 (Zvono 74./Perković-Šantar 61.)

Redoslijed: 1. Urania 10, 2. Primorac Stobreč 9, 3. Croatia 8, 4. Jadran Ploče 7, 5. Junak 7, 6. Primorac Biograd 6, 7. Split 5, 8. Kamen 5…

Treća HNL - Istok: Pobjede Čepina, Osijeka II i Koprivnice, Marsonia pobjedom učvrstila tron

Marsonia, vodeća momčad Treće HNL - Istok, potvrdila je prvo mjesto na ljestvici pobjedom u četvrtom kolu. U Slavonskom Brodu je Marsonia svladala Belišće 3:0, a pogotke su postigli Mišić (iz jedanaesterca), Bundavica i Madžarević.

Vodeću Marsoniju dobro prati Mladost Ždralovi koja je uspješno obavila gostovanje u Đakovu kod Croatije. Mladost je slavila 1:0 golom Markuza već u prvoj minuti.

Slavonija je spasila domaći bod protiv prvaka Međimurja (2:2), a domaćin je do remija došao u drugoj minuti sudačke nadoknade (strijelac Boban).

U nedjelju je kompletirano četvrto kolo Treće HNL - Istok, a u svim su utakmicama slavile domaće momčadi: Čepin, Osijek II i Koprivnica. Čepin je s 3:1 svladao Vukovar 1991, a Luka Agatić se još jednom pokazao kao ključni igrač Čepina. Postigao je dva gola.

Dvostruki je strijelac bio i Mihael Žaper za Osijek II koji je s 2:0 pobijedio Varteks. Žaper je, inače, oba pogotka postigao u uvodnih osam minuta.

Koprivnica je, pak, u završnici slomila Slaviju i pobijedila 3:0. Svi su golovi postignuti u posljednjih 15 minuta, a dva je za domaćina dao Kruno Jambrušić.

Treća HNL - Zapad, 4. kolo: Čepin - Vukovar 1991 3:1 (Agatić 42., 72., Brlić 43./Ćorić 65.), Osijek II - Varteks 2:0 (Žaper 5.-11m, 8.), Koprivnica - Slavija 3:0 (Jambrušić 76., 79., Čakarić 82.), Marsonia - Belišće 3:0 (Mišić 9.-11m, Bundavica 36., Madžarević 68.), Đakovo Croatia - Mladost Ždralovi 0:1 (Markuz 1.), Bjelovar - Bedem 1:0 (Tominac 69.), Oriolik - BSK 0:0, Slavonija - Međimurje 2:2 (Majstorović 1., Boban 90.+2/Škvorc 30., 40.)

Redoslijed: 1. Marsonia 10, 2. Mladost Ždralovi 9, 3. BSK 8, 4. Čepin 7, 5. Osijek II 7, 6. Koprivnica 6, 7. Bedem 6, 8. Bjelovar 6…