Objavljeno: Pet 29.03.2019.

Hrvatska futsalska reprezentacija do 19 godina starosti osigurala je plasman na Europsko prvenstvo. Nakon druge kvalifikacijske utakmice u Karlovcu, Hrvatska U-19 osigurala je prvo mjesto.

Nakon startne pobjede protiv Slovačke od 6:2, u drugom su nastupu mladi hrvatski igrači svladali Englesku 4:0 i više ih nitko ne može izbaciti s prvog mjesta.

Kao i protiv Slovačke, tako je i protiv engleske reprezentacije briljirao Fran Vukelić. Hrvatska U-19 povela je ranim golom Radića već u drugoj minuti i s tih 1:0 završilo je prvo poluvrijeme.

U nastavku je Engleze, pak, dotukao Vukelić koji je protiv Slovačke postigao tri pogotka, a jednako je tako tri gola zabio i Englezima za konačnih 4:0 i potvrdu prolaska Hrvatske U-19 na Europsko prvenstvo.

Posljednja, treća utakmica Hrvatske U-19 protiv vršnjaka iz Italije bit će samo prilika za proslavu i savršeni kraj kvalifikacija. Ta se utakmica igra u subotu (16:30 sati).

Kvalifikacije za EP u futsalu, 2. kolo (skupina 7): Hrvatska U-19 - Engleska U-19 4:0 (Radić 2., Vukelić 28., 34., 39.), Slovačka U-19 - Italija U-19 6:3

Redoslijed: 1. Hrvatska 6, 2. Slovačka 3, 3. Engleska 3, 4. Italija 0