Objavljeno: Sri 28.03.2018.

U drugom prijateljskom susretu na američkoj turneji hrvatski reprezentativci su bili uspješniji nego protiv Perua te su s 1:0 pobijedili Meksiko u Dallasu.

Strijelac jedinog pogotka bio je Ivan Rakitić koji je u 62. minuti realizirao jedanaesterac i time odlučio pobjednika. Prije toga je Layun napravio prekršaj nad Jedvajom.

Hrvatska je, za razliku od utakmice protiv Perua, bila daleko odlučnija i žešća na terenu. Na samom startu utakmice imala je Dalićeva momčad dvije lijepe prilike (Kramarić i Rebić), no rezultat se tada nije mijenjao.

Meksikancima je, pak, pripao početak drugog poluvremena, no tadašnja određena dominacija Meksika prekinuta je upravo jedanaestercem koji je odlučio pobjednika.

Tijekom utakmice u hrvatskoj reprezentaciji ozlijedili su se Šime Vrsaljko i Milan Badelj (koljeno, teže).

Hrvatska je igrala u sastavu: L. Kalinić, Vrsaljko (od 35. Jedvaj), Ćorluka (od 75. Nižić), Vida, Pivarić, Badelj (od 45. Bradarić), Rakitić (od 75. Čop), Pjaca (od 60. Rog), Kovačić, Rebić (od 72. Pašalić), Kramarić.

Prijateljska utakmica: Hrvatska - Meksiko 1:0 (Rakitić 62.-11m)