Objavljeno: Sub 26.08.2017.

Treće HNL: Porazi Zagreba i Međimurja, remi Splita i Imotskog

Treća HNL - Zapad: Poraz Zagreba u Kurilovcu

Nogometaši Zagreba odigrali su ove subote premijerni ogled u trećeligaškom okruženju te su ga završili porazom. Prošlosezonski drugoligaš gostovao je u Kurilovcu gdje je Udarnik slavio 2:1, iako je Zagreb poveo pogotkom Matijaševića. No, Brajko je izjednačio, a u 92. minuti pobjedu je domaćinu donio Tomislav Horvat.

Najuvjerljiviju subotnju pobjedu ostvarilo je Špansko, povratnik u Treću HNL - Zapad. S 4:1 je Špansko pobijedilo Trnje uz dva pogotka Butumovića.

Opatija je unatoč dvojici isključenih igrača slavila protiv Pazinke 1:0, dok je Matija Smrekar postigao dva gola u slavlju Zagorca kod Rudara (3:0).

Treća HNL - Zapad, 1. kolo: HAŠK - Vrapče 3:1 (Krajačić 33., Berišić 82., Mudražija 87./Švigir 89.), Vrbovec - Segesta 2:1 (Dimović 31., Colarić 63./Kožić 53.), Udarnik - Zagreb 2:1 (Brajko 45., Horvat 90.+2/Matijašević 15.), Maksimir - Jadran Poreč 2:1 (Bektaši 38., Mohač 82./Temaj 86.), Opatija - Pazinka 1:0 (Matovina 51.), Rudar - Zagorec 0:3 (Smrekar 60., 64., Hanžić 80.), Špansko - Trnje 4:1 (Butumović 4., 45., Dragović 86., Bogović 90./Špišić 60.), Krk - Dubrava Tim Kabel 3:2 (Alilović 25., Džaferović 41.-11m, Ismaili 77./Juranović 7.-11m, Abramović 32.-11m)

Nedjelja (27.8.): Vinogradar - Dugo Selo (17:30 sati)

Treća HNL - Jug: Bez pobjednika u derbiju Splita i Imotskog

Prošlosezonski prvoligaš Split i drugoligaš Imotski odigrali su ove subote utakmicu prvoga kola Treće HNL - Jug. U tom derbiju nije bilo pobjednika (1:1). Domaćin je poveo pogotkom Frane Baraća krajem prvog dijela, dok je za goste izjednačio Marin Mić u 72. minuti.

Vinko Petković je postigao dva pogotka za GOŠK 1919 koji je u Dubrovniku dva puta vodio protiv Jadrana iz Ploča, ali je ogled završio remijem (2:2).

Junak je slavio 2:1 u Biogradu kod Primorca, dok je istim rezultatom Kamen na svom stadionu svladao Zagoru uz dva gola Perković-Šantara.

Treća HNL - Jug, 1. kolo: GOŠK Dubrovnik 1919 - Jadran Ploče 2:2 (Petković 43., 57./Jurčević 47., Šutalo 90.+3), Kamen - Zagora 2:1 (Perković-Šantar 55., 75.-11m/Dronjić 49.), Val - Urania 0:2 (Zebić 48., Topić 86.), Split - Imotski 1:1 (Barać 41./Mić 72.), Primorac Biograd - Junak 1:2 (Vodopija 19./Baturina 47., Galić 63.)

Nedjelja (27.8.): Primorac Stobreč - Zadar, Hrvace - Neretvanac, Croatia Zmijavci - Zmaj Blato (sve u 17:30 sati)

Treća HNL - Istok: Koprivnica s 5:2 slavila u Čakovcu

Međimurje je prošle sezone osvojilo naslov prvaka Treće HNL - Istok, a u novu trećeligašku sezonu je startalo visokim domaćim porazom. Koprivnica je s 5:2 pobijedila u Čakovcu, a apsolutni junak velike pobjede bio je Karlo Jambrošić koji je postigao četiri pogotka! Domaćin je na poluvremenu vodio 2:1, ali je do kraja primio četiri gola.

Slavija i druga momčad Osijeka remizirali su u ogledu gdje su svakoj momčadi isključena po dva igrača. Gosti su poveli preko Miškovića u 89. minuti, a u trećoj minuti sudačke nadoknade domaćinu je bod osigurao Matej Peharda.

Treća HNL - Istok, 1. kolo: Oriolik - Marsonia 0:1 (Čanić 62.), Slavonija - Bjelovar 1:0 (Jakešević 35.), Međimurje - Koprivnica 2:5 (Škvorc 37., Slunjski 42./Jambrošić 20., 53., 70., 76., Tucaković 90.-11m), Slavija - Osijek II 1:1 (M. Peharda 90.+3/Mišković 89.), Mladost - Belišće 1:0 (Sučić 58.), Vukovar 1991 - Varteks 0:0

Nedjelja (27.8.): BSK - Đakovo Croatia, Bedem - Čepin (obje u 17:30 sati)