Objavljeno: Sri 27.03.2019.

Hrvatski futsalski reprezentativci do 19 godina starosti pobjedom su otvorili kvalifikacije u Karlovcu za odlazak na Europsko prvenstvo u futsalu.

U prvom kolu Hrvatska U-19 pobijedila je vršnjake iz Slovačke 6:2, iako početak utakmice nije prošao u tom tonu.

U neugodnom su položaju bili hrvatski igrači na poluvremenu jer je Slovačka vodila 2:0 (pogocima Koricine). No, u nastavku se dogodio veliki preokret i na kraju uvjerljiva hrvatska pobjeda.

Fran Vukelić u preokret je ugradio tri pogotka, Toni Rendić dva, a Vicko Radić jje dodao jedan pogodak.

Hrvatska U-19 u četvrtak (s početkom u 18:30 sati) će igrati drugu utakmicu, a suparnik joj je Engleska.

Kvalifikacije za EP u futsalu, 1. kolo (skupina 7): Hrvatska U-19 - Slovačka U-19 6:2 (Rendić 24., 32., Vukelić 28., 31., 33., Radić 38./Koricina 6., 18.), Italija U-19 - Engleska U-19 1:2