Objavljeno: Čet 23.11.2017.

Uefa Futsal Cup: Portugalci ipak jači od Nacionala

Zagrebački Nacional, hrvatski prvak, ipak neće nastupiti na Final Fouru Uefa Futsal Cupa. Sporting Club de Portugal, domaćin skupine B Elitne runde, pobijedio je Nacional 3:1 u ogledu drugog kola i Portugalci su, kako se i očekivalo, time osigurali tron ljestvice.

Do 15. minute nije bilo golova u duelu domaćina i Nacionala, a onda je Fortina donio prednost Sporting Clubu de Portugal. U 27. je Pany Varela povećao na 2:0, a malu je nadu Nacionalu vratio Matheus koji je dvije minute prije kraja smanjio na 1:2.

Krenuo je potom hrvatski prvak u samoj završnici i po mogući remi, no pogodak je pao na drugoj strani: Pedro Cary postavio je konačnih 3:1.

U drugoj utakmici drugog kola belgijski Halle-Gooik je s 2:1, uz preokret, svladao Dina Moskvu.

U posljednjem kolu Nacional će u subotu igrati protiv Halle-Gooika (15:30 sati).

Elitna runda, skupina B (2. kolo): Nacional - Sporting Club de Portugal 1:3 (Matheus 38./Fortina 15., Pany Varela 27., Pedro Cary 40.), Halle-Gooik - Dina Moskva 2:1

Redoslijed: 1. Sporting Club de Portugal 6, 2. Halle-Gooik 3, 3. Nacional 3, 4. Dina Moskva 0