Objavljeno: Čet 11.04.2019.

Turnir Vlatko Marković: Hrvatska U-15 ostvarila i drugu pobjedu

Hrvatska reprezentacija do 15 godina starosti ostvarila je drugu pobjedu u drugom nastupu na Međunarodnom turniru Vlatko Marković kojem su zajednički domaćini Pula i Medulin.

Podsjetimo kako je u prvom dvoboju skupine A Hrvatska U-15 s minimalnih 1:0 svladala vršnjake iz Kine, a u drugom je nastupu pobijedila Slovačku U-15 s 3:2, nakon što je gubila 1:2. Petrović je golom u sedmoj minuti doveo mlade Hrvate u vodstvo, no suparnik je uzvratio preokretom na 2:1 pogocima Sauera (11.) i Šulaka (21.).

Ali, uslijedio je novi preokret, ovaj put u režiji Hrvatske U-15 koja je pobijedila golovima Rukavine u 62. minuti iz jedanaesterca i Čuljka koji je također realizirao jedanaesterac u 70. minuti za konačnih 3:2.

U drugom dvoboju drugog kola skupine A Argentina je također s 3:2 svladala Kinu pa su na prvom mjestu skupine A zajedno Hrvatska i Argentina s po šest bodova i međusobni će ogled u petak (od 16:45 sati u Medulinu) odlučiti o pobjedniku skupine.

U drugom kolu skupine B igrali su: Grčka - Srbija 2:0 i Južna Koreja - Meksiko 1:1.

Međunarodni turnir Vlatko Marković, skupina A (2. kolo): Hrvatska U-15 - Slovačka U-15 3:2