Objavljeno: Sub 06.04.2019.

Uefin razvojni turnir: Austrija U-16 na jedanaesterce bolja od Hrvatske U-16

Hrvatski nogometaši do 16 godina starosti obavili su na Uefinom razvojnom turniru drugu utakmicu.

Nakon startne pobjede protiv Islanda 4:3 u Karlovcu, izabranici Tomislava Rukavine su u Dugoj Resi igrali protiv Austrije. Ogled je završio 1:1, a u lutriji jedanaesteraca bolji su bili mladi austrijski igrači s 5:4.

U 15. minuti susreta Rozić je postigao prvi pogodak na utakmici te je Hrvatska U-16 povela 1:0. No, u 56. minuti izjednačio je Omoregie i s tih 1:1 završen je dvoboj, a kasnije su Austrijanci bili sretniji i spretniji (5:4) u izvođenju jedanaesteraca.

U drugom ogledu drugog kola Island U-16 je s 3:0 svladao vršnjake iz Bolivije.

Upravo će protiv Bolivije U-16 mladi Hrvati odigrati posljednju utakmicu na turniru. Susret se igra u nedjelju u Karlovcu (s početkom u 10:30 sati).

Uefin razvojni turnir (2. kolo): Hrvatska U-16 - Austrija U-16 1:1, jedanaesterci 4:5