Objavljeno: Pon 03.09.2018.

Treće HNL: Raspoloženi Krk i Uskok, poraz Splita, Cibaliji bod

Treća HNL - Zapad: Opet pet golova Krka, Prijić junak Vinogradara, Martinovićeva dva gola za pobjedu Trnja

Nogometaši Krka očigledno su u dobroj formi dočekali novu sezonu pa su tako i u drugom kolu Treće HNL - Zapad postigli pet golova. Nakon startnih 5:0 protiv Zagreba, ovaj put je Krk kao domaćin s 5:2 svladao Ponikve. I opet se istaknuo Robert Brdar koji je upisao hat-trick, dok su preostala dva gola za Krk postigli Gibičar i Kurolt.

Aktualni prvak Vinogradar je s minimalnih 1:0 slavio u Poreču kod Jadrana, a nije nikakva novost da je junak sastava iz Mladine bio Igor Prijić. On je u 69. minuti postigao jedini gol na susretu.

Dugo Selo i Dubrava Tim Kabel odigrali su bez pobjednika 1:1. Gosti su poveli pogotkom Martona u sedmoj minuti, no domaćinu je bod osigurao Batarilo-Čerdić u 75. minuti.

Špansko je uz dva gola Stanića pobijedilo Novigrad 3:1, a Vrbovec u gostima Zagorec s 3:2 (strijelci Krizmanić, Slišković i Ćosić).

Nogometaši Trnja pobijedili su Jarun na domaćem terenu 2:1 u posljednjem susretu drugoga kola Treće HNL - Zapad. Za Trnje je to druga pobjeda u novoj sezoni. Nakon startnih 2:1 protiv Opatije, istim je rezultatom Trnje bilo bolje od Jaruna, a oba je gola postigao Vlatko Martinović (u 18. i 69. minuti). Jedini je strijelac na drugoj strani bio Konjević u 64. minuti.

Treća HNL - Zapad, 2. kolo: Trnje - Jarun 2:1 (Martinović 18., 69./Konjević 64.), Opatija - Maksimir 1:1 (Furijan 35./Tomšić 41.), Zagreb - Orijent 0:3 (Gerc 38., 90., Weitzer 63.), Krk - Ponikve 5:2 (Brdar 6., 32., 81., Gibičar 16., Kurolt 47./Bartolić 17., 22.), Zagorec - Vrbovec 2:3 (Poljak 2., Pasariček 83./Krizmanić 16., Slišković 67., Ćosić 82.), Jadran Poreč - Vinogradar 0:1 (Prijić 69.), Kurilovec - HAŠK 0:0, Špansko - Novigrad 3:1 (Stanić 59., 75./Bilić 82.-ag, Trešnjić 83.), Dugo Selo - Dubrava Tim Kabel 1:1 (Batarilo-Čerdić 75./Marton 7.)

Treća HNL - Jug: Neretvanac jedanaestercima do pobjede, Split pao u Dubrovniku, sedam golova Uskoka

Nogometaši Splita nisu uspješno obavili gostovanje u drugom kolu Treće HNL - Jug, već su Dubrovnik napustili kao poražena momčad. GOŠK Dubrovnik 1919 pobijedio je 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Baldo Cicijelj u 11. minuti.

No, zato su i više nego uspješni bili igrači Uskoka koji su uz sedam golova (7:0) ispratili Zagoru. Dva je gola postigao Maretić, dok su po jedan dali Farić, Štimac, Zeljković, Vuković i Vrdoljak.

Urania je bila uspješna u Biogradu gdje je pobijedila Primorac 3:2 (Baturina, Da Silva i Pejković) i zadržala u završnici tri boda, unatoč igraču manje.

Uz dva gola Kujundžića Kamen je pobijedio drugi Primorac, onaj iz Stobreča, s 3:1, dok je Junak u Pločama pobijedio domaći Jadran 2:1. Dvostruki je strijelac bio Bašić-Šiško.

Utakmicama u Zmijavcima i Blatu kompletirano je tijekom nedjelje drugo kolo Treće HNL - Jug.

Neretvanac je bio uspješan na gostovanju kod Zmaja kojeg je pobijedio 4:2. Domaćin je vodstvo gostiju od 1:0 preokrenuo u 2:1 golovima Šešlije (jedanaesterac) i Marinovića. No, potom je uslijedio novi, završni preokret. Prvo je Dino Deak realizirao dva udarca s bijele točke za 3:2 gostiju, a potom je drugim golom na ogledu Vasilj zapečatio gostujuću pobjedu.

Ante Ljubičić je u 89. minuti postigao gol za bod Imotskog u Zmijavcima kod Croatije (1:1). Gol je za domaćina postigao Šuto.

Treća HNL - Jug, 2. kolo: Croatia - Imotski 1:1 (Šuto 31./Ljubičić 89.), Zmaj Blato - Neretvanac 2:4 (Šešlija 58.-11m, Marinović 65./Vasilj 53., 78., Deak 68.-11m, 75.-11m), Primorac Biograd - Urania 2:3 (Vodopija 64., Marić 83./Baturina 57., Lemos Da Silva 63., Pejković 77.), Uskok - Zagora 7:0 (Maretić 10., 42., Farić 35., Štimac 44., Zeljković 53., Vuković 84., Vrdoljak 89.), Kamen - Primorac Stobreč 3:1 (Kujundžić 3., 7.-11m, Jonjić 40./Boban 2.), Hrvace - Neretva 1:0 (Radalj 81.), Jadran Ploče - Junak 1:2 (Šunjić 88./Bašić-Šiško 41., 85.), GOŠK Dubrovnik 1919 - Split 1:0 (Cicijelj 11.)

Treća HNL - Istok: Cibaliji bod kod Mladosti, dramatično u Požegi, pobjede Bedema i Belišća

Donedavni prvoligaš vinkovačka Cibalia nije uspjela ostvariti pobjedu u drugom kolu Treće HNL - Istok. Vinkovčani su gostovali kod Mladosti Ždralovi, a dvoboj je završio bez golova.

Zato je iznimno vatreno i dramatično bilo u Požegi gdje su Slavonija i Marsonia odigrali također neodlučeno, ali uz šest golova (3:3). Slavonija je povela 2:0 (Majstorović i Karačić), no uzvrat Brođana bio je još žešći. Pogocima Sivrića, Gudelja i Mišića gosti su 15 minuta prije kraja poveli 3:2, ali je bod domaćinu spasio Majstorović u 79. minuti golom iz jedanaesterca.

Oriolik je lako s 3:0 bio bolji od Koprivnice (dva gola Jurića), dok je s 2:0 Vihor na svom terenu svladao Đakovo Croatiju golovima Pavlovića i Janžeka.

Uspješne su nastupe imale domaće momčadi ove nedjelje u drugom kolu Treće HNL - Istok.

Bedem je u Ivankovu svladao Bjelovar 3:0 golovima Koledića, Borka i Vuksanovića u sudačkoj nadoknadi. Belišće je, pak, golovima u drugom poluvremenu preokrenulo rezultat protiv Slavije (2:1). Gosti su poveli u 16. minuti golom Ančurovskog, no Salapić je pogodio u 64. minuti za 1:1, a Ratković u 86. iz jedanaesterca za pobjedu.

Treća HNL - Istok, 2. kolo: Bedem - Bjelovar 3:0 (Koledić 11., Borko 44., Vuksanović 90.+1), Belišće - Slavija 2:1 (Salapić 64., Ratković 86.-11m/Ančurovski 16.), Oriolik - Koprivnica 3:0 (Jurić 11.-11m, 74./Srbljinović 64.-ag), Slavonija - Marsonia 3:3 (Majstorović 12., 79.-11m, Karačić 20./Sivrić 32., Gudelj 51., Mišić 74.), Vihor - Đakovo Croatia 2:0 (Pavlović 4.-11m, Janžek 90.+3), Zrinski - Čepin 1:0 (Dos Santos 7.), Mladost - Cibalia 0:0, Vukovar 1991 - Sloga 1:0 (Plum 5.-11m)