Video
Objavljeno: Pet 20.12.2019.

VIDEO: Hrvatski prvoligaški treneri gostovali na HNTV-u

Hrvatski prvoligaški treneri gostovali su na HNTV-u u sklopu posebnog izdanja emisije Treće poluvrijeme za kraj prvoga dijela sezone HT Prve lige te su podijelili svoja razmišljanja kako o svojim momčadima tako i o samoj Ligi.

- Bilo je dobrih utakmica, ali je bilo i loših stvari. Nadamo se da ćemo biti sve bolji. Ambicije kluba su velike. I u Prvenstvu i u Kupu. Uz dužno poštovanje prema Dinamu koji je najbolji, ali sa svima ostalima se možemo nadmetati. Uostalom, nećemo skrivati, naša je želja drugo mjesto u Prvenstvu na kraju sezone, rekao je trener Osijeka Ivica Kulešević i nastavio:

- Želimo napredovati u svakom smislu. Nismo prisiljeni prodavati igrače tijekom zimskog prijelaznog roka, a hoćemo li dovesti nekog "kapitalca" to ćemo vidjeti. Imamo strašan potencijal u igri prema naprijed, a ako popravimo sve ostale stvari, onda sam uvjeren da ćemo izgledati još bolje u drugom dijelu sezone.

- Kako sada stvari stoje vrlo vjerojatno će se, kao i prošle sezone, o mnogo čemu odlučivati u posljednjem kolu. Želimo se boriti za što bolje pozicije na ljestvici i mogu obećati našim navijačima da ćemo napraviti sve na tom putu. Mnogo toga će se krojiti u međusobnim susretima klubova koji su od druge do šeste pozicije, ali nama su veći problem momčadi ispod nas. U tim, tzv. malim utakmicama, gubili smo mnogo bodova, poručio je za HNTV trener Gorice Sergej Jakirović i dodao:

- U nekim smo stvarima napredovali. Postigli smo određene mehanizme i automatizme. Ali, lošiji smo u zadnjoj trećini terena, nemamo ekstra igrača u napadu, koji će napraviti višak jedan na jedan.

Predsjednik Gorice Nenad Črnko je, pak, dodao:

- Ne znam kakav će biti zimski prijelazni rok iz naše perspektive, ali trebali bi izgledati bolje i kvalitetnije.

- Ne mogu se složiti da kod nas u Prvenstvu postoji velika četvorka. Postoji Dinamo koji je jači od svih nas zajedno, ali ostalih pet momčadi koje slijede, tu svatko svakoga može dobiti. Uostalom, Gorica je ove sezone dva puta dobila Hajduk i Rijeku. Sve je u bod, dva. Hajduk, Rijeka i Osijek nisu prekvalitetni. I mi i Gorica ih možemo prestići u drugom dijelu sezone, rekao je prvi čovjek Lokomotive Božidar Šikić te je nastavio:

- Lokomotiva svake godine ostane bez pet, šest do deset igrača. I to vrlo kvalitetnih. I svake godine, ispočetka, popunimo momčad momcima iz naše škole. Imamo pogodnost dovoditi igrače iz Albanije i s Kosova i to koristimo. Mi trenutačno, u udarnom sastavu, imamo čak desetoricu igrača koji su odrasli u našoj školi. Odlasci? Za nas su dobro došli jer nam garantiraju da ćemo opstati.

- Uzbudljiva su bila posljednja dva mjeseca. Odmaknuli smo se od dna ljestvice i to nam je donijelo malu sigurnost, ali najveća je opasnost misliti kako smo sada u komfornoj zoni. Moramo dodatno pobjeći od dna ljestvice, a najbolji dokaz da smo se popravili je taj da smo primali 2,6 pogotka po utakmici prije nego sam došao, a sada primamo samo 1,1 gol po susretu, rekao je trener Slaven Belupa Tomislav Stipić u Trećem poluvremenu - specijal te dodao:

- Stvaramo prepoznatljivu igru i velika naša prilika je Kup. Dijeli nas samo 180 minuta do izlaska u Europu i moramo čuvati tu iskru kako bi je zapalili kada je najpotrebnije. Ostanak u Ligi je i dalje prioritet, a Kup je bonus u svemu.

- Definitivno smo mogli više napraviti u ovom prvom dijelu sezone koju mogu podijeliti u tri faze. Na početku smo dobro igrali, ali nigdje nije bilo bodova. Potom smo potpuno pali u crnu rupu. Psihološki smo totalno potonuli i na kraju smo se opet digli. Odigrali smo neodlučeno protiv Hajduka i Gorice i napravili smo dobru podlogu za nastavak sezone, komentirao je trener Inter-Zaprešića Samir Toplak, trenutačno najdugovječniji strateg u Ligi.

- Od ljeta naš predsjednik pokušava pronaći investitora kako bismo riješili financijsko stanje koje je loše. I ako se ništa ne dogodi po tom pitanju, u velikim smo problemima. No, moramo izvući maksimum iz svega. Moramo povući, igrači i ja, nema druge. Pojačanja i odlasci? Kod nas se to stvarno nikada ne zna.

- Bolno je iskustvo bila ova polusezona. Rezultati koje smo ostvarili nisu zadovoljavajući i nisu u skladu s klupskim ciljevima. Već smo sjeli, podvukli crtu i odgovornost je na meni nakon svega. U klubu vjeruju u mene kao mladog trenera, izjavio je trener Istre 1961 Ivan Prelec za HNTV te nastavio:

- Loši rezultati su kombinacija svega. Psihologija, kvaliteta, koncentracija. Počeli smo se u nekom trenutku i bojati uspjeha pa smo na kraju prizvali neuspjeh. Imali smo priliku napraviti iskorak, nismo došli do toga i sami smo krivi za to. Imamo na početku drugog dijela sezone neke jako važne utakmice. Zato i krećemo brzo s pripremama. Pojačanja? Željeli bismo ciljano dovesti dvojicu, trojicu igrača. Treba nam iskustva, čak i lider na terenu. 

Direktor Varaždina Toni Dalić je, pak, za HNTV rekao:

- Možda smo pogriješili na početku sezone jer smo odlučili zadržati veliki broj igrača koji su nas uveli u Prvu ligu. No, mislim da ne bi bilo ni lijepo da smo ih, kada su nas već doveli na pučinu, maknuli s broda u tom trenutku. Iskustva nam nedostaje u svemu.

- Kada smo prije šest godina došli u klub utakmice je pratilo pedesetak ljudi. Danas smo četvrta, peta najgledanija domaća momčad u Hrvatskoj. Nas je pratilo devet tisuća ljudi u onoj drugoligaškoj utakmici protiv Šibenika. Volimo ovaj klub, Varaždinci vole nogomet i želimo ostvariti uspjeh. Trener Bonačić je najavio da će otići, ako ne dovedemo pojačanja, no znali smo mi da to moramo i bez te izjave. Rijeka nam mnogo pomaže posudbama u tome. Lokomotiva i Dinamo također.