Objavljeno: Sri 08.11.2017.

Uvjerljivo slavlje Hrvatske U-21 protiv San Marina

Hrvatska reprezentacija do 21 godine starosti u svom je četvrtom nastupu u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se 2019. godine održati u Italiji i San Marinu, u Velikoj Gorici svladala San Marino 5:0.

Nakon što su mreže mirovale gotovo cijelo prvo poluvrijeme, tik pred odlazak na predah Marin Jakoliš odlično je probiovratara San Marina i osigurao hrvatskih 1:0.

U 60. minuti Petar Bočkaj lijepim udarcem s preko 20 metara dovodi Hrvatsku u vodstvo 2:0. Nije trebalo dugo čekati na novi pogodak Hrvatske, Jakoliš se našao pred suparničkim vratima i sigurno pospremio loptu u mrežu San Marina.

Jakoliš se u 80. minuti pobrinuo i za hat-trick, a siguran je bio po ubačaju Borne Sose, dok je konačnih 5:0 u
sudačkoj nadoknadi postavio Josip Brekalo.

Hrvatska U-21 se tako nalazi na vrhu ljestvice svoje kvalifikacijske skupine s istim učinkom od četiri pobjede iz četiri utakmice, a kojeg ima i Grčka, njen sljedeći suparnik. Grčka i Hrvatska snage će odmjeriti u ponedjeljak, 13. studenog, u 15:30 sati uz izravan prijenos na HNTV-u.

Kvalifikacije za EP U-21, skupina 1: Hrvatska - San Marino 5:0 (Jakoliš 45., 69., 80., Bočkaj 60., Brekalo 90.+3)

Redoslijed: 1. Hrvatska 12 bodova (4 utakmice), 2. Grčka 12 (4), 3. Bjelorusija 7 (5), 4. Moldavija 3 (5), 5. Češka 1 (2), 6. San Marino 0 (4)