Objavljeno: Uto 19.02.2019.

Uefina Liga mladih: Juniori Dinama u osmini finala

Juniorska momčad Dinama plasirala se u osminu finala Uefine Lige mladih. U dramatičnom susretu play-off faze u Zagrebu Dinamo je pobijedio Lokomotiv iz Moskve sa 6:5 (1:1), nakon jedanaesteraca.

U lutriji udaraca s bijele točke odlučio je jedan obranjeni jedanaesterac Horkaša (Osnovu), dok je u zadnjoj seriji Mario Ćuže pogodio za plasman među 16 najboljih.

Juniori Dinama sjajno su otvorili utakmicu, a drugu pravu priliku pretvorili su u pogodak. Strijelac je u 13. minuti bio Leon Šipoš. Nastavio je Dinamo u jednakom tempu do kraja poluvremena, no rezultat se nije mijenjao.

U nastavku su bolje zaigrali gosti, pogotovo u završnici utakmice, a najbolju su priliku Moskovljani imali u 70. minuti. No, tada je Dinamov vratar Horkaš obranio jedanaesterac koji je pucao Titov.

Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade Faizulin je iskoristio pogrešku Dinamove obrane te je izjednačio na 1:1. I nakon što se tijekom utakmice istaknuo obranjenim udarcem s bijele točke, vratar Dinama Horkaš na samom kraju dramatične utakmice postao je junak.

Uefina Liga mladih, play-off faza: Dinamo - Lokomotiv Moskva 1:1, jedanaesterci 6:5 (Šipoš 13./Faizulin 90.+3)