Objavljeno: Sri 18.04.2018.

Treća HNL - Zapad: Veliki derbi Vinogradara i Opatije bez golova

Ove srijede na rasporedu je bilo 24. kolo Treće HNL - Zapad, a na programu je bio i veliki derbi Vinogradara i Opatije. U Mladini su se međusobno sastale prve dvije momčadi i jedini pravi kandidati za vrh ljestvice. Pogodaka u 90 minuta nije bilo pa je situacija na vrhu ljestvice ostala ista: Opatija je zadržala bod prednosti.

Taj remi nije iskoristio trećeplasirani Kurilovec koji se mogao približiti vodećem dvojcu. No, izgubio je u gostima kod posljednjeg Vrapča 1:2 (strijelci Vrbat i Radanović za pobjednike).

Josip i Domagoj Colarić, te Dimović, kreirali su uvjerljivu 3:0 pobjedu Vrbovca protiv Maksimira, dok je Dubrava Tim Kabel s minimalnih 1:0 svladala Zagreb (strijelac Alghoul) i tako se izjednačila s Kurilovcem.

Istovjetne 3:2 gostujuće pobjede upisali su Trnje kod Jadrana u Poreču te Krk kod Segeste u ogledu gdje su tri gola postignuta u posljednjih osam minuta.

Dugo Selo je kod kuće gubilo od Španskog 2:0, ali je u posljednjih 20 minuta (dva gola Bubnjića i jedan Benkovića) potpuno okrenulo rezultat i proslavilo pobjedu 3:2.

Treća HNL - Zapad, 24. kolo: Vrapče - Kurilovec 2:1 (Vrbat 2., Radanović 39./Brajko 48.), Vrbovec - Maksimir 3:0 (J. Colarić 32., D. Colarić 41-, Dimović 81.), Vinogradar - Opatija 0:0, HAŠK - Rudar 7:0 (Nižić 12., Krajačić 23., 54., Miloš 70.-11m, Zelenika 76., 90., Blažević 88.), Dugo Selo - Špansko 3:2 (Bubnjić 69., 73., Benković 72./Knez 23., Štignjedec 64.), Segesta - Krk 2:3 (Kožić 18., Matić 90./Alilović 43., Ismaili 82., Kurolt 88.), Zagreb - Dubrava Tim Kabel 0:1 (Alghoul 75.), Jadran Poreč - Trnje 2:3 (Kepčija 24.-11m, Leko 37./Martinović 21.-11m, Špišić 73., Jurač 90.+2), Pazinka - Zagorec 3:1 (Rabar 12., 70., Vale 33./Hanžić 45.+2)

Redoslijed: 1. Opatija 51, 2. Vinogradar 50, 3. Kurilovec 44, 4. Dubrava Tim Kabel 44, 5. Vrbovec 40, 6. Krk 37, 7. Maksimir 36, 8. Zagorec 33...

Treća HNL - Jug: Uspješan nastup vodeće četvorke, šest golova Zadra, pet Splita

Tijekom tjedna trećeligaši s juga imaju na rasporedu utakmice 25. kola Treće HNL - Jug, a vodeća je Croatia uspješno odradila posao u utorak. Kao domaćin Croatia je pobijedila Val 3:1. Dva je pogotka postigao Tomislav Mrkonjić (22. i 54. minuta), a jedan Ćapin. Kod gostiju se u strijelce upisao Baturina.

Uz dva gola Ivana Prskala Imotski je s 2:0 bio bolji od Jadrana iz Ploča, dok je Primorac iz Biograda istim rezultatom svladao Kamen. Brzoja početkom drugog poluvremena i Zelić iz jedanaesterca u 87. minuti bili su strijelci za domaćina.

Golom Caputa dubrovački GOŠK 1919 poveo je na gostovanju u Sinju, no do kraja je Junak tri puta pogađao (Andrić, Bandalo i Vuleta) za pobjedu Sinjana 3:1.

Zmaj je na domaćem terenu iznenađujuće uvjerljivo pobijedio Hrvace 3:0. Sve je pogotke domaćin postigao u posljednjih petnaestak minuta igre (Šešlija, Vrkić i Marinović).

Nogometaši Zadra i Splita nastavljaju utrku za plasman u Drugu ligu pa su tako oba kluba sjajno odradila posao u 25. kolu Treće HNL - Jug koje je kompletirano ove srijede. Zadar je pobijedio Zagoru na svom stadionu 6:3, dok je Split s 5:1 kao domaćin bio bolji od Primorca iz Stobreča.

Zadar je do 60. minute gubio od Zagore 1:3! No, u 56. minuti gosti su ostali s igračem manje i nakon toga je krenula prava opsada njihovih vratiju. Hat-trick je upisao Karlo Torbarina, po jedan su gol postigli Župan, Repić i Čubrilo za, na kraju, visokih zadarskih 6:3.

Split je utrpao Primorcu iz Stobreča pet golova. Dva ih je postigao Varea, a po jedan Salapić, Rossetto i Bakić.

Urania se probila na peto mjesto ljestvice uslijed 2:0 slavlja protiv Neretvanca (golovi Zebića i Topića).

Treća HNL - Jug, 25. kolo: Urania - Neretvanac 2:0 (Zebić 26., Topić 72.-11m), Zadar - Zagora 6:3 (Torbarina 36., 60., 63.-11m, Župan 67., Repić 71., Čubrilo 89./Vučemilović-Alegić 14., Bitunjac 52., Vuković 55.), Split - Primorac Stobreč 5:1 (Varea 2., 22., Salapić 18., Rossetto 75., Bakić 81./Boban 69.), Zmaj Blato - Hrvace 3:0 (Šešlija 73.-11m, Vrkić 79., Marinović 84.), Imotski - Jadran Ploče 2:0 (Prskalo 18., 80.), Junak - GOŠK Dubrovnik 1919 3:1 (Andrić 31., Bandalo 35., Vuleta 66./Caput 8.), Primorac Biograd - Kamen 2:0 (Brzoja 48., Zelić 87.-11m), Croatia - Val 3:1 (Mrkonjić 22., 54., Ćapin 59./Baturina 35.)

Redoslijed: 1. Croatia 51, 2. Split 46, 3. Primorac Biograd 46, 4. Zadar 44, 5. Urania 40, 6. Jadran Ploče 38, 7. Hrvace 37, 8.  Primorac Stobreč 37 (-1)...